Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Niski podatek od najmu lokali. Fiskus złagodniał

19
Podziel się:

Korzystne interpretacje skarbówki dla wynajmujących. Nie muszą zakładać działalności gospodarczej.

Wynajmujący mieszkania i lokale mogą odetchnąć.
Wynajmujący mieszkania i lokale mogą odetchnąć. (iStock.com)
bEINyeFx

Wynajmujący mieszkania i lokale mogą odetchnąć – pisze "Rzeczpospolita". Właściciele mogą płacić prosty ryczałt niezależnie od tego czy wynajmują 7 lokali, korzystają z profesjonalnej firmy zarządzającej czy udostępniająca własne mieszkanie.

Oznacza to, że nie muszą zakładać działalności gospodarczej. Wystarczy, że zapłacą 8,5 proc. ryczałtu, albo w przypadku wyższych dochodów niż 100 tys. zł rocznie, od nadwyżki odprowadzają 12,5 proc. podatek.

bEINyeFz

Tak wynika z najnowszych, korzystnych dla wynajmujących, interpretacji skarbówki.

Zobacz także: Obejrzyj: Tysiące mieszkań na wynajem. W ramach programu Mieszkanie Plus

Prosty ryczałt nie obejmuje jednak tych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Oni muszą płacić podatek wysokości 18 lub 32 proc. w zależności od wysokości dochodów. 19 proc. podatek wynosi stawka liniowa.

bEINyeFF

- Prosty i niski ryczałt zmniejsza szarą strefę i w konsekwencji zwiększa przychody budżetu państwa – mówi na łamach "Rz" Piotr Świniarski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEINyeGa
KOMENTARZE
(19)
lala
2 lata temu
no pewnie a kogo stać na 7 mieszkań ? sami siebie nie opodatkują a ludzie się cieszą ,przecież bardzo prosto jest skontrolować co się dzieje z zakupionymi nieruchomościami(jest coś takiego jak zużycie mediów itp) i zapewne urząd skarbowy nie miałby żadnych problemów aby zmniejszyć tzw.szarą strefę ale jest to tzw.konflikt interesów
bunga bunga
2 lata temu
Prezes PiS wynajmuje Prezydenta i Premiera do rządzenia. Czy płaci za to zryczałtowany podatek? Nie, a jeszcze pobiera emeryturę, dietę i służbową karmę dla kotów.
kaka
2 lata temu
chytre, a co po wyborach, tak się roluje wyborców???
bEINyeGb
prognoza:
2 lata temu
WENEZUELA CORAZ BLIŻEJ POLSKIEGO PORTFELA
Polak
2 lata temu
Ale mieszkanie jest wynajmującego, co do tego ma U.S.? Przecież U.S. nie dołożył obywatelowi do budowy domu czy mieszkania w bloku ?