Notowania

Podwykonawcy Astaldi blokują DK 17. Poważne utrudnienia w ruchu

Podwykonawcy Astaldi, którzy od tygodni nie mogą doprosić się pieniędzy za wykonane usługi, w proteście zablokowali drogę krajową numer 17 między Lublinem a Warszawą. Na trasie stworzył się duży korek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MAREK LASYK/REPORTER)

Ogromny korek na Mazowszu na DK 17 na rondzie w Żyżynie. Około 50 samochodów ciężarowych podwykonawców Astaldi blokuje drogę. Do tego stoją równiarki, ciągniki siodłowe, pojazdy specjalne – poinformował nasz Czytelnik za pośrednictwem #dziejesie.

Podwykonawcy wyjaśniają, że spółka PKP PLK, która zobowiązała się spłacać zaległości Astaldi, ociągają się z weryfikacją faktur i potwierdzeniami wykonania robót. Protestujący są zmęczeni tą sytuacją i chcą odzyskać pieniądze za prawidłowo wykonane usługi.

Zaległości Astaldi wobec podwykonawców sięgają prawie 40 milionów złotych. Protestujący mówią, że PKP PLK spłaciła tylko należności wobec firm dostarczających materiały i elementy konstrukcyjne również na inne, toczące się budowy.

Astaldi realizuje ważne projekty

O problemach włoskiej firmy pisaliśmy w money.pl kilkakrotnie. O problemach Astaldi głośno jest od początku października. Firma realizuje w Polsce kilka bardzo ważnych projektów budowlanych, w tym budowę linii kolejowych, rozbudowę warszawskiego metra czy drążenie tunelu w ciągu zakopianki.

Prezes KRD: Branża budowlana szoruje po dnie ze względu na niskie marże

Kontrakty realizowane przez Astaldi na zlecenie GDDKiA:

S2 południowa obwodnica Warszawy, odc. od w. Puławska do w. Przyczółkowa (w budowie);

S7 Lubień – Rabka Zdrój, odc. Naprawa – Skomielna Biała (w budowie);

S5 Poznań – Wrocław, odc. Korzeńsko – Wrocław (oddana do ruchu);

S8 obwodnica Marek, odc. od. w. Kobyłka do obw. Radzymina (oddana do ruchu, trwa jeszcze remont starego przebiegu przez Marki);

S8 Wyszków – Białystok, odc. Wiśniewo – Mężenin (oddana do ruchu);

S8 Wyszków – Białystok, odc. Mężenin - Jeżewo (oddana do ruchu, do wykonania prace dodatkowe).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: budowa dróg, budownictwo, wiadomości, gospodarka, porady, gospodarka polska, najważniejsze, msp, zarzadzanie
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-10-2018

mkŻyrzyn, nie "Żyżyn", Szanowna Pani "Redaktor"...

18-10-2018

kierowcaHehehe, PKP PLK ma spłacać długi włoskiej(?) firmy, więc podwykonawcy zamiast zablokować tory, blokują drogę tak, by zwykli ludzie mieli trudniej. … Czytaj całość

22-10-2018

lolaBudują Polskie firmy na zlecenie Astaldi a nie buduje Astaldia. Jak to jest możliwe że Polskie firmy nie mogą wygrać przetargu ani też do niego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)