Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ważne dane gospodarcze w Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

W Wielkiej Brytanii opublikowano serię pozytywnych wskaźników na rynku pracy.

David Cameron premier Wielkiej Brytanii
David Cameron premier Wielkiej Brytanii (World Economic Forum/Flickr (CC BY-NC-SA 2.0))

Bezrobocie utrzymało się wprawdzie na niezmienionym poziomie 6 procent, ale za to rekordowa liczba mieszkańców Wielkiej Brytanii ma pracę - prawie 31 milionów.

Liczba pracujących jest dziś na Wyspach najwyższa, odkąd zaczęto systematycznie zbierać te dane w 1971 roku. Do tego w listopadzie zarobki wzrosły przeciętnie o 1,6 procent przy jednoprocentowej inflacji - najniższej od 12 lat. Nic więc dziwnego, że obserwatorzy uznali już wczoraj, że Narodowy Urząd Statystyczny dał Brytyjczykom, imigrantom i rządowi gwiazdkowy prezent. Kanclerz skarbu, George Osborne mówił, że jest to ważny moment w wychodzeniu Wielkiej Brytanii z kryzysu.

Rzeczniczka opozycji labourzystowskiej do spraw pracy i emerytur, Rachel Reeves zgłosiła jednak zastrzeżenia. Jej zdaniem, zbyt wielu ludzi szuka nadal pracy i jej nie znajduje, wzrosło też długoterminowe bezrobocie wśród młodzieży. _ Musimy zapewnić tym, którzy mają pracę, zarobki, które pozwalają im przeżyć _ - powiedziała Rachel Reeves.

Partia Pracy wyliczyła, że przeciętny pracownik na Wyspach ma dziś w kieszeni realnie o 1600 funtów mniej, niż w 2010 roku, kiedy władzę objął premier David Cameron.

Czytaj więcej w Money.pl
Rekordowy spadek inflacji na Wyspach Jeśli poziom inflacji spadnie poniżej 1 proc., Bank Anglii będzie musiał złożyć pisemne wyjaśnienia ministrowi finansów. Zdaniem ekspertów banku takie ryzyko istnieje już w najbliższych miesiącach.
Co 10 pracownik straci pracę w tej branży Od początku obecnego stulecia wydobycie ropy i gazu na brytyjskim szelfie konsekwentnie spada pomimo rekordowych nakładów na inwestycje w sektorze, które w 2013 roku przekroczyły 14 mld funtów.
Brak rąk do pracy. Zagrożenie dla gospodarki? Po ostatnim kryzysie czeka nas kolejny. Zdaniem autorów specjalnego raportu światowa gospodarka do 2030 roku straci 10 trylionów dolarów w wyniku braku rąk do pracy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)