Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Koniec marki Statoil. Zastąpi ją Circle K

Koniec marki Statoil. Zastąpi ją Circle K

Znika marka Statoil. Od początku maja należące do kanadyjskiego właściciela stacje paliw zaczną zmieniać się w Circle K. Na początek w Skandynawii, ale potem także w naszym kraju.

W kultowej w latach 90. reklamie pani Jadzia chwaliła się swojej wścibskiej koleżance, że na stacji Statoil kupiła sobie ciasteczka, kawę i zegarek. Na koniec dodawała, że tak często tam kupuje, bo tankuje tam też motor. Był 1997 rok, a pani Jadzia przyzwyczajała Polaków do tego, że na stacji paliw kupić można nie tylko Pb95. 20 lat później jej ulubiona marka odejdzie do lamusa.

W przyszłym roku nazwa Statoil zniknie z rynku. Kanadyjski właściciel postanowił bowiem o jej zmianie. W maju tego roku wymiana szyldów zacznie się w Skandynawii, a rok później także u nas. To efekt przejęcia należącego do Norwegów Statoila przez firmę Alimentation Couche-Tard Inc., właściciela marki Cricle K, w 2012 roku. Koncern postanowił ujednolicić marki i dlatego likwiduje nazwę Statoil oraz nieznaną w Polsce Mac's.

- Będzie to przejście od jednej bardzo silnej marki do jeszcze silniejszej marki w skali globalnej - informował koncern. Circle K ma ponad 15 tys. sklepów i stacji paliw na całym świecie.

Od 1 kwietnia tego roku formalnie firmy Statoil w naszym kraju już nie ma. Polski oddział kanadyjskiego koncernu zmienił bowiem nazwę na Circle K Polska spółka z o.o. Taki napis zobaczymy na paragonach, fakturach czy innych dokumentach.

- Zmiana nazwy naszej firmy nie będzie miała wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy, ani na funkcjonowanie naszego programu lojalnościowego "Statoil Extra" - głosi komunikat prasowy.

Poza Polską napis Statoil zniknie też ze stacji paliw w Norwegii, Szwecji, Danii, na Litwie, Łotwie, Estonii i Rosji. W naszym kraju rebranding dotknie 360 stacji.

 

marka, reklama, rebranding, koniec statoil, circle k, couche-tard
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
nio
195.216.219.* 2016-04-11 11:14
Kupuję tylko na POLSKICH stacjach. Obcego kapitału nie dorabiam.
ściema
94.254.225.* 2016-04-11 00:04
I co? Nowa nazwa i wakacje od podatków?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
fduo
79.186.214.* 2016-04-10 19:36
Jawne oszustwo podatkowe, im wystarczy zmienić nazwisko i nazwę i od nowa Polska Ludowa.
Wszystkie stacje maja paliwo z Orlenu.
Zobacz więcej komentarzy (28)