Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ubezpieczenia w czasach koronawirusa. Rzecznik Finansowy chce zmniejszenia składek

Mariusz Golecki, Rzecznik Finansowy, chce ulżyć płacącym składki ubezpieczeniowe. Proponuje, by opłata za OC była zmniejszona nawet do 95 proc. dla tych, którzy i tak teraz z samochodu nie korzystają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Auta stoją, więc powinna być za nie odpłacana niewielka składka - proponuje Mariusz Golecki. (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

O propozycjach które Rzecznik Finansowy wysłał do resortu finansów, UFG oraz PIU, informuje "Puls Biznesu".

Mariusz Golecki chce wprowadzenia regulacji, pozwalających obniżyć składkę co najmniej o 95 proc., jeśli ubezpieczony zadeklaruje, że nie korzysta z pojazdu. W obecnej sytuacji mogłoby to poprawić sytuację przedsiębiorców.

W przypadku korzystających z aut rzecznik zwrócił się do PIU, by przeanalizowała możliwość wdrożenia odroczenia płatności składek. To rozwiązanie miałoby zresztą dotyczyć nie tylko ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak pisze "Puls Biznesu", rzecznik chciałby, aby trzymiesięczną prolongatę można zastosować też w ubezpieczeniach mieszkaniowych i życiowych.

Zobacz też: Tarcza antykryzysowa większa niż zapowiadano? Decyzja może zapaść w każdej chwili

Golecki chce też, żeby można było - bez konsekwencji finansowych - wybrać środki zamrożone w polisach na życie o charakterze inwestycyjnym.

W przypadku ubezpieczeń turystycznych zaś, aby ich posiadaczom zostały pokryte koszty leczenia i powrotu do kraju nawet, gdy są wyłączone w przypadku epidemii.

Banki przygotowują się a kryzys.
Banki reagują na kryzys. Wakacje kredytowe, zwiększenie limitu płatności bez PIN

Proklienckie propozycje Rzecznika Finansowego spowodowane są trudną sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, kiedy to wiele firm oraz konsumentów może mieć zmniejszone dochody. Rzecznik zresztą nie jest jedyny - w weekend głośno było o inicjatywie UOKiK, który chciałby rocznych wakacji kredytowych.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK
Koronawirus w Polsce. UOKiK chce zawieszenia spłaty kredytów na rok

- Inicjatywy proklienckie, nawet w tak trudnych warunkach jak dzisiejsze, nie mogą uniemożliwiać ochrony ofiar wypadków drogowych - skomentował Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU propozycję Goleckiego w "Pulsie Biznesu". Izba ma przedstawić swoje propozycje po konsultacji z firmami i nadzorem.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Tagi: koronawirus, ubezpieczenia, oc, oc komunikacyjne, wiadomości, wiadomości, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

MaybahJarek na to nie pozwoli,tak jak nie zezwolil na czasowe wyrejestrowanie kartofel bez samochodu prawa jazdy I konta

25-03-2020

GlubczyceZmni3jszyc wypate rzecznikowi 95% podatnicy beda zadowoleni

25-03-2020

VooBez przesady już z tym wszystkim

Rozwiń komentarze (56)