Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Ubezpieczenia w czasach koronawirusa. Rzecznik Finansowy chce zmniejszenia składek

56
Podziel się

Mariusz Golecki, Rzecznik Finansowy, chce ulżyć płacącym składki ubezpieczeniowe. Proponuje, by opłata za OC była zmniejszona nawet do 95 proc. dla tych, którzy i tak teraz z samochodu nie korzystają.

Auta stoją, więc powinna być za nie odpłacana niewielka składka - proponuje Mariusz Golecki.
Auta stoją, więc powinna być za nie odpłacana niewielka składka - proponuje Mariusz Golecki. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bEizaoBN

O propozycjach które Rzecznik Finansowy wysłał do resortu finansów, UFG oraz PIU, informuje "Puls Biznesu".

Mariusz Golecki chce wprowadzenia regulacji, pozwalających obniżyć składkę co najmniej o 95 proc., jeśli ubezpieczony zadeklaruje, że nie korzysta z pojazdu. W obecnej sytuacji mogłoby to poprawić sytuację przedsiębiorców.

W przypadku korzystających z aut rzecznik zwrócił się do PIU, by przeanalizowała możliwość wdrożenia odroczenia płatności składek. To rozwiązanie miałoby zresztą dotyczyć nie tylko ubezpieczeń komunikacyjnych. Jak pisze "Puls Biznesu", rzecznik chciałby, aby trzymiesięczną prolongatę można zastosować też w ubezpieczeniach mieszkaniowych i życiowych.

bEizaoBP
Zobacz także: Zobacz też: Tarcza antykryzysowa większa niż zapowiadano? Decyzja może zapaść w każdej chwili

Golecki chce też, żeby można było - bez konsekwencji finansowych - wybrać środki zamrożone w polisach na życie o charakterze inwestycyjnym.

W przypadku ubezpieczeń turystycznych zaś, aby ich posiadaczom zostały pokryte koszty leczenia i powrotu do kraju nawet, gdy są wyłączone w przypadku epidemii.

bEizaoBV

Proklienckie propozycje Rzecznika Finansowego spowodowane są trudną sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa, kiedy to wiele firm oraz konsumentów może mieć zmniejszone dochody. Rzecznik zresztą nie jest jedyny - w weekend głośno było o inicjatywie UOKiK, który chciałby rocznych wakacji kredytowych.

- Inicjatywy proklienckie, nawet w tak trudnych warunkach jak dzisiejsze, nie mogą uniemożliwiać ochrony ofiar wypadków drogowych - skomentował Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU propozycję Goleckiego w "Pulsie Biznesu". Izba ma przedstawić swoje propozycje po konsultacji z firmami i nadzorem.

bEizaoBW

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bEizaoCq
ubezpieczenia
KOMENTARZE
(56)
JA
rok temu
SKŁADKĘ OC POWINIEN PŁACIĆ KAŻDY KIEROWCA ANIE SAMOCHÓD I TO JESZCZE ZALEŻNIE OD POJEMNOŚCI . SKŁADKA POWINNA BYĆ UZALEŻNIONA OD MANDATÓW I WYPADKÓW KIEROWCY A NIE OD TEGO JAKI KTO MA SAMOCHÓD. JAK KTOŚ CHCE UBEZPIECZYĆ ŻELAZO TO NICH SOBIE UBEZPIECZY
piyrt
rok temu
Macie poczucie humoru!!!!! Firmy ubezpieczeniowe nalezą do zachodu!!!! NIC WAM NIE DADZĄ !!!
Jak żyć
rok temu
Ja rocznie przejadę swoim autem ok 2000 km. I płacę tyle za ubezpieczenie co taki co tyle robi w miesiąc .A przecież mniej jeżdżąc jestem mniej narażony i na spowodowanie wypadku ,i że będę uczestnikiem wypadku min 10 x i cooo???
bEizaoCr
Sprawiedliwy
rok temu
Jak nie korzystają to niech oddadzą dowód rejestracyjny i wtedy będą mogli dostać zniżkę. I wprowadzić wideo monitoring pojazdów poruszających się.
Gosc
rok temu
Należy szybko wprowadzic szczepionki bo inaczej się tego nie opanuje i tyle
...
Następna strona