Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Likwidacja NFZ i sieć szpitali. Jest nowe zadanie dla ministra Radziwiłła

50
Podziel się:

Najważniejszym zadaniem dla ministerstwa pracy będzie w tym roku aktywizacja tych regionów, gdzie panuje największe bezrobocie - zapowiada premier Beata Szydło w radiowej Jedynce.

Likwidacja NFZ i sieć szpitali. Jest nowe zadanie dla ministra Radziwiłła
(PAP/Radek Pietruszka)

- Tam, gdzie największe bezrobocie, najważniejszym zadaniem resortu pracy będzie aktywizacja tych regionów - zapowiada premier Beata Szydło w radiowej Jedynce. Z kolei likwidacja kolejek to najważniejsze zadanie dla ministra zdrowia. Trwa przegląd resortów.

W czwartek szefowa rządu ma między innymi o tym rozmawiać z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską. "Polska wschodnia jest naszym priorytetem, chcemy wyrównania szans regionów" - powiedziała Beata Szydło.

Premier spotka się też z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Rozmowy odbywają się w ramach przeglądu resortów.

Resort zdrowia. Zmniejszenie kolejek to zadanie numer jeden

W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - wprowadzenie sieci szpitali i likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia - powiedziała premier. Jak dodała, minister zdrowia musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.

"Przed ministrem zdrowia stoi w tej chwili jedna z najtrudniejszych reform, które podejmuje nasz rząd, dlatego że reforma służby zdrowia jest po pierwsze przez wszystkich bardzo oczekiwana, wiążą się z nią ogromne nadzieje, bo wszyscy sobie wyobrażają, że po wprowadzeniu tych zmian, które zaproponujemy, znikną te problemy, które są w służbie zdrowia, w tej chwili (w) dość słabo funkcjonującym systemie" - powiedziała premier w radiowych Sygnałach Dnia.

Koniec z kolejkami do lekarza?

Jak podkreśliła, rząd musi przede wszystkim rozwiązać problem kolejek do lekarza.

"To jest wyzwanie, które zostało postawione przed ministrem zdrowia (Konstantym) Radziwiłłem, on przygotował już w tej chwili projekty ustaw, będziemy o tym oczywiście rozmawiać, myślę że te projekty ustaw znajdą się również w przyszłym tygodniu na posiedzeniu rządu, ta najważniejsza dotycząca sieci szpitali, dlatego że w czwartek Komitet Stały Rady Ministrów będzie nad tym projektem pracował" - zaznaczyła szefowa rządu.

Likwidacja NFZ i stworzenie sieci szpitali

"W tej chwili wchodzimy w decydujący etap reformy zdrowia - (wprowadzenie) sieci szpitali i likwidacja NFZ" - zapowiedziała premier. Projekt ustawy wprowadzającej sieć szpitali został we wtorek przyjęty przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów. Projekt ma być omawiany na posiedzeniu Stałego Komitetu Rady Ministrów w czwartek 19 stycznia.

Premier poinformowała też, że w czwartek weźmie udział w posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego. Główny temat spotkania, to kierunki zmian w systemie ochrony zdrowia.

Zapowiadając dwutygodniowy przegląd ministerstw premier Beata Szydło podkreślała, że chodzi o wyznaczenie nowych kierunków działań rządu i podjęcie nowych zadań. Wczoraj premier rozmawiała z szefami MON i MSWiA.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(50)
Basia
7 lat temu
No pewnie ci icj obchodza kolejki ja oni ss przyjmowani bez kolejek Ksczorowi zabolalo kolanko to nie czekal w kolejce tylko pojechal elegancka limuzyna do wojskowego sxpitala i mial pomoc od reki jakolana lecze 3 lata i co z tego nikogo to nie obchodzi
4566985
7 lat temu
Na co zostaną przeznaczone pieniądze bo jak wnioskuję to złodzieje rozkradną i nie zostanie kamień na kamieniu.
4566987
7 lat temu
Bzdura jakiej świat nie widział bo kolejki jak były tak i będą!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ciemnotę wciskać to my ale nie nam!!!!!!!!!!!!!
gość
7 lat temu
i kolejki przez likwidację nie znikną a się wydłużą , wyrzucanie pieniędzy w błoto, albo wejście prywatyzacji szpitali od tyłu
astblan
7 lat temu
ta władza nie może znieść jak coś jako tako funkcjonuje.to trzeba rozwalić i zniszczyć,przecież baba z wora cały czas twierdziła,że polskę trzeba zruinować.
...
Następna strona