Notowania

rating rosji
23.02.2015 08:32

Rating Rosji. Moody's obniża ocenę obligacji państwowych do poziomu śmieciowego

Wszystko przez wojnę na Ukrainie, spadek cen ropy i kursu rubla. Tylko Fitch wierzy jeszcze w Moskwę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Thomas Depenbusch / Flickr (CC BY 2.0))

Agencja ratingowa Moody's obniżyła w piątek rating obligacji państwowych Rosji z poziomu Baa3 do Ba1, czyli do tak zwanego poziomu śmieciowego, z prognozą negatywną.

Moody's wskazał na wciąż trwający kryzys ukraiński, raptowny spadek cen ropy oraz kursu rubla. Te czynniki pogarszają sytuację gospodarczą i średnioterminowe perspektywy wzrostu gospodarki rosyjskiej - głosi komunikat agencji.

Minister finansów Rosji Anton Siłuanow oświadczył, że decyzja ta ma tło polityczne. Zdaniem Siłuanowa ocena Moody's jest oparta _ na nadzwyczaj pesymistycznych prognozach, które nie mają analogii _. Podejmując decyzję o obniżeniu ratingu _ agencja kierowała się przede wszystkim czynnikami o charakterze politycznym _ - oświadczył rosyjski minister.

Po decyzji Moody's spośród trzech głównych agencji ratingowych jedynie Fitch utrzymuje rating Rosji na poziomie inwestycyjnym (BBB-) - zauważa agencja Interfax-Ukraina.

Na początku roku Fitch obniżył rating kredytowy Rosji w walucie obcej i narodowej z BBB do BBB- (czyli do najniższego ratingu inwestycyjnego) z negatywną prognozą.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rating rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz