Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ukraina
19.02.2015 13:58

Rosja wyśle gaz dla Donbasu. W ramach pomocy humanitarnej

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew polecił ministerstwu energetyki i koncernowi Gazprom wypracowanie propozycji w celu dostaw gazu na wschód Ukrainy w charakterze pomocy humanitarnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Radek Koleśnik / Reporter)

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew polecił ministerstwu energetyki i koncernowi Gazprom wypracowanie propozycji w celu dostaw gazu na wschód Ukrainy w charakterze pomocy humanitarnej - poinformowała w czwartek agencja TASS.

_ - Chciałbym, żeby ministerstwo energetyki wspólnie z Gazpromem przygotowało propozycje o dostarczeniu pomocy humanitarnej w formie dostaw gazu na potrzeby tych regionów, jeśli oczywiście nie zostaną podjęte pilne działania w kwestii ich zaopatrzenia według zwykłego schematu _ - mówił premier, cytowany przez rosyjską agencję.

Jak zaznaczył, w żadnym wypadku _ ludzie mieszkający tam nie mogą zamarzać _. Według Miedwiediewa na skutek decyzji ukraińskich władz powstała taka sytuacja, że _ do całego szeregu miejscowości (południowego wschodu Ukrainy) nie dostarcza się gazu _.

Rzeczniczka premiera Natalia Timakowa, także cytowana przez TASS, oznajmiła, że Gazprom będzie realizował dostawy gazu _ na zasadach komercyjnych _. _ Źródła finansowania są ustalane _ - dodała.

Agencja Interfax-Ukraina zastrzegła, że w służbach prasowych firmy Naftohaz nie uzyskała komentarza na temat doniesień mediów o przerwaniu w nocy z 18 na 19 lutego dostaw gazu na terytoria niepodlegające władzom w Kijowie.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz