Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent Komorowski pogratulował Ukraińcom proeuropejskiego wyboru

0
Podziel się:

Komorowski potwierdził też gotowość wspierania przez Polskę programu ukraińskich reform, deklarowanego przez zwycięskie siły polityczne.

Prezydent Komorowski pogratulował Ukraińcom proeuropejskiego wyboru
(PAP/Jacek Turczyk)

Prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowej rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką pogratulował Ukraińcom proeuropejskiego i proreformatorskiego wyboru w niedzielnych przedterminowych wyborach parlamentarnych.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek poinformowała, że w wieczornej rozmowie Komorowski potwierdził też gotowość wspierania przez Polskę programu ukraińskich reform, deklarowanego przez zwycięskie siły polityczne.

Prezydenci omówili kalendarz spotkań i wspólnych przedsięwzięć na najbliższy okres - podała Trzaska-Wieczorek.

W niedzielnych wyborach na Ukrainie zwyciężyły ugrupowania prozachodnie. Po podliczeniu przez CKW w Kijowie ponad 45 proc. protokołów z komisji wyborczych Front Ludowy Arsenija Jaceniuka ma 21,6 proc. głosów i utrzymuje niewielką przewagę nad Blokiem Petra Poroszenki z poparciem wynoszącym 21,47 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/183/m324791.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory-na-ukrainie-ckw-po-przeliczeniu-80,172,0,1647276.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory na Ukrainie. Partia Jaceniuka na czele
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/6/m324358.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory-na-ukrainie-sondaz-do-parlamentu,219,0,1643739.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory na Ukrainie. Do parlamentu wejdą...
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/48/m320048.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/referendum;w;szkocji;katalonczycy;baskowie;i;sardynczycy;agituja;na;yes,37,0,1620773.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Katalończycy i Baskowie wspierają Szkotów
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/240/m125424.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;na;ukrainie;obama;chwali;ukraincow,158,0,1546142.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama chwali Ukraińców. Co powiedział?
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)