Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Ryczko
|
aktualizacja

Kursy walut. Możliwa korekta na dolarze

8
Podziel się

Początek nowego tygodnia nie przynosi większych zmian w układzie sił na rynku walutowym. Obserwujemy nieznacznie mocniejszego dolara na głównej parze walutowej, co ogranicza dalsze podbicie walut rynków wschodzących, w tym złotego.

Kursy walut. Co z dolarem?
Kursy walut. Co z dolarem? (money.pl)
bDTqtPKJ

O poranku kurs euro wynosi 4,4129 zł, dolar jest po 3,7425 zł, a frank szwajcarski chodzi po 4,0780 zł. za brytyjskiego funta trzeba dać 4,8813 zł.

Pierwsze godziny obrotu na rynku walutowym w nowym tygodniu nie przynoszą większych zmian. Częściowo związane jest to najpewniej z dniem wolnym dla inwestorów w Tokio. Niemniej widoczna jest, z piątku, próba rozegrania mocniejszego dolara, co najpewniej stałoby się przyczyną do korekty również na złotym.

bDTqtPKL

Dolar ma jednak problemy lokalne związane z "trade'ami" bazującymi na braku postępów w zakresie rządowego programu wsparcia czy statystyk związanych z COVID19 w USA. Lokalnie brak jest większych reakcji kursu na rekordowe wskazania dot. zachorowań na koronawirusa w Polsce.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Czynnikiem ryzyka był powrót lockdownu, jednak aktualnie rządu realizuje program lokalnych obostrzeń. Złoty pozostaje na relatywnie mocnych poziomach - korzystając z sytuacji na rynkach bazowych (słaby dolar).

bDTqtPKR

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Również globalny kalendarz makro na dziś jest relatywnie pusty.

Z rynkowego punktu widzenia dolar wygląda najciekawiej. Widoczne jest mocniejsze wsparcie w okolicach 3,70 zł oraz próby wygenerowania korekty wzrostowej (najpewniej do okolic 3,83 zł).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bDTqtPLm
forex
waluty
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(8)
Nie pojmuję
8 miesięcy temu
Za każdym razem, gdy czytam te analizy specjalistów, to zastanawiam się, dlaczego wszyscy oni nie są już dawno fantastycznie bogatymi rentierami, tylko cały czas siedzą w tej czy innej firmie na pensyjce. Przecież z tak unikalną wiedzą wystarczyłoby zainwestować (choćby pożyczone pieniądze - to bez znaczenia, skoro wygrana pewna) i po kilku, góra kilkunastu latach już tylko Hawaje, drink z palemką i słodki luz do końca życia. Ktoś mi to wyjaśni?
Twój nick
8 miesięcy temu
"Możliwa korekta na dolarze". Możliwe też, że takiej korekty nie będzie (to już mój dopisek). Czy niniejszym dołączyłem do elitarnej grupy analityków rynków kapitałowych?
zbyszek
8 miesięcy temu
NBP wszystkie złoto sprzedał ? Jeśli nie to wcale nie zarobił.
bDTqtPLn
ANALITYK
8 miesięcy temu
DOBRZE DOBRZE NIE NAJGORZEJ
Remix
8 miesięcy temu
Albo będzie zniżka na dolarze, albo zwyżka. Jak z prognozą pogody u górali: albo bedzie pogoda, albo bedzie padoł dysc :-)