Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Fundusz Wsparcia Kultury i miliony dla zespołów disco polo. Gliński: nie mam z tym problemu

15
Podziel się

Kontrowersje po przyznaniu gigantycznych kwot z Funduszu Wsparcia Kultury m.in. zespołom disco polo. Wicepremier Gliński pytany o właśnie te zespoły, odpowiada: "Nie mam z tym problemu".

Fundusz Wsparcia Kultury i miliony dla zespołów disco polo. Gliński: nie mam z tym problemu
Gliński o pieniądzach dla zespołów disco polo: "To też jest część gospodarki" (KPRM)
bDAvbeYB

- Algorytm ma tę zaletę, że jest sprawiedliwy, a w gospodarce to jest najważniejsze - powiedział "Gazecie Polskiej Codziennie" prof. Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury. - W Funduszu Wsparcia Kultury nie oceniamy, czy ktoś jest blondynem czy brunetem, czy jest bogaty czy biedny - dodaje.

Pytany, czy nie ma problemu, by przyznać wysoką dotację zespołowi disco polo, odpowiedział: "Nie mam z tym problemu, bo to też część polskiej gospodarki".

bDAvbeYD

Na stwierdzenie, że ze względu na kilkanaście wątpliwości z ponad 2 tys. beneficjentów trzeba było wstrzymywać cały program, minister Gliński wskazał, że nie było innego wyjścia, bo chodziło o jak najszybsze przekazanie pieniędzy.

Zobacz także: Obejrzyj: Budżet UE. Rząd PiS chce weta. "Katastrofalny błąd"

Wicepremier zapewnił, że to wciąż "program na podtrzymanie działalności instytucji kultury i firm w obszarze kultury", a wstrzymanie wypłat tego nie zmienia.

bDAvbeYJ

- Podtrzymanie działania firmy w kryzysie jest tańsze niż tworzenie jej na nowo po bankructwie. Wspieramy firmy, a tym samym miejsca pracy - powiedział dziennikowi Gliński.

Podkreślił, że przy wydarzeniach kulturalnych pracuje wiele osób niezatrudnionych na etatach, dlatego to program również dla tych, którzy są zatrudnieni na umowy cywilnoprawne oraz dla samozatrudnionych.

Jak dodał, walka toczy się o cztery rodzaje podmiotów - samorządowe instytucje kultury, organizacje pozarządowe, firmy prowadzące działalność w obszarze kultury i firmy scenotechniczne, które działają na zapleczu.

bDAvbeYK
bDAvbeZe
Źródło:
KOMENTARZE
(15)
RyszardM
2 miesiące temu
Gliński z rozdawaniem pieniędzy nie ma problemu. No pewnie, przecież to nie jego kasa.
Andrzej
2 miesiące temu
Poziom intelektualny PiSu i Glińskiego jest taki sam jak poziom Disco Polo jako gatunku muzycznego.
logiczny
2 miesiące temu
A może to tylko problem z głową a nie kulturą ? ;(
bDAvbeZf
lena
2 miesiące temu
jeśli disco polo to kultura w polsce to upadliśmy na samo dno dna... będzie tylko gorzej z takim podejściem...
Polak
2 miesiące temu
Kto to splaci? Tarcze to nadurzycia.