Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

"Twój e-PIT" w poprawkach. Resort finansów naprawia błędy

5
Podziel się:

Pracodawca już nie zajrzy do zeznania podatkowego pracownika. System nie zawyży też podatku. Ministerstwo Finansów wprowadza dodatkowe zabezpieczania.

Resort Finansów zapowiada dodatkowe zabezpieczania.
Resort Finansów zapowiada dodatkowe zabezpieczania. (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)
bESxLCEl

Od teraz, żeby zobaczyć zeznanie podatkowe nie wystarczy już tylko wpisać przychód za lata 2017-2018. Trzeba jeszcze podać kwotę nadpłaty lub niedopłaty podatku za rok 2017 – informuje gazeta.pl.

To efekt poprawek w rządowej usłudze "Twój e-PIT". Jak informowaliśmy w money.pl, do prywatnego rozliczenia dostęp uzyskać mógł szef, księgowy czy kadrowa w firmie. Zareagował Urząd Ochrony Danych Osobowych.

bESxLCEn

UODO wskazywało, że wystarczy znać PESEL albo NIP i datę urodzenia, łączny przychód za 2017 rok oraz jedną z kwot przychodu za 2018 rok, np. z PIT-11, by uzyskać dostęp do szczegółowych danych zawartych w przygotowanym przez skarbówkę rozliczeniu. A te dane posiada pracodawca.

Resort finansów zapowiada dodatkowe zabezpieczania. Jak wskazuje gazeta.pl, będą to historia logowania oraz możliwość wyboru sposobu logowania. Dzięki temu Profil Zaufany może być jedyną metodę dostania się do systemu.

Resort usunął jeszcze jeden problem. System zawyżał podatek pracownikom, którym przysługuje 50 proc. kosztów uzyskania dochodu, czyli dziennikarzom czy artystom. Jak potwierdziła minister Czerwińska na antenie RMF FM, ten problem już został rozwiązany.

bESxLCEt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESxLCEO
KOMENTARZE
(5)
noe33
3 lata temu
W moim przypadku to udogodnienie w postaci "Twój e-Pit" to porażka. System twierdzi że posiadam dochody z dwóch stosunków pracy i mam dwa Pit-11. Od 3 lat pracuje w jednym zakładzie pracy i nigdzie więcej nie mam żadnych dochodów. Najlepsze że za ten fikcyjny Pit-11 mam do zapłaty 647 zł.
ert
3 lata temu
czy ktoś w mf beknie za tego babola?
ejże
3 lata temu
A usługa e-PIT NIE DZIAŁA !!!!! Dodzwoniliśmy się do KAS - powiedzieli, że faktycznie mają problemy np. z kwotą 0, ale nad tym myślą - proponują nawet papierowe rozliczenie !!!!
bESxLCEP
sum
3 lata temu
Piękna kobieta.
Wiiiiiiiiiiik...
3 lata temu
System jest SUPER - 15.02.19 wypełniłem, a już 22.02.19 zwrot podatku miałem na koncie. Nigdy tak szybko to się nie odbywało Brawo !