Notowania

pit
14.03.2018 07:28

Więcej niepełnosprawnych skorzysta z ulgi. Wydatki trzeba udowodnić

Niepełnosprawni odliczą do 2280 z l na używanie samochodu. Wcześniej ulga przysługiwała tylko na dojazd na rehabilitację, w tym roku również na dojazd do pracy, urzędu, lekarza i na zakupy. Problem tylko, jak udokumentować te koszty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PIOTR KAMIONKA/REPORTER)
Nowe przepisy są niejasne, niepełnosprawni nie wiedzą, czy muszą mieć np. faktury za paliwo

Niepełnosprawni odliczą do 2280 zł za używanie samochodu. Wcześniej ulga przysługiwała tylko na dojazd na rehabilitację, w tym roku również na dojazd do pracy, urzędu, lekarza i na zakupy. Problem tylko, jak udokumentować te koszty.

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", kwota ulgi się nie zmieniła, ale Ministerstwo Finansów postanowiło ułatwić codzienne życie niepełnosprawnym, ich rodzicom i opiekunów. Dlatego w zeznaniu za 2017 r. mogą z niej skorzystać wszyscy bez względu na grupę inwalidzką.

Oprócz opłaty za paliwo można odliczyć także inne wydatki na utrzymanie auta (np. naprawę opon czy ubezpieczenie).

*Urząd skarbowy wypełni zeznanie podatkowe *

Przepisy nie precyzują jednak, w jaki sposób udokumentować te koszty, i istnieje ryzyko, że fiskus zażąda dowodów potwierdzających poprawność wyliczeń. Dlatego - jak radzi dziennik - lepiej przechowywać do upływu terminu przedawnienia, czyli przez 6 lat, rachunki za leki, żywność czy dowody wizyty u lekarza w celu udowodnienia użytkowania pojazdu.

Tagi: pit, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2018

YahooyZnowu jątrzycie. Nic nie treba udowadniać za używanie samochodu do celów rehabilitacyjnych. Trzeba tylko być właścicielem lub wspoł. Przestańcie … Czytaj całość

14-03-2018

ONJak nie wiecie nie piszcie głupot. Marną sobie opinię wystawiacie. Ubezpieczenia nie odlicza się. Bredzicie pewnie po pijaku.

15-03-2018

bietaGrupa inwalidzka kupiona u lekarza za stówkę i haj lajw można odliczać przez lata.

Rozwiń komentarze (20)