Notowania

Bitcoin poniżej 5 tys. dolarów. Dalej leci w dół

W tydzień wartość najpopularniejszej kryptowaluty świata spadła o blisko 2 tys. dolarów. Jest wyceniana najniżej od roku. Zaufanie do bitcoina burzy amerykański nadzorca i zmiany w oprogramowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Astapkovich/Sputnik/EAST NEWS)
Bitcoin słabnie w oczach.

Trwa fatalna seria bitcoina. W poniedziałek wieczorek jego notowania spadły poniżej 5 tys. dolarów, a w najgorszym momencie wtorkowej sesji chodził poniżej 4,3 tys. dolarów. To najniższa wycena tej kryptowaluty od października 2017 roku.

Na przestrzeni ostatnich 7 dni bitcoin zaliczył bardzo głębokie tąpnięcie. Jego wartość stopniała o blisko jedną trzecią. Już dawno nie mieliśmy do czynienia z tak paniczną wyprzedażą kryptowalut.

Cena bitcoina z ostatnich dni

- Jakkolwiek spojrzeć na tegoroczny spadek kryptowalut, liczby robią wrażenie. Wartość całego rynku zmniejszyła się o około 650 mld dolarów. Sam bitcoin w swoim szczycie był wart niemal pięciokrotnie więcej niż dziś, a ethereum, trzecia co do wielkości kryptowaluta, nawet dziesięciokrotnie - zauważa Bartosz Grejner, analityk Cinkciarz.pl.

Ekspert zwraca uwagę, że ogromne spadki zbiegły się w czasie z tzw. hard forkiem bitcoina, czyli wprowadzeniem nowego oprogramowania, które de facto powoduje podzielenie kryptowaluty na dwie. Ale to nie jedyny powód do niepokoju dla inwestorów.

Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"

- Od kilku miesięcy kryptowalutom ciąży także widmo pozwów sądowych, które amerykański odpowiednik KNF rzekomo przygotowuje przeciw wielu podmiotom związanym przede wszystkim z ICO, tj. ofertą publiczną kryptomonet. M.in. firmy Airfox i Paragon Coin. Inc. będą musiały zapłacić po 250 tys. dolarów inwestorom za niezarejestrowanie swoich ICO jako papiery wartościowe - wskazuje analityk Cinkciarza.

Bartosz Grejner podkreśla, że wysoka zmienność, z jakiej znane są kryptowaluty, powróciła przynajmniej na najbliższe tygodnie. Nie wyklucza, że cena bitcoina w ciągu tygodnia może wynieść 3 tys. dolarów, ale równie dobrze wrócić do 6 tys. Jednocześnie przypomina, że w połowie lipca ubiegłego roku kosztował poniżej 2 tys. dolarów. Potencjał spadkowy jest zatem jeszcze duży.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, bitcoin, giełda, hard fork, wiadomości, waluty, pieniądze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-11-2018

JaaWłaśnie jesteśmy świadkami początku nowego kryzysu światowego. Bańka dotcomów to pryszcz w porównaniu z kryptosyfem.

25-11-2018

men37już niedługo i będzie upragnione 0, hahaha.

22-11-2018

asd"Bartosz Grejner... przypomina, że w połowie lipca ubiegłego roku kosztował poniżej 2 tys. dolarów." Co za bzdurne wybranie momentu wyceny. A to, że w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)