Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zwolnienia w Tesco. Nadal bez porozumienia z pracownikami

6
Podziel się:

Związkowcy z Tesco wydali komunikat, w którym informują, że wciąż nie doszło do porozumienia pracowników z siecią handlową w sprawie zwolnień grupowych. Apelują również do zatrudnionych w Tesco, by wstrzymać się ze składaniem wypowiedzeń.

Tesco. Nie ma porozumienia w sprawie zwolnień grupowych
Tesco. Nie ma porozumienia w sprawie zwolnień grupowych (WP.PL)
bEKSMwSt

Kolejne już spotkanie ws. konsultacji zwolnień grupowych odbyło się w poniedziałek, ale związkowcy komunikat wydali dopiero we wtorek wieczorem.

"Podczas spotkania nie uzgodniono warunków na których zostaną zwalniani Pracownicy" - napisał NSZZ Solidarność, działający w Tesco.

"Pracodawca nie przedstawił propozycji warunków zwolnień, która byłaby możliwa do zaakceptowania, nie przedstawił również danych, które uzasadniały zwolnienie z pracy niemal 2200 Pracowników" - czytamy dalej.

bEKSMwSv

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Kolejna tura rozmów zaplanowana została na przyszły tydzień. Związkowcy spotkają się z przedstawicielami pracodawcy we wtorek, 20 sierpnia w Krakowie.

bEKSMwSB

Jednocześnie "Solidarność" apeluje, by pracownicy powstrzymali się z podejmowaniem ostatecznych decyzji, a przynajmniej konsultowali je ze związkowymi prawnikami.

Mają tu na myśli m.in. wypowiedzenia umów o pracę, wypowiedzenia za porozumieniem stron, urlopy wychowawcze, podpisywanie procedur, rutyn, zmian warunków pracy, regulaminów, wynagrodzeń czy zwolnień grupowych.

bEKSMwSC

Związkowcy z Tesco podkreślają, że członkowie "S" mogą bezpłatnie korzystać z pomocy prawnej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKSMwSW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(6)
Oxygen
2 lata temu
Skoro w takim czasie są takie problemy to lepiej to zlikwidować w całości
Ja
2 lata temu
To w solidarności są prawnicy do dyspozycji pracowników?? Ciekawe,bo nigdy mi nie pomogli ani nie doradzili prawnika mimo dwudziestu lat płacenia składek członkowskich.
czarny
2 lata temu
I co z tego związkowcy - firma się zawija i se możecie pokrzyczeć - kto mądry niech szuka pracy
bEKSMwSX
Kruk
2 lata temu
Brawo związkowcy teraz możece podziękować Panu Dudzie odpoczywajcie i będziecie mieć nie tylko wolne niedziele ale i cały tydzień BRAWO
Morcin
2 lata temu
Szkoda, że w Rzeszowie likwidują Tesco. To był mój ulubiony sklep. Niestety konkurencja wygrała bo ma niższe ceny no i są bliżej. Niedziele niehandlowe też zrobiły swoje. Mieszkam na wsi 30 km od Rzeszowa i w niedziele jeździłem z cała rodziną do miasta. Kina, restauracje, centra handlowe, duże sklepy tego u mnie nie ma. Na wsi na co dzień mam spokój, las, wodę więc jak miałem dzień wolny to chciałem skorzystać z tego co daje duże miasto. Niestety rząd wszystkiego zakazał i teraz niedziele muszę spędzać na wsi bo miasta nie są tak atrakcyjne jak kiedyś. A od poniedziałku do soboty pracuję i zbytnio nie opłaca mi się na chwilkę wpaść do miasta. Kiedyś w niedziele w Tesco co tydzień robiłem wielkie zakupy bo takich produktów u mnie nie kupie na wsi. Bo społeczność w okolicy nie ma za wiele pieniędzy i raczej patrzy na cenę niż na jakość. Gdzie ja teraz kupię sery, wędliny, ryby dobrej jakości? Jak u mnie tylko Biedronka(wszystko pakowane) i kilka małych sklepów. Wygrały mniejsze sklepy które są bliżej klienta, bo klient chce kupować tanio, szybko i wygodnie. Rozumiem to ale niestety robi się monopol, a zmniejsza się różnorodność oferty. Szkoda