Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Aresztowano byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Krzysztof S. trafił za kratki

50
Podziel się:

Warszawski sąd zgodził się na aresztowanie na trzy miesiące b. prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie sędziego Krzysztofa S. Jest on podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przyjęcie korzyści majątkowej w wysokości co najmniej 376 tys. zł.

Aresztowano byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Krzysztof S. trafił za kratki
(REPORTER)
bEJIlTnV

Rozstrzygając wniosek prokuratury, "sąd wziął pod uwagę realną obawę matactwa oraz zagrożenie surową karą" - poinformowała w sobotę rzeczniczka warszawskiego sądu okręgowego ds. karnych sędzia Anna Ptaszek. Dodała, że okres zastosowanego aresztu wyznaczono do 6 września 2017 r.

Sędzia Krzysztof S. został zatrzymany w czwartek w Krakowie przez CBA, kilka godzin po tym, jak Sąd Najwyższy wyraził zgodę na jego zatrzymanie i ewentualne aresztowanie. SN uwzględnił tym samym zażalenie prokuratury na uchwałę łódzkiego sądu, który w marcu nie wyraził takiej zgody.

Wątek dotyczący b. prezesa SA w Krakowie został wyłączony do odrębnego postępowania ze śledztwa prowadzonego przez CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie i przekazany do Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Prowadzi on postępowania karne dotyczące prokuratorów i sędziów.

bEJIlTnX

W piątek prokuratorzy zarzucili mu udział w zorganizowanej grupie przestępczej, niedopełnienie obowiązków prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie i przyjmowanie korzyści majątkowych znacznej wartości w kwocie nie mniejszej niż 376 tys. 300 zł oraz pranie brudnych pieniędzy i poświadczania nieprawdy w dokumentach. Podejrzanemu grozi nawet 12 lat więzienia.

W śledztwie prowadzonym przez rzeszowską prokuraturę regionalną podejrzanych jest już kilkanaście osób, z których większość przebywa w aresztach. Są to m.in.: dyrektor SA w Krakowie Andrzej P., główna księgowa tego sądu Marta K., dyrektor Centrum Zakupów dla Sądownictwa Marcin B. oraz osoby reprezentujące podmioty gospodarcze, które miały wykonywać fikcyjne usługi na rzecz sądu.

Według prokuratury, wszyscy wchodzili w skład zorganizowanej grupy przestępczej działającej co najmniej od lipca 2012 r. do listopada 2016 r. w Krakowie i innych miejscowościach, na której czele stał dyrektor SA w Krakowie. Według śledczych proceder polegał na zawieraniu przez Sąd Apelacyjny w Krakowie licznych umów z zewnętrznymi firmami o świadczenie fikcyjnych usług. Firmy te zlecały następnie zamówione przez SA usługi pracownikom tego sądu, w tym jego ówczesnemu prezesowi.

bEJIlToy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(50)
sowieckieStan...
4 lata temu
Prezydencie Duda. Żeby nie okazał się pan drugim bolkiem "wspierającym lewą nogę dla równowagi"... Jeśli pan tego POkomunistycznego, POPZPR-owskiego bagna nie wyczyści, to wyborcy, którzy obdarzyli zaufaniem PiS właśnie po to by oczyścić bagno, które z uwagi na wymagane najwyższe standardy "...samo miało się oczyścić..", więcej na pana nie zagłosują. Standardy mają północnokoreańskie dowiedli tego przez 25 lat i tu nie ma czego rozważać. Na przegniłych, zarażonych starych rupieciach nowego domu się nie zbuduje. To trzeba wypalić żywym ogniem i zbudować nowe.
światowiec
4 lata temu
posiadam dokument y świadczące że prezes SA w krakowie na pisemne powiadomienie że sadzia sądu okręgowego w kielcach zfałszowała protokoł rozprawy sądowej odpisał --pańskie spostrzeżenia mijają się z prawdą -- domniemam że SĄD OKRĘGOWY W KIELCACH NA ZLECENBIE SĘDZI wypłacał ekwiwalent ławnikom którzy zostali umieszczeni na potokóle a w rzeczywistości ich podczs rozprawy niebyło -- TO CHYBA ZAGRYWKI MAFIJNE--CBA winno tą sprawę obejrzeć !
thyj
4 lata temu
to sa skutki obrony bandytow w togach przez budynia!!!! dobrze chcial P.Kaczynski i P. Ziobro wywalic OD RAZU wszystkich esbekow w togach!!!!! kim ty jestes budyn ze wystepujesz przeciw polakom!!??
bEJIlToz
szósty król z...
4 lata temu
Protestuję przeciwko jakimkolwiek działaniom skierowanym przeciwko "wymiarowi" sprawiedliwości. Sędzia jest człowiekiem wybranym dla wymierzania kar innym. A co będzie jezeli za tydzień czy rok okaże się wielkim człowiekiem? Oszust, złodziej, bandyta też moga byc wielcy. I co wtedy POwiecie. Sedziego nie mozna potępiać nawet jak kradnie. Jak zaczniemy ich sadzić - nie będzie miał kto. Wszyscy prawie tacy sami.
Jadwiga
4 lata temu
[QUOTE] Według prokuratury kierowały nim najniższe pobudki jakie tylko mogą być. Chęci osiągnięcia korzyści majątkowej. [/QUOTE]
...
Następna strona