Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nieruchomości
15.07.2020 11:09

Zmiany w nieruchomościach. Kupują całe bloki

Koronawirus załamał rynek wynajmu mieszkań, ale widoczny jest nowy trend. Mieszkań nie kupują już klienci indywidualni, za to firmy kupują całe bloki, by wynajmować nowoczesne czynszówki. Na oku inwestorów są też prywatne akademiki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Mieszkania na wynajem. Inwestorzy kupują całe bloki, na popularności zyskują prywatne akademiki

Pandemia może przyspieszyć rozwój rynku wynajmu mieszkań. Do deweloperów już zgłaszają się chętni na całe bloki z lokalami do wynajęcia. Rośnie też popyt na nowoczesne akademiki - czytamy w "Rzeczpospolitej". Zdaniem ekspertów, transakcji będzie przybywać.

Jak mówi Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający funduszem Catella Polska, poziomy wynajmu chwilowo spadły o kilka procent, ale dotyczy to głównie gorzej położonych budynków. Podobnie jest z czynszami. Stawki za lokale z najlepszymi adresami są stabilne.

Ekspert dodaje, że w ostatnich czterech miesiącach wielu deweloperów zdecydowało się na projektowanie i przygotowanie do sprzedaży budynków przeznaczonych na wynajem. Decyzje te w dużej mierze są podyktowane spadkiem sprzedaży mieszkań klientom indywidualnym.

Obejrzyj: Banki podnoszą opłaty. "Nie ignorujmy listów i maili"

Inwestorzy działający w Polsce na rynku PRS (sektor wynajmu prywatnego) i domów studenckich poszukują nowych lokalizacji. Zdaniem Węglickiego, rynek ten w najbliższych latach będzie wzrastał Jak twierdzi ekspert, powoli zaczną dominować fundusze kupujące całe budynki bądź projekty.

Także Monika Perekitko, członek zarządu spółki deweloperskiej Matexi Polska, ocenia w "Rzeczpospolitej", że PRS to bardzo perspektywiczny sektor i będzie zyskiwał na znaczeniu na rynku deweloperskim. Jej zdaniem nie zdominuje jednak rynku mieszkaniowego, gdzie wciąż zdecydowany udział będą mieć klienci indywidualni.

Eksperci zwracają też uwagę, że podobnie jak sektor mieszkań na wynajem zainteresowaniem inwestorów cieszą się prywatne akademiki.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomości, mieszkania, akademiki, wynajem, deweloperzy, budownictwo, czynszówki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-07-2020

UopWasz ulice nasze kamienice

15-07-2020

ZAGŁOBAHO HO WŁOSKA MAFIA =CAMORRA=PRZY TYM TO MAŁY PIKUS=TAK MYSLE I NADAL NIE WIEM DOKAD TA NASZA KOCHANA POLSKA ZMIERZA=CHYBA DO ZAPAŚCI=??

15-07-2020

erykStrasznie dużo zawiści w komentarzach. A wystarczy zacisnąć pasa i miesięcznie odłożyć 3-4 tyś złotych i po 2 latach będzie Was stać na wkład własny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (100)