Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Chojna -Duch: odwrócony VAT to był przejaw bezradności władzy

- Ustawa o podatku od towaru i usług przyczyniła się do rozszczelnienia systemu podatkowego, myśmy w ministerstwie protestowali przeciwko tym zapisom. Olbrzymia presja była na nas wywierana – powiedziała w programie "Money. To się liczy” prof. Elżbieta Chojna-Duch, była wiceminister finansów. – W 2008 r. wprowadzono w tej ustawie ponad 30 zmian, które w większości tworzyły nieszczelności. Odwrócony VAT to było tylko "gonienie królika”, bo przestępcy przenosili się na inny towar. To była oznaka bezradności ówczesnej władzy, bezradności systemowej. Jako wiceminister alarmowałam o tym, bo skala procederu z roku na rok rosła. Premier o tym słyszał. Ja zostałam odwołana.

22
Podziel się:
KOMENTARZE
(22)
zcx
5 lata temu
Krytykują PO za VAT a sami mają nieściągalność ponad 110mld i to po jego uszczelnieniu.
50+
5 lata temu
Donald Tusk siedząc na wysokich stanowiskach także premiera RP przez szereg lat za nic nie odPOwiada. Każdy by tak chciał ale niestety my obywatele za błędy, niegospodarność, złe zarządzanie ponosimy konsekwencje.
Cvq
5 lata temu
Ten łysy powinien pierwszy siedzieć .
Zen
5 lata temu
Ten tusk to pelen matrix..chyba za ostatnia powodz tez jest winny, ksiadz mial jakis list przeczytac zamiast tego wytlumaczyl nam prawde
Eryk
5 lata temu
Państwo teoretyczne,rozkradali majątek narodowy na nie spotykaną skalę ,poszli nawet krok dalej ,stworzyli system finansowy,VAT, który im to umożliwiał ,tak właśnie została doprowadzona do bankructwa Grecja,,,,,Donek, Vincent, i reszta ,kamaryli,powinna siedzieć.
...
Następna strona