Trwa ładowanie...
bEhvWtit

Notowania

Przejdź na

Zawód: stolarz mebli kuchennych. "Uczysz się, by robić u kogoś, a potem by ktoś robił u ciebie"

sez. 1, odc. 5

Dobry stolarz mebli kuchennych to fachowiec, którego numer telefonu klienci sobie wyrywają. W dobie pandemii, gdy Polacy postanowili odświeżyć swoje wnętrza, wielu z nich ma pełne ręce roboty. Ale czy da się w tym fachu dobrze zarobić? Początkujący stolarz uczy się pod okiem swojego mistrza i może liczyć na mało imponujący zarobek w wysokości zaledwie 1,5 tys. zł netto, ale na tym etapie cenniejsze jest zebrane doświadczenie i praktyka, którą zdobywa. Gdy stolarz „idzie na swoje” zaczyna sam projektować i wykonywać meble, które później montuje u klientów. Jego pensja wzrasta do 4,5-5 tys. zł. – Najpierw robisz dla kogoś, potem dla siebie, a potem ktoś robi na ciebie – mówi Jarek Willy, stolarz z repartament.pl. Trudności? Ryzyko zranienia się elektronarzędziami, dźwiganie ciężkich płyt i materiałów, wdychanie szkodliwych pyłów. Słowem: to nie jest łatwa praca. – Trudno wejść do tego zawodu, bo trzeba mieć dużo narzędzi, które są drogie – przyznaje bohater...

rozwiń
04-12-2020
Tagi:
firma, zarobki, zawód, praca, stolarz
305 reakcji
59
121
125
Podziel się
Komentarze (125)
zobacz więcej komentarzy (125)
bEhvWtiF
KOMENTARZE
(125)
ABC
4 miesiące temu
Składali u mnie w mieszkaniu kiedyś gotowe szafki ludzie z firmy i zlew nowy mieli wstawić. Śpieszyli się bardzo ale parę godzin im to zajęło. Cały czas tylko sie bali że im nie zapłacę. Chcieli 1000 zł na dwóch. Czyli po 500. Zakładając że muszą mieć samochód, narzędzia, przydźwigać ten towar, mieć jakieś kwalifikacje (dość marne jak sie okazało), rozliczyć się z szefem (mieli jakiegoś szefa) to nie jest tak dużo. Po ich wyjściu zaraz zaczęło cieknąć ze zlewu a szafki przywiesili na co drugim haku, tak że jak się jedną zdjęło to druga dyndała na jednym haku. Nie było mówione, że nie mogę więcej zapłacić i że ma być tanio, Ale oni chyba tak zakładają że bida i skąpstwo, śpieszą się niepotrzebnie i robią byle jak żeby w trzech miejscach jednego dnia zarobić.
Dallas, TX
4 miesiące temu
Montowanie zakupionych już przeze mnie szafek , blatów , itd kosztowało mnie $ 9 000.
Dara z lublin...
5 miesięcy temu
Ja bym chciał handlować bronią.i respiratorami.
bEhvWtiX
Wyborca
5 miesięcy temu
Niema to jak poseł nie narobi się a zarobi i przy okazji jeszcze przekręty niektórzy robią.
kemendant
6 miesięcy temu
Moja kuchnia kosztowała 25 tysięcy. Dwoch stolarzy zrobiło ją w 3 dni + drobne poprawki. Kuchni maja w miesiącu 4-8 do robienia i jak pogadałem to wyszło, że zarabiają ok. 30% czyli 7,5 tys. na mojej. Oczywiście nie zawsze jest taka duża ale wyciagają na ręke 15-20 tys. zł. każdy z nich. Więc nie pieprzcie głupot, że stolarz marnie zarabia.
...
Następna strona