Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|
aktualizacja

Kursy walut. Możliwa korekta na dolarze

8
Podziel się:

Początek nowego tygodnia nie przynosi większych zmian w układzie sił na rynku walutowym. Obserwujemy nieznacznie mocniejszego dolara na głównej parze walutowej, co ogranicza dalsze podbicie walut rynków wschodzących, w tym złotego.

Kursy walut. Co z dolarem?
Kursy walut. Co z dolarem? (money.pl)

O poranku kurs euro wynosi 4,4129 zł, dolar jest po 3,7425 zł, a frank szwajcarski chodzi po 4,0780 zł. za brytyjskiego funta trzeba dać 4,8813 zł.

Pierwsze godziny obrotu na rynku walutowym w nowym tygodniu nie przynoszą większych zmian. Częściowo związane jest to najpewniej z dniem wolnym dla inwestorów w Tokio. Niemniej widoczna jest, z piątku, próba rozegrania mocniejszego dolara, co najpewniej stałoby się przyczyną do korekty również na złotym.

Dolar ma jednak problemy lokalne związane z "trade'ami" bazującymi na braku postępów w zakresie rządowego programu wsparcia czy statystyk związanych z COVID19 w USA. Lokalnie brak jest większych reakcji kursu na rekordowe wskazania dot. zachorowań na koronawirusa w Polsce.

Zobacz także: Zmiany w Kodeksie pracy. Duża nowelizacja już jesienią

Czynnikiem ryzyka był powrót lockdownu, jednak aktualnie rządu realizuje program lokalnych obostrzeń. Złoty pozostaje na relatywnie mocnych poziomach - korzystając z sytuacji na rynkach bazowych (słaby dolar).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Również globalny kalendarz makro na dziś jest relatywnie pusty.

Z rynkowego punktu widzenia dolar wygląda najciekawiej. Widoczne jest mocniejsze wsparcie w okolicach 3,70 zł oraz próby wygenerowania korekty wzrostowej (najpewniej do okolic 3,83 zł).

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

forex
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(8)
pkb
3 lata temu
ja myśle że dolar za niedługo upadnie, USA ma za wielkie zadłużenie przekraczające PKB całej europy
ja
3 lata temu
RPP robi wszystko by euro, frank i dolar były drogie a złotówka słaba. Obniżka stóp % i gadanie przez rządzących o tym, że na rynek mogą wrzucić każdą ilość gotówki. Lepiej nie można było zrujnować złotówki. Raty kredytów złotówkowych niższe o 50 zł, a frankowych i w euro wyższe o 200 zł dzięki osłabieniu złotówki. Frankowicze już mu dziękują. Poza tym rozdawanie pieniędzy, zadłużanie państwa, podnoszenie podatków, majstrowanie przy OFE, ciągła niepewność co nowego rząd wymyśli prowadzą do osłabienia złotówki. By uniknąć problemów finansowych, potrafić wykryć pułapki zastawiane przez instytucje finansowe potrzebna jest finansowa wiedza. Przynajmniej na podstawowym poziomie. Dlaczego w szkole się tego nie uczy? Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna. Opisano w niej jak dojść o wolności finansowej pomimo nie najwyższych zarobków.
nic ni wiemy ...
3 lata temu
walucie mongolskiej jak się ma ????
Remix
3 lata temu
Albo będzie zniżka na dolarze, albo zwyżka. Jak z prognozą pogody u górali: albo bedzie pogoda, albo bedzie padoł dysc :-)
zbyszek
3 lata temu
NBP wszystkie złoto sprzedał ? Jeśli nie to wcale nie zarobił.