Notowania

Autorzy kampanii "Sprawiedliwe sądy" pod lupą. Prokuratura bada oświadczenia majątkowe

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrzej Hulimka/Reporter)
Pieniądze na realizację kampanii miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa.

"Niech zostanie tak, jak było..." – to jedno z hasałem kontrowersyjnej bilboardowej kampanii "Sprawiedliwe sądy”. Jej autorzy Piotr Matczuk i Anna Plakwicz zdaniem CBA złamali stawę antykorupcyjną – donosi Rzeczpospolita.

Prokuratura prześwietla oświadczenia majątkowe specjalistów od PR firmy Solvere Piotra Matczuka i Anny Plakwicz. Jak pisze "Rzeczpospolita" powołująca się na analizy CBA, ci byli urzędnicy z Centrum Informacyjnego Rządu złamali ustawę antykorupcyjną.

Chodzi o to, że będąc formalnie wciąż jeszcze pracownikami CIR, założyli prywatną spółkę. Jak ustaliła gazeta, właściciele Solvere mieli zgodę przełożonego na pracę dodatkową w okresie wypowiedzenia.

Zawiadomienie prokuratury ws. kampanii "Sprawiedliwe Sądy"

Teraz sprawę bada prokuratura.

O kontrowersjach związanych z kampanią "Sprawiedliwe Sądy", pisaliśmy w money.pl wielokrotnie. Przypomnijmy, że pieniądze na jej realizację miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa. O pieniądzach i kłopotach z prawem przeczytasz więcej w tutaj.

Tagi: sądy, sprawiedliwe sądy, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-01-2018

BartekMogę się założyć o co chcecie, że prokuratura nie znajdzie żadnych nieprawidłowości. Tak samo jak wczoraj umorzyła śledztwo wobec Sasina, który … Czytaj całość

19-01-2018

Łucja"Marnotrawstwo, pogarda dla społeczeństwa" i Konstytucji. To "zasługi" rządu.

19-01-2018

S O C J A L D E M O K R A T APrzepraszam,dlaczego organy ścigania tak późno reagują ? -Wiedza na temat podmiotu ,który dostał zlecenie od rządu znana była z chwilą pojawienia się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)

Wybrane dla Ciebie