Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Przemysław Ciszak
|

Autorzy kampanii "Sprawiedliwe sądy" pod lupą. Prokuratura bada oświadczenia majątkowe

12
Podziel się
Pieniądze na realizację kampanii miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa.
Pieniądze na realizację kampanii miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa. (Andrzej Hulimka/Reporter)
bDphSjgB

"Niech zostanie tak, jak było..." – to jedno z hasałem kontrowersyjnej bilboardowej kampanii "Sprawiedliwe sądy”. Jej autorzy Piotr Matczuk i Anna Plakwicz zdaniem CBA złamali stawę antykorupcyjną – donosi Rzeczpospolita.

Prokuratura prześwietla oświadczenia majątkowe specjalistów od PR firmy Solvere Piotra Matczuka i Anny Plakwicz. Jak pisze "Rzeczpospolita" powołująca się na analizy CBA, ci byli urzędnicy z Centrum Informacyjnego Rządu złamali ustawę antykorupcyjną.

Chodzi o to, że będąc formalnie wciąż jeszcze pracownikami CIR, założyli prywatną spółkę. Jak ustaliła gazeta, właściciele Solvere mieli zgodę przełożonego na pracę dodatkową w okresie wypowiedzenia.

bDphSjgD
Zobacz także: Zawiadomienie prokuratury ws. kampanii "Sprawiedliwe Sądy"

Teraz sprawę bada prokuratura.

O kontrowersjach związanych z kampanią "Sprawiedliwe Sądy", pisaliśmy w money.pl wielokrotnie. Przypomnijmy, że pieniądze na jej realizację miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa. O pieniądzach i kłopotach z prawem przeczytasz więcej w tutaj.

bDphSjgJ
bDphSjhe
KOMENTARZE
(12)
S O C J A L D...
3 lata temu
Przepraszam,dlaczego organy ścigania tak późno reagują ? -Wiedza na temat podmiotu ,który dostał zlecenie od rządu znana była z chwilą pojawienia się "głupawych i nie prawdziwych afiszy" !!!
Bartek
3 lata temu
Mogę się założyć o co chcecie, że prokuratura nie znajdzie żadnych nieprawidłowości. Tak samo jak wczoraj umorzyła śledztwo wobec Sasina, który zarabiając gruby szmal non-stop pożyczał różne kwoty od krewnych i znajomych.
Łucja
3 lata temu
"Marnotrawstwo, pogarda dla społeczeństwa" i Konstytucji. To "zasługi" rządu.
bDphSjhf
analityk
3 lata temu
Teoretyczny Kraj; jedna sitwa odeszła. przyszła druga. Zatem jak może się rozwijać Państwo; skoro jest wszechobecne złodziejstwo na szczytach władzy? A z pustego i Salomon nie naleje.
pp
3 lata temu
[QUOTE] Sprawiedliwe sądy”. Jej autorzy Piotr Matczuk i Anna Plakwicz zdaniem CBA złamali stawę antykorupcyjną [/QUOTE] NIEEEEEEEEEEEE NO CO WY POWIECIE a tacy prawi i sprawiedliwi byli . Hahahahahahahaha