Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przetarg na śmigłowce dla polskiej armii. Dziś ważna decyzja

0
Podziel się:

- Nie wpłynie ona na terminy dostaw - zapewnia szef MON Tomasz Siemoniak.

Przetarg na śmigłowce dla polskiej armii. Dziś ważna decyzja
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)
bEJdjXFh

Jeszcze dziś zapadnie decyzja w sprawie śmigłowców dla polskiej armii. Chodzi o możliwość przesunięcia terminu składania ostatecznych ofert w przetargu na zakup 70-ciu maszyn.

O takiej ewentualności poinformował wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak

- _ Oferenci wystąpili z taką prośbą. Musimy ją poważnie rozważyć, bo szanujemy wszystkich oferentów. Przesunięcie terminu o kilka tygodni, jeśli zostanie przeze mnie podjęta, nie wpłynie na terminy dostawy potem. To jest tylko kwestia złożenia dokumentów. Będziemy to jeszcze dzisiaj analizowali, od tygodni pracują nad tym pracownicy w ministerstwie _- poinformował w czasie wizyty w Drawsku Pomorskim wicepremier, Tomasz Siemoniak.

bEJdjXFj

O przełożenie terminu wnioskowało dwóch potencjalnych dostawców. Jednym z nich jest producent śmigłowców Black Hawk, Sikorsky Aircraft Corporation. Firma pod koniec października poinformowała, że wycofa się z przetargu, jeśli polski rząd nie zmieni wymagań dotyczących zakupu śmigłowców. Sikorsky zmienił jednak zdanie, ale poprosił o przesunięcie terminu składania ostatecznych ofert. Ten mija w najbliższy piątek.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJdjXFK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)