Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ubezpieczenia
25.09.2020 12:00

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Artykuł sponsorowany Santander

W ramach ubezpieczenia na życie możesz zabezpieczyć siebie i swoich bliskich na wypadek Twojej śmierci. Dodatkowo możesz poszerzyć zakres ochrony o pakiety, które mogą dać Tobie poczucie bezpieczeństwa w przypadku zachorowania, pobytu w szpitalu czy nieszczęśliwego wypadku.

Podziel się
(Pexels)
Co to jest ubezpieczenie na życie?

Zainteresowanie ubezpieczeniami na życie stale rośnie. Zwiększa się nasza świadomość w zakresie ich posiadania oraz potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa finansowego sobie i bliskim. Żyjemy dziś bardziej świadomie i odpowiedzialnie. Dbamy o nasze zdrowie i formę fizyczną. Myślimy o naszej przyszłości i staramy się na nią przygotować, dlatego wzrasta nasze zainteresowanie ubezpieczeniami na życie.

Co to jest ubezpieczenie Życia i zdrowia?

To ubezpieczenie, które może zapewnić Tobie i Twoim najbliższym wsparcie finansowe na wypadek Twojej śmierci lub pogorszenia stanu zdrowia. Ubezpieczenie możesz kupić, jeśli mieszkasz w Polsce i masz od 18 do 60 lat.

Dzięki ubezpieczeniu na życie możesz zapewnić sobie i swoim bliskim poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli zachorujesz, możesz otrzymać m.in. pieniądze lub pomoc w organizacji codziennych spraw.

Jak wybrać ubezpieczenie Życie i zdrowie?

W wyborze odpowiedniego dla Ciebie zakresu ubezpieczenia pomogą Ci pracownicy Santander - możesz się z nimi skontaktować telefonicznie lub bezpośrednio w oddziale. Możesz również kupić ubezpieczenie online. Ta ostatnia opcja cieszy się coraz większą popularnością. Dobre ubezpieczenie na życie i zdrowie możesz kupić wygodnie, bez wychodzenia z domu.

Jaki jest zakres ubezpieczenia Życie i zdrowie?

Podstawą ubezpieczenia jest Pakiet na życie, w ramach którego, w przypadku Twojej śmierci, wskazane przez Ciebie osoby mogą otrzymać pieniądze. Do Pakietu na życie możesz dobrać dodatkowe pakiety, które zwiększają zakres ochrony:

Pakiet zdrowotny - jeżeli poważnie zachorujesz na nowotwór złośliwy, udar mózgu czy inną z 21 chorób wymienionych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, możesz otrzymać pieniądze oraz możesz skorzystać z szerokiego pakietu świadczeń assistance m.in.:

  • druga krajowa opinia medyczna,
  • wsparcie po hospitalizacji,
  • rehabilitacja,
  • pomoc psychologa.

Kwota wypłaconych Tobie pieniędzy zależy od rodzaju zdiagnozowanej u Ciebie choroby i wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia.
Dodatkowo możesz skorzystać z akcji promocyjnej - raz w roku możesz wykonać bezpłatne badania profilaktyczne oraz skonsultować ich wynik z lekarzem.

Pakiet szpitalny – możesz otrzymać pieniądze w przypadku pobytu w szpitalu lub pobytu na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR). Nie weryfikujemy powodu Twojego pobytu w szpitalu czy na SOR. Pobyt ten może być związany z diagnostyką, chorobą, a także nieszczęśliwym wypadkiem. Kwota wypłaconych Tobie pieniędzy zależy od wybranej przez Ciebie sumy ubezpieczenia, a w przypadku pobytu w szpitalu również od ilości dni, które tam spędzisz.

Pakiet wypadkowy – w przypadku Twojej śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku, osoby które wskażesz, mogą otrzymać pieniądze. Dodatkowo, w ramach tego pakietu, możesz otrzymać pomoc finansową, jeżeli doznasz kontuzji w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Pełna lista zdarzeń, za które możesz otrzymać pieniądze, obejmuje aż 91 przypadków. Znajdziesz ją w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Pakiet dla dziecka – jeśli Twoje dziecko ulegnie nieszczęśliwemu wypadkowi, w wyniku którego dozna kontuzji (pełna lista zdarzeń obejmuje 45 przypadków i znajdziesz ją w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia), możesz otrzymać pieniądze.

Możemy zapewnić Tobie nie tylko wypłatę pieniędzy, ale również między innymi:

  • pomoc korepetytora dla dziecka,
  • rehabilitację dziecka,
  • transport dziecka do szpitala.

Dodatkowo, w przypadku nagłego zachorowania dziecka, możesz skorzystać z wizyty pediatry w domu.

Ile kosztuje ubezpieczenie Życie i zdrowie?

Cena ubezpieczenia zależy od zakresu, jaki wybierzesz. Możesz dopasować zakres do swoich oczekiwań i możliwości finansowych. Ubezpieczyciel przy wyliczaniu wysokości składki ubezpieczeniowej uwzględnia:

  • Twój wiek,
  • pakiety, które wybrałeś,
  • wybrane przez Ciebie sumy ubezpieczenia.

Wysokość składki ubezpieczeniowej możesz wyliczyć w każdej chwili. Wystarczy, że zalogujesz się do Santander internetu, przejdziesz do sekcji ubezpieczeń i stworzysz swoją polisę, wybierając odpowiednie pakiety.

Artykuł sponsorowany Santander

Tagi: ubezpieczenia, santander
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące