Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Rząd testuje próg bólu? Akcyza rośnie

Ustawa podwyższająca akcyzę na używki w parlamencie. - Badania pokazały, że podwyżka cen papierosów o 10 procent powoduje obniżenie liczby palaczy o 4 procent osób dorosłych i 16 procent, jeśli chodzi o młodzież. Mi zwłaszcza zależy na młodzieży, która gremialnie podejmuje próbę palenia papierosów. To jest 180 tysięcy młodych osób, które po raz pierwszy zaczyna palić - powiedział w "Money. To się liczy" Paweł Cybulski, były wiceminister finansów. - Na pewno w każdym przypadku i w różny sposób powinniśmy sięgać po różne metody. Wiem po moich znajomych, którzy doszli do pewnego momentu płacenia za papierosy i przestali palić. Stwierdzili, że to jest dla nich za drogie i przestali palić z dnia na dzień. Z alkoholem bywa inaczej. To inny sposób produkcji, tu może łatwiej powstać szara strefa. Tutaj nie powinniśmy stwarzać większych możliwości do picia. Tak zwane małpki, które są bardzo wygodne dla pijących i pije się to do południa. Można ukryć i szybko...

rozwiń
6
Podziel się:
KOMENTARZE
(6)
Igor
2 lata temu
Podnosił akcyzę na alkohol rząd niejeden... Przez podlaską wieś idzie turysta i zagaduje miejscowego... Panie, gdzie tu można kupić samogon? Widzi pan tę wielką wieżę..? Ależ panie , widzę, że to kościół !!! No, i dobrze pan widzi... To tam nie, a poza tym to wszędzie !!!!
małpka
2 lata temu
dane to znajomi kolesia - żart. palacz wyda wszystko i kupi fajki. najgorsze że akcyza zasila reżim pis a promil idzie na terapie.
zomo
2 lata temu
No to sie specjalisci dogadali - sterowanie przez ceny by polepszyc krajowe statystyki. Jedyna metoda sterowania jajka opanowali nasi rzadzacy. Pamietam, jak wiele lat temu obnizono akcyze i spadlo spozycie oraz przemyt.
e-Kruk
2 lata temu
Organizuję szkolenia dla ministrów
Konieczność
2 lata temu
Już widzę ten przemyt zza wschodniej granicy. Drony w pełni zaopatrzą w papierosy ścianę wschodnią i nie tylko. Tam już chyba nikt nie kupuje papierosów ze znakami akcyzy. Chyba trzeba będzie karać już za samo posiadanie takich papierosów jak za posiadanie narkotyków.