Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Poprawa jakości służby zdrowia? Nie, jeżeli będziemy musieli płacić więcej. Sondaż zaskoczył

36
Podziel się:

Ponad połowa Polaków nie chce płacić wyższej składki zdrowotnej - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Nie przekonuje ich do tego nawet argument, że dzięki temu służba zdrowia będzie działać lepiej.

Poprawa jakości służby zdrowia? Nie, jeżeli będziemy musieli płacić więcej. Sondaż zaskoczył
Nie chcemy poprawy jakości służby zdrowia, jeżeli będzie się to wiązało z podniesieniem składki (zdj. ilustracyjne). (Flickr, Hospital CLÍNIC CC BY-ND 2.0 Flickr)

Biorcy udział w sondażu musieli odpowiedzieć na pytanie, czy zgodziliby się na płacenie wyższej składki zdrowotnej, w zamian za podniesienie jakości świadczeń w ochronie zdrowia i skrócenie kolejek do lekarzy. Większość opowiedziała się przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Swój zdecydowany sprzeciw pomysłowi podnoszenia opłat na ochronę zdrowia wyraziło 36,3 proc. zapytanych. Odpowiedź "raczej nie" wybrało 24,6 proc.

Zobacz także: Składka zdrowotna wzrośnie? Kosiniak-Kamysz: Szukanie pieniędzy w kieszeniach Polaków

Z takim rozwiązaniem raczej zgodziło się 20,6 proc. zapytanych. Zdecydowanie pomysł poparł więcej, niż co dziesiąty biorący udział w sondażu (10,8 proc.). 7,3 proc. nie ma opinii w tej sprawie.

W marcu w money.pl informowaliśmy, że rząd rozważa podniesienie składki zdrowotnej. Takie rozwiązanie ma się znaleźć w Polskim Nowym Ładzie.

Sondaż został wykonany 23 kwietnia br. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów na podstawie kwestionariusza wspomaganych komputerowo (CATI).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
Logik formaln...
rok temu
W drugim zdaniu artykułu ciekawy argument zrodzony w bólach przeprowadzonego rozumowania dedukcyjnego. A jednak nie przekonuje. Przeprowadźmy rozumowanie analogiczne: - Jak podniesiemy podatek dochodowy z 32% na 78% to państwo będzie funkcjonować sprawniej. Argument jak argument. Od strony formalnej zdanie logiczne. Co, też nie chce załapać? Koszmar z tą opinią publiczną. Ciągle coś jej się nie podoba.
Babka
rok temu
35 lat płacę składki ZUS a leczę się prywatnie. Za to staruchy jeżdżą po sanatoriach a wieloródki dostaną emeryturę za friko.
Jolanta
rok temu
Problem to jest jakość, a raczej jej brak. Po 10 latach cierpienia z powodu zapalenia stawów (choroba nieuleczalna) trafiłam do lekarza (prywatnie), który wylecza chorych z tej choroby. Dlaczego inni nie chcą wyleczać chorych, a tylko ich "leczą" dożywotnio? Kasa i kasa i nic więcej. Dlaczego ten, kto może wyleczyć jest przez system ignorowany i izolowany, a ci co mnie nie potrafili pomóc biorą kasę z NFZ? Dotyczy to większości lekarzy i sposobów leczenia.
Jolanta
rok temu
Problem to jest jakość, a raczej jej brak. Po 10 latach cierpienia z powodu zapalenia stawów (choroba nieuleczalna) trafiłam do lekarza (prywatnie), który wylecza chorych z tej choroby. Dlaczego inni nie chcą wyleczać chorych, a tylko ich "leczą" dożywotnio? Kasa i kasa i nic więcej. Dlaczego ten, kto może wyleczyć jest przez system ignorowany i izolowany, a ci co mnie nie potrafili pomóc biorą kasę z NFZ?
Borek
rok temu
Przecież PiS idąc do wyborów w 2015 roku obiecał likwidację NFZ. A oni zawsze słowa dotrzymują.
...
Następna strona