Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus może się odbić na światowej gospodarce. Szefowa EBC zabiera głos

15
Podziel się

- Epidemia koronawirusa wnosi "nowy element niepewności" co do wzrostu globalnej gospodarki - stwierdziła w środę szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde.

- Epidemia koronawirusa wnosi "nowy element niepewności" co do wzrostu globalnej gospodarki - przyznaje Christine Lagarde
- Epidemia koronawirusa wnosi "nowy element niepewności" co do wzrostu globalnej gospodarki - przyznaje Christine Lagarde (East News, Zhang Cheng/Xinhua News/East News)
bEizprtx

Jest to wyraźna zmiana wobec poprzednich, optymistycznych prognoz EBC - komentuje AFP. Lagarde zapewniła, że Europejski Bank Centralny, kontynuując politykę skupowania aktywów na rynku i utrzymując bardzo niskie stopy procentowe, "działa jako automatyczny i skuteczny stabilizator" strefy euro - podaje PAP.

O tym, że epidemia koronawirusa w Chinach oznacza dla tego państwa (a wkrótce także dla innych) ogromny kłopot, mówił we wtorek w programie "Money. To się liczy" Piotr Bartkiewicz, ekonomista mBanku:

bEizprtz

Epidemia koronawirusa powoduje coraz większe konsekwencje gospodarcze nie tylko dla Chin, ale też innych krajów. W środę Airbus poinformował,że zawiesza prace swojego zakładu w chińskim mieście Tianjin.

Połączenia lotnicze do Chin anulował już szereg linii lotniczych, w tym także PLL LOT. A ponieważ do Państwa Środka nie latają już samoloty, wysyłkę paczek i listów do tego kraju wstrzymała także Poczta Polska.

Również Selena, wrocławska firma działająca rynku chemii budowlanej, zdecydowała się wstrzymać prace dwóch swoich chińskich zakładów.

Obecnie liczba ofiar koronawirusa sięga już około 500.

bEizprtF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEizprua
KOMENTARZE
(15)
Nie zgłosiła ...
rok temu
Kaszląca prostytutka jest w Łodzi i Zgierzu.
Kaszlaca
rok temu
A panie z Łodzi i Zgierza świadczące pewnego typu usługi dla mężczyzn nie bojących się wirusów, często jeżdżą na dodatkowy zarobek do Włoch, to będzie się niedługo działo w Łodzi i Zgierzu.
Kaszlaca
rok temu
A panie z Łodzi i Zgierza świadczące pewnego typu usługi dla mężczyzn nie bojących się wirusów, często jeżdżą na dodatkowy zarobek do Włoch, to będzie się niedługo działo w Łodzi i Zgierzu.
bEizprub
Swww12zwW1qeq...
rok temu
2Sw22A
E q d szsQqqa...
rok temu
FsEa2a2q!+~sxxasze÷