Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wittchen ma problemy z urzędem skarbowym. Może zapłacić dodatkowo 7 mln zł

35
Podziel się:

Spółka spodziewa się wzrostu obciążeń podatkowych za lata 2011-2016 o około 7 mln złotych.

Wittchen ma problemy z urzędem skarbowym. Może zapłacić dodatkowo 7 mln zł
(Wittchen, mat. prasowe)

Wittchen otrzymał dwie decyzje dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Dotyczą one postępowania kontrolnego w sprawie obliczania i wpłacania przez spółkę podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług za rok 2011. W konsekwencji producent galanterii skórzanej spodziewa się wzrostu obciążeń podatkowych za lata 2011-2016 o około 7 mln złotych.

Urzędu Kontroli Skarbowej określił, że wartość dodatkowego zobowiązania spółki z tytułu podatku towarów i usług za rok 2011 wynosi 900 tys. złotych.

Urzędnicy określili również wysokość zobowiązania podatkowego za rok 2011 na 2,1 mln złotych. Jest to konsekwencją zwiększenia dochodu do opodatkowania o 31,7 mln złotych. W komunikacie dodano, że kwotę przychodów podatkowych urząd ustalił jako większą o 16,6 mln złotych, a koszty uzyskania przychodów zmniejszono o 15,1 mln złotych.

Wittchen szacuje, że wysokość zwiększenia zobowiązań podatkowych za lata 2011 - 2016 wyniesie około 6,9 mln złotych powiększone o odsetki.

Notowania akcji Wittchen w tym roku

Decyzje nie są prawomocne i nie został im nadany rygor natychmiastowej wykonalności. W opinii spółki rozliczenia podatku CIT i VAT za rok 2011 były prawidłowe, w szczególności biorąc pod uwagę fakt, żr część operacji gospodarczych kwestionowanych obecnie przez UKS było potwierdzonych indywidualną interpretacją podatkową uzyskaną przez spółkę. Spółka zamierza odwołać się od obu decyzji w ustawowym terminie 14 dni.

Wittchen jest sprzedawcą dodatków i akcesoriów skórzanych. Prowadzi także sprzedaż obuwia i odzieży skórzanej oraz akcesoriów podróżnych. W 2015 roku spółka odnotowała 150,9 mln zł przychodów. Jest również notowana na GPW od listopada 2015 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
losie
7 lat temu
No widzicie...Zaczela sie masowa kradziez, rozboj w bialy dzien i ataki US na dobrze prosperujace spolki. Tak pis bardzo potrzebuje kasy, ze gotowi sa zniszczyc wszystko i wszystkich,m aby dac patologii-ich wyborcom. Brac pieniadze z banku.
menda
7 lat temu
manej.peel to żałosny portalik, który cenzuruje wpisy
go
7 lat temu
W Białej Podlaskiej US zniszczyło już kilkadziesiąt firm nie wypłacając VAT należnego wszczynając kontrole które trwają rok i nie wydając decyzji, co powoduje niemożliwość odwołania się do sądu, naczelniczka wcześniej sympatyk PO na siłę chce przypodobać się PIS owi kosztem podatników, ale jej dni są policzone a potem jako przedsiębiorcy zadbamy aby nie dostała pracy w naszym woj.
UKS
7 lat temu
Zaczyna się. Nie dobrali się do zagranicznych firm bo ich rządy stoją za nimi murem to dobiorą się do Polskich. Załatwili już nie jedną Optimus, Atlantic ...... Każda władza prowadzi tylko do jednego . Dobić polską przedsiębiorczość. Niedługo nawet najmniejsze firmy będą otwierane poza granicami RP żeby Polska władza nie miała tam jurysdykcji.
mp
7 lat temu
Zagraniczne firmy wnąszące wysoką technologią w postaci budowy blaszanych hal , czyli hipermarkety nie mają tego problemu bo są zwalniane z podatków na 10 lat , a jak muszą coś płacic stosują optymalizację podatkową.
...
Następna strona