Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielką Brytanię zalewają imigranci. Najwyższy poziom od 2005 roku

0
Podziel się

Premier David Cameron już kilka razy obiecywał, że zredukuje tę liczbę do niespełna 100 tysięcy rocznie.

Wielką Brytanię zalewają imigranci. Najwyższy poziom od 2005 roku
(Bartosz Wawryszuk)
bCYqgfmJ

Imigracja netto w Wielkiej Brytanii wyniosła w 2014 roku 318 tys. osób, czyli najwięcej od 2005 roku - poinformował w czwartek brytyjski urząd statystyczny. Wcześniej premier David Cameron obiecywał, że zredukuje tę liczbę do niespełna 100 tys. rocznie.

Saldo migracji, czyli różnica między napływem i odpływem ludności, rok wcześniej wyniosło 209 tys. Rekordowy poziom imigracji netto odnotowano natomiast w 2005 roku, kiedy wyniósł 320 tys.

Agencja Reutera przypomina, że dane te zostały opublikowane na kilka godzin przed ogłoszeniem przez Camerona nowego prawa mającego ograniczyć imigrację. Brytyjski premier ma w piątek spotkać się w Rydze z europejskimi przywódcami na szczycie Partnerstwa Wschodniego, podczas którego będzie chciał poruszyć kwestie dotyczące warunków członkostwa Londynu w ramach UE - podaje Reuters.

bCYqgfmL

Podczas kampanii wyborczej Cameron obiecał wymuszenie na Unii reform, w tym zmianę przepisów dotyczących swobody przepływu ludzi. Jego zdaniem imigracji mają zbyt łatwy dostęp do brytyjskiego systemu opieki społecznej i świadczeń socjalnych.

Pojęciem migracji netto nazywa się różnicą między całkowitą liczbą osób przybyłych do danego kraju i całkowitą liczbą tych, którzy wyjechali. Gdy liczba przybyłych jest większa mówi się o imigracji netto; gdy więcej wyjeżdża zachodzi zjawisko emigracji netto.

Zobacz także materiał wideo: Młodzi Polacy wolą pracować za granicą, nawet poniżej swoich kwalifikacji

bCYqgfnm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)