Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Autorzy kampanii "Sprawiedliwe sądy" pod lupą. Prokuratura bada oświadczenia majątkowe

Autorzy kampanii "Sprawiedliwe sądy" pod lupą. Prokuratura bada oświadczenia majątkowe

Pieniądze na realizację kampanii miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa. Fot. Andrzej Hulimka/Reporter
Pieniądze na realizację kampanii miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa.

 

"Niech zostanie tak, jak było..." – to jedno z hasałem kontrowersyjnej bilboardowej kampanii "Sprawiedliwe sądy”. Jej autorzy Piotr Matczuk i Anna Plakwicz zdaniem CBA złamali stawę antykorupcyjną – donosi Rzeczpospolita.

 

Prokuratura prześwietla oświadczenia majątkowe specjalistów od PR firmy Solvere Piotra Matczuka i Anny Plakwicz. Jak pisze "Rzeczpospolita" powołująca się na analizy CBA, ci byli urzędnicy z Centrum Informacyjnego Rządu złamali ustawę antykorupcyjną.

Chodzi o to, że będąc formalnie wciąż jeszcze pracownikami CIR, założyli prywatną spółkę. Jak ustaliła gazeta, właściciele Solvere mieli zgodę przełożonego na pracę dodatkową w okresie wypowiedzenia.

Zawiadomienie prokuratury ws. kampanii "Sprawiedliwe Sądy"

 

 

Teraz sprawę bada prokuratura.

O kontrowersjach związanych z kampanią "Sprawiedliwe Sądy", pisaliśmy w money.pl wielokrotnie. Przypomnijmy, że pieniądze na jej realizację miała przekazać Polska Fundacja Narodowa. Ta z kolei finansowana jest przez spółki skarbu państwa. O pieniądzach i kłopotach z prawem przeczytasz więcej w tutaj.

Czytaj także
Polecane galerie
osa
2018-01-29 10:55
Prokuratura chyba nie wie, że są z PiS-u, może mieć do czynienia z tą Ziobro.
Polak
2018-01-21 07:33
Nikt niczego nie wykryje. Sędziowie, prokuratorzy, wojskowi, policja,komornicy, lekarze przecież to bezkarne kasty. Na pokaz coś będzie zrobione a potem wszytko umilknie. Sami sobie odpowiedzcie jaki przedstawiciel powyższego zawodu został rozliczony z łapówek itd. . Posłana PO Beata S. wzięła łapówkę i została uniewinniona a Ciebie szaraku za batona wsadzą do pierdla. W Polsce są dwa prawa jedno dla wyżej wymienionych zawodów a drugie dla reszty szarej cicho siedzącej masy.
tojak
2018-01-20 16:38
I Szydlo za fraki, niech nie kopie dolkow pod premierem i niech juz nie bierze naszych pieniedza za robienie niczego.
Pokaż wszystkie komentarze (12)