Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyłudzenia kredytów. Pięć osób zatrzymanych w związku ze szkodą PKO BP

28
Podziel się:

Według śledztwa, podejrzani zabiegali o uzyskanie kredytów obrotowych dla pięciu podmiotów w dwóch oddziałach banku PKO BP w Mysłowicach i Jaworznie oraz w Regionalnym Centrum Korporacyjnym w Tychach.

Wyłudzenia kredytów. Pięć osób zatrzymanych w związku ze szkodą PKO BP
(Bartosz Wawryszuk)

3,8 mln zł wyłudziła od banku PKO BP grupa oszustów, przedstawiając we wnioskach kredytowych dokumenty z fałszywymi danymi. W związku z tą sprawą dotychczas zatrzymano pięć osób - podała we wtorek Prokuratura Krajowa.

Śledztwo w sprawie oszustw na szkodę PKO BP nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Na polecenie prokuratora policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach zatrzymali pięć osób - Lecha B., Marcina M., Magdalenę M., Roberta T. oraz Sławomira J.

Według śledztwa, podejrzani zabiegali o uzyskanie kredytów obrotowych dla pięciu podmiotów w dwóch oddziałach banku PKO BP w Mysłowicach i Jaworznie oraz w Regionalnym Centrum Korporacyjnym w Tychach.

We wnioskach kredytowych przedstawiali dokumenty z fałszywymi danymi - zeznania o wysokości osiągniętego dochodu przez podatnika podatku dochodowego od osób prawnych, bilanse, rachunki zysków i strat sprawozdań finansowych.

"Analiza dowodów zgromadzonych w tej sprawie doprowadziła do ustalenia, że członkowie zarządów wszystkich spółek uczestniczących w oszukańczym procederze ściśle współpracowali z podejrzanym Lechem B. To jego firma obsługiwała rachunkowość każdej ze spółek i sporządzała dla nich deklaracje podatkowe, bilanse, rachunki zysków i strat i inne" - podał Dział Prasowy PK.

Podejrzanym ogłoszono zarzuty dotyczące oszustwa znacznej wartości, podrabiania dokumentów i posłużenia się nimi w banku. Cała piątka pozostaje na wolności - prokuratura zastosowała wobec nich poręczenia majątkowe od 3 tys. zł do 50 tys. zł. Są też pod dozorem policji i mają zakaz opuszczania kraju.

Jak zaznaczają prowadzący postępowanie, sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są zatrzymania kolejnych osób.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(28)
Mariusz
6 lat temu
bo to Polska właśnie, za podrobienie pieczątki w legitymacji szkolnej zamyka się studenta na 3 miesiące bezwzględnego więzienia a za wy łudzenie 3,8 mln zł i podrabianie dokumentów księgowych i finansowych firm nakłada się poręczenie 3 tys zł...
Jan Karczek
6 lat temu
Trzeba było im do kieszeni podrzucić wafelka Grześka, wtedy byłaby podstawa ich pozamykać.
pucio 54
6 lat temu
A Mi ten bank robił problemy -odmawiał kredytu 80 tyś na zakup działki pomimo ,że za gwarancje DAWAŁEM terminową lokatę IKE w tymże banku na podobną kwotę+ hipoteka działki .Czyli pożyczenia Mi- MOICH własnych pieniędzy ..............CZYSTE JAJA nie uważacie -oczywiście zlikwidowałem lokatę i kupiłem działkę
bodo
6 lat temu
Jak przeczytałem tytuł, że grupa oszustów wpadła byłem perzkonany że nastąpi zmiana rządu a to tylko chodzi o jakieś bankowe płotki! I tam!!!
Antoni
6 lat temu
Twórca dobrej zmiany nie ma konta, to po co banki?
...
Następna strona