Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polska armia. Siemoniak: Wojsko na wschodzie Polski zostanie wzmocnione

0
Podziel się:

- Na pewno powinniśmy na długie lata zainwestować w te garnizony. To poważna decyzja ciągnąca za sobą milionowe inwestycje wielodziesięciomilionowe zakupy - powiedział szef resortu obrony.

Polska armia. Siemoniak: Wojsko na wschodzie Polski zostanie wzmocnione
(Bartosz Krupa/East News)

Garnizony na wschodzie Polski zostaną wzmocnione, doinwestowane i doposażone - zapowiedział w Chełmie (Lubelskie) minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

O wzmocnieniu jednostek wojskowych na wschodzie Polski Siemoniak rozmawiał dziś podczas spotkań z dowódcami tych jednostek w Przemyślu i Chełmie.

Minister powiedział dziennikarzom w Chełmie, że umocnienie wojska na wschodzie jest częścią planu wzmocnienia bezpieczeństwa państwa, który minister ma przedstawić premier Ewie Kopacz.

Jednostki wojskowe na wschodzie mają mieć większą liczbę żołnierzy, będą doposażone w sprzęt, przeprowadzone zostaną w nich inwestycje w infrastrukturę.

_ Tak się ułożyło, że więcej jednostek i baz mamy na zachodzie Polski, chyba z 80 proc. wojska, jeśli nie więcej, tam stacjonuje. Na pewno powinniśmy ten środek ciężkości bardziej przesuwać na wschód _ - powiedział Siemoniak.

Nie chciał podać żadnych szczegółów. _ Chcemy mocno się oprzeć na tej infrastrukturze, która jest, wyremontować ją, ściągnąć sprzęt i rozwijać wojsko. Za wcześnie, żeby mówić o szczegółach _ - zaznaczył.

_ To poważna decyzja ciągnąca za sobą milionowe inwestycje wielodziesięciomilionowe zakupy. Na pewno powinniśmy na długie lata zainwestować w te garnizony; wschód wymaga doinwestowania _ - dodał.

Siemoniak w Chełmie udzielił też poparcia posłowi PO Grzegorzowi Raniewiczowi, który kandyduje na prezydenta Chełma. Raniewicz zmierzy się w drugiej turze wyborów z urzędującą prezydent tego miasta Agatą Fisz, która jest członkiem SLD, ale kandyduje z własnego komitetu wyborczego Postaw na Chełm. W pierwszej turze Fisz uzyskała 49,32 proc. głosów, a Raniewicz - 18,51 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

ren/ mhr/

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)