Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Resort finansów zwolni bezrobotnych z podatku od nowych form świadczeń

0
Podziel się:

- Żaden z bezrobotnych nie będzie musiał dopłacać do budżetu, ani odprowadzać podatku od otrzymywanych świadczeń - zapewnił wiceminister Janusz Cichoń.

Resort finansów zwolni bezrobotnych z podatku od nowych form świadczeń
(ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)
bETCgwHp

Wiceminister finansów Janusz Cichoń zapewnił, że jego resort wyda do końca listopada stosowne rozporządzenie zwalniające osoby bezrobotne z podatku od nowych typów świadczeń wydawanych w postaci bonów.

O regulacje podatkowe dotyczące nowych rodzajów świadczeń dla bezrobotnych, realizowanych w postaci bonów m.in. stażowych czy szkoleniowych zapytała dziś w Sejmie posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka PO).

Na pytanie adresowane do Ministra Finansów odpowiedział wiceminister w tym resorcie Janusz Cichoń. _ Zapewniam, że żaden z bezrobotnych nie będzie musiał dopłacać do budżetu, ani odprowadzać podatku od otrzymywanych świadczeń _ - zapewnił wiceminister.

bETCgwHr

Także bony zatrudnieniowe, wydawane przez starostów pracodawcom, które przyznają im gwarancje refundacji części składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku zatrudnienia bezrobotnych i zapewniają dofinansowanie do ich wynagrodzeń, są zdaniem wiceministra _ neutralne podatkowo _.

Dlatego, jak poinformował Cichoń, jego resort wyda stosowne rozporządzenia jednoznacznie określające, że bony otrzymywane przez bezrobotnych i pracodawców zatrudniających bezrobotnych są wolne od opodatkowania.

Takie bony wprowadzono nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z 14 marca 2014 r., która obowiązuje od 27 maja tego roku. Do tej pory jednak nie weszły w życie stosowne rozporządzenia regulujące opodatkowanie tego typu świadczeń. Cichoń zapewnił, że resort wyda je do końca listopada, tak by rozliczający się z fiskusem tuż po nowym roku nie mieli wątpliwości jak to zrobić.

Nowe formy świadczeń dla bezrobotnych oraz pracodawców, którzy ich zatrudnią, mają zwiększyć aktywizację zawodową młodych bezrobotnych - do 30. roku życia, a także osób w wieku 50 plus.

bETCgwHx

Czytaj więcej w Money.pl

bETCgwHS
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)