Notowania

budowa dróg w polsce
06.08.2018 13:56

Umowa na przedostatni odcinek Via Baltica podpisana. Budowa za 568,7 mln zł netto

Podpisana została umowa na budowę przedostatniego odcinka Via Baltica, od obwodnicy Szczuczyna do Ełku. Drogę wybuduje konsorcjum firm Porr. z siedzibą w Warszawie, Porr Bau GmbH z siedzibą w Wiedniu oraz Unibep.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GDDKiA)
Zakończenie inwestycji przewidziane jest w III kwartale 2021 r.

- Via Baltica to jedna z najważniejszych tras, nie tylko z punktu widzenia układu komunikacyjnego Polski, ale i całej Europy Środkowo-Wschodniej. Dzisiaj podpisujemy umowę na budowę przedostatniego jej odcinka, od obwodnicy Szczuczyna do Ełku - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Umowa dotyczy realizacji inwestycji drogowej pn. "Projekt i budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko (gr. państwa) z podziałem na zadania: Zadanie nr 1: odc. Szczuczyn - Węzeł Ełk Południe" (Inwestycja) za 568,7 mln zł netto.

Wynagrodzenie konsorcjum z tytułu realizacji Inwestycji wynosi ok. 568,7 mln zł netto, przy czym udział emitenta w konsorcjum został określony na 30%, co odpowiada kwocie ok. 172,5 mln zł netto.

Via Baltica w realizacji

- To, że prawie cała Via Balticajest już w realizacji, jest wynikiem determinacji obecnego rządu, który przykłada szczególną wagę do jej jak najszybszego ukończenia. Dla regionu budowa drogi ekspresowej oznacza bezpośrednie połączenie komunikacyjne z międzynarodową trasą, która połączy północ i południe Europy - dodał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odc. Szczuczyn - Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu "Łącząc Europę" (Connecting Europe Facility - CEF). Zakończenie inwestycji przewidziane jest w III kwartale 2021 r.

Okres realizacji inwestycji wynosi 29 miesięcy od dnia zawarcia umowy, z zastrzeżeniem, że prace będą realizowane poza tzw. okresem zimowym tj. do 15 grudnia oraz od 15 marca każdego roku.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,25 mld zł w 2016 r.

*Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: budowa dróg w polsce, budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-08-2018

LechoslawCzolgi putina beda mieli po czym jezdzic Brawo stratedzy z Warszawy!!

06-08-2018

ATVia Baltika to ukłon PISu wobec ściany wschodniej i Orbana. Przy tej inwestycji tylko polityka obowiązuje. Z punktu polskiej gospodarki nie ma … Czytaj całość

06-08-2018

YetKiedy tę Baltikę dociągną do Grecji, bo chciałbym pojechać samochodem?

Rozwiń komentarze (12)