Notowania

Rolnicy protestują w Wieruszowie. Zapowiadają, że w ostateczności mogą zablokować drogę S8

Kilkudziesięciu rolników od rana blokuje wjazd do zakładu mięsnego w Wieruszowie (woj. łódzkie). Domagają się kontroli mięsa, które przywożone jest do firmy. Rolnicy zapowiedzieli, że w ostateczności mogą dziś zablokować także drogę S8 między Łodzią a Wrocławiem – informuje Polsat News.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MICHAL KOSC/REPORTER)
Kilkudziesięciu rolników od rana blokuje wjazd do zakładu mięsnego w Wieruszowie

Dziennikarz Polsatu porozmawiał z jednym z mężczyzn, który blokował wjazd do zakładu. Wyjaśnił on, że samochód został zatrzymany, bo prawdopodobnie przewozi mięso belgijskie.

- Z tego samochodu kapie woda. Jeżeli to jest mrożonka, nie powinno w ogóle być takiej możliwości, żeby kapało pod samochodem. Proszę pokazać, jak wygląda samochód, który przywiózł niby-świeże z Belgii – powiedział mężczyzna.

- Domagamy się, aby większość ludzi zrozumiała, że polskie mięso jest świeże, nie jest tyle razy szprycowane, tyle razy mrożone, co widzimy na tym samochodzie, jak ta woda kapie. Chcemy, żeby mniej sprowadzali, a konkretnie nie sprowadzali z krajów, które są objęte ASF - dodał.

Właściciel zakładu zgodził się na rozmowę z rolnikami. Około godziny 12 rozpoczęły się rozmowy.

Rynek mieszkaniowy czeka spowolnienie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: rolnicy, protesty rolników, asf, s8, blokada, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-12-2018

jsPrzypuszczam, że nie chodzi rolnikom o jakość mięsa jakie o nas trafia, a raczej o rynek zbytu. Panowie rolnicy. Jak padał mój zakład pracy wcale się … Czytaj całość

18-12-2018

RicoNiech spytają Tuska, dlaczego mają mniejsze dopłaty od niemieckich rolników i PSL , dlaczego przetwórnie i magazyny zostały w większości sprzedane w … Czytaj całość

18-12-2018

borakzablokowac na AMEN.

Rozwiń komentarze (8)