Notowania

gospodarka rosji
22.12.2014 21:12

Rosja: Prezesi największych firm mają ujawniać dochody w internecie

Oprócz prezesów przepisy mają objąć również ich zastępców i głównych księgowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru)

Kierownictwo największych rosyjskich państwowych firm będzie zobowiązane do publikowania w internecie informacji o swoich dochodach - podają dziś rosyjskie media. Postanowienie w tej sprawie podpisał 18 grudnia premier Dmitrij Miedwiediew (na zdjęciu).

Informacje o dochodach, wydatkach i majątku powinny być zamieszczane na stronach internetowych tych przedsiębiorstw. Zeznaniami na temat dochodów i wydatków objęci mają zostać także małżonkowie prezesów oraz ich niepełnoletnie dzieci.

Oprócz prezesów przepisy mają objąć również ich zastępców i głównych księgowych - informuje w internetowym wydaniu gazeta _ Wiedomosti _.

Spis przedsiębiorstw, których prezesi będą zobowiązani do składania deklaracji, został sporządzony już wcześniej. W tej chwili obejmuje on 62 przedsiębiorstwa, w tym Gazprom, Rosnieft, Sbierbank, Rosnano, Rostelekom, Rosyjskie Koleje Żelazne (RŻD) czy Aerofłot.

Pierwsza wersja rozporządzenia ze spisem firm i zobowiązaniami pracowników w zakresie sprawozdań o dochodach została zatwierdzona już w lipcu 2013 roku. Jednak zabrakło w niej zapisu o konieczności upublicznienia tych informacji. W rezultacie część firm przekazała sprawozdania władzom i podała je do publicznej wiadomości, a część nie spełniła tego drugiego wymogu - podał portal _ Wiedomosti _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: gospodarka rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz