Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Zasiada w rządzie i uderza w Polski Ład. "Dlaczego mielibyśmy to popierać?"

11
Podziel się:

Rewolucja podatkowa w ramach Polskiego Ładu budzi spore emocje, również wśród członków rządu. - Zmiany uderzą w klasę średnią - alarmuje Anna Kornecka z Porozumienia. Jej zdaniem zwiastują one również wzrost cen w sklepach. "Dlaczego mielibyśmy to popierać?" - pyta.

Zasiada w rządzie i uderza w Polski Ład. "Dlaczego mielibyśmy to popierać?"
Według Poroumienia w przypadku propozycji PiS wyższe obciążenie fiskalne zaczynałoby się już od 6 tys. zł. (PAP)
bEJolfxh

"Podatki w Polskim Ładzie mają uderzać w ciężko pracującą klasę średnią, przedsiębiorców, lekarzy, kadrę zarządzającą, wykwalifikowanych specjalistów, samorządy"- wylicza Kornecka za pośrednictwem Twittera. Jak dodaje, konsekwencją będzie postępująca "drożyzna".

"Mamy środek pandemii… Dlaczego mielibyśmy to popierać?" - pyta retorycznie. To jednak nie pierwszy przypadek, gdy członek Porozumienia Jarosława Gowina otwarcie wyraża sprzeciw wobec Polskiego Ładu. Kością niezgody między koalicjantami są kwota wolna od podatku i zaproponowana wysokość składki zdrowotnej.

bEJolfxj

Ponadto sam Jarosław Gowin wciąż nie odpowiedział na pakiet korekt do programu, który miał być swego rodzaju ustępstwem wobec Porozumienia. PiS dopuszcza też debatę nad propozycjami swojego koalicjanta.

Zobacz także: Polski Ład bez pełnego poparcia Porozumienia. Gowin gotowy jeszcze raz odejść?

Wicepremier uważa również, że nowe regulacje podatkowe odbiją się na milionach Polaków, ale nie tych najbogatszych.

bEJolfxp

- Doskonale znam zasady Polskiego Ładu i w ogromnej większości popieram. Natomiast rzeczywiście jest trwająca różnica zdań, jeżeli chodzi o kwestie podatkowe – potwierdził niedawno wicepremier i szef MRPiT.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJolfxK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
paweł
3 miesiące temu
w końcu głos rozsądku ze strony porozumienia:)
Ghhh
3 miesiące temu
Dlaczego jedni maja pracować na drugich? To nie jest sprawiedliwe
Grill
3 miesiące temu
W sumie nawet ten ład ok tylko wypadałoby obniżyć inflację
bEJolfxL
ale
3 miesiące temu
dyskryminacja podatkowa nie jest zgodna z konstytucją.
MARO
3 miesiące temu
Ponad 2 mln niesamodzielnych emerytów i rencistów którzy korzystają ze świadczenia 500 + tylko jeszcze na tym straci bo nie zyska nic nawet grosza. Powiedzmy że ktoś taki dostanie 100 zł więcej z tytułu nieodprowadzania podatku, a ponieważ w tym świadczeniu obowiązuje próg dochodowy to to 100 zł zostanie mu z tego świadczenia potrącone, więc tu nie zyskuje nic, a teraz o stracie. Ci ludzie często schorowani korzystają z ulgi rehabilitacyjnej i odpisują sobie od podatku wydatki na leki, nie ma podatku nie ma odpisu, tu tracą, państwo zyskuje. No i wzrost składki zdrowotnej do 9% czyli o 1,25% no i tu też jeszcze dołożą do interesu.