Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kołodziej
|

Ich produkty zabiły 16 osób, w poniedziałek ogłoszą upadłość

9
Podziel się:

Japońska firmaTakata produkująca poduszki powietrzne złoży w poniedziałek wniosek o ochronę przed wierzycielami. Firma ma gigantyczne długi w związku z największą akcją naprawczą w historii motoryzacji. Wadliwe poduszki powietrzne Takaty doprowadziły do śmierci co najmniej 16 osób.

Ich produkty zabiły 16 osób, w poniedziałek ogłoszą upadłość
(Reuters)

Japońska firmaTakata, produkująca poduszki powietrzne, złoży w poniedziałek 26 czerwca wniosek o ochronę przed wierzycielami. Firma ma gigantyczne długi w związku z największą akcją naprawczą w historii motoryzacji. Wadliwe poduszki powietrzne Takaty doprowadziły do śmierci co najmniej 16 osób.

O całej sprawie poinformowała telewizja CNBC opierając się na dwóch źródłach. Jeden z informatorów zna całą sprawę bezpośrednio.

Powodem rozpoczęcia procedury upadłości są długi firmy opiewające na miliardy dolarów. Powstały w wyniku największej akcji naprawczej w historii motoryzacji. Takata musiała tę akcję przeprowadzić z powodu wadliwych generatorów gazu w swoich poduszkach powietrznych.

Wada generatorów doprowadziła do śmierci co najmniej 16 osób i 150 przypadków obrażeń na całym świecie.

Zobacz także: Zobacz również: Akcja serwisowa VW

Po poniedziałkowym złożeniu wniosku do sądu firma zwróci się o pożyczkę pomostową do firmy Sumitomo Mitsui Financial Group. Takata ogłosi też umowę o wsparciu finansowym, jakiego udzieli jej amerykański producent podzespołów samochodowych - Key Safety Systems.

W zamian Amerykanie przeprowadzą restrukturyzację japońskiej firmy i przejmą jej aktywa. To dlatego procedura upadłościowa Takaty rozpocznie się nie tylko w Japonii, ale również w USA.

Takata dostarczała poduszki powietrzne dla większości dużych firm samochodowych.

motoryzacja
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Radissimo
7 lat temu
Jesli firma Szuka o broni przed wierzycielami, a Amerykanie maja przeprowadzić Restrukturyzacje, to o jakiej upadłości pisze autorka. Brak znajomości elementarnych pojęć w tej historii.
ptasiu
7 lat temu
A jak firma produkuje czołgi to też zbankrutuje, bo jej "produkty zabijają"?
JanJanJan
7 lat temu
"produkty zabiły" To jest dziennikarstwo? Produkty zabijają? Pistolety zabijają? Jedzenie zabija? Od kiedy? Poduszki powietrzne biegają po ulicach i mordują kierowców? Brak umiejętności za kierownicą i zaniedbanie stanu technicznego pojazdów mogą pomóc w śmierci człowieka, ale to zawsze właśnie CZŁOWIEK podejmuje decyzję o tym żeby nacisnąć spust, zjeść coś niezdrowego, zaniedbać swój samochód czy pojechać za szybko/za wolno/bez pierwszeństwa tam gdzie powinien użyć MÓZGU... Człowiek jest odpowiedzialny za swoją śmierć w 99% przypadków. Dopóki o Twojej śmierci nie zdecyduje głodny gepard (a i w tym wypadku najczęściej możesz podjąć decyzję żeby się do niego nie zbliżać) to właśnie TY człowieku decydujesz o tym czy Ty i ludzie w Twoim otoczeniu będą żyli...
super
7 lat temu
Jutro w górę Patrowicze
Obyty
7 lat temu
W Polsce byłaby kara do pięciu tysięcy i po sprawie. Jednak na świecie obowiązują inne standardy.