Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjski okręt wojenny wtargnął na szwedzkie wody?

0
Podziel się

Sztokholm zaprezentował zdjęcie mogące świadczyć o obcej aktywności podwodnej.

Rosyjski okręt podwodny Rostov-on-Don
Rosyjski okręt podwodny Rostov-on-Don (PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV)
bDJujLCd

Sztokholm zaprezentował zdjęcie mogące świadczyć o obcej aktywności podwodnej w archipelagu sztokholmskim. Na wykonanej z lądu z dużej odległości fotografii widać niewielki obiekt wynurzający się z wody.

Na zwołanej wieczorem konferencji prasowej kontradmirał Anders Grenstad powiedział, że w ostatnich dniach dokonano wiarygodnych obserwacji tajemniczego obiektu w trzech różnych miejscach. Jak ujawnił, wojsko jest też w posiadaniu zdjęcia wykonanego w niedzielę rano przez osobę prywatną. _ Ta osoba widziała coś co jest na powierzchni wody, a następnie zanurza się _ - oświadczył kontradmirał.

Grenstad nazwał archipelag sztokholmski _ obszarem zainteresowania obcego państwa _, ale nie sprecyzował, o jakie państwo chodzi.

bDJujLCf

Przedstawiciel szwedzkich sił zbrojnych powiedział, że trwająca od piątku wojskowa operacja będzie kontynuowana. Nie potwierdził pojawiających się w szwedzkich mediach informacji o poszukiwaniu uszkodzonego rosyjskiego okrętu podwodnego.

Według źródeł gazety _ Svenska Dagbladet _ szwedzkie służby nasłuchu radiowego wychwyciły w czwartek sygnał rozmowy w języku rosyjskim na częstotliwości wykorzystywanej przez Rosję w sytuacjach alarmowych. Kolejne zaszyfrowane informacje miały być wymieniane między obiektem w archipelagu sztokholmskim a rosyjską bazą w obwodzie kaliningradzkim.

_ Svenska Dagbladet _ przypuszcza, że poszukiwana jest niewielka jednostka podwodna (miniokręt podwodny), która może być powiązana ze statkiem-matką NS Concord. Ten rosyjski tankowiec od kilku dni znajduje się na wodach międzynarodowych Bałtyku w pobliżu archipelagu sztokholmskiego.

W niedzielę inny szwedzki dziennik _ Dagens Nyheter _ podał, że szwedzka armia przeszukuje wyspy archipelagu w związku ze zdjęciem, jakie zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Na fotografii widać stojącą przy wodzie ubraną na czarno osobę z plecakiem.

bDJujLCl

Czytaj więcej w Money.pl

bDJujLCG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)