Trwa ładowanie...
bCZGuBLV

Notowania

Środki Unijne – Wszystkie wiadomości

334
23.09.2020 13:45

IMPACT2020
 / 
Impact'20. Krajowy Plan Odbudowy: rząd odsłania karty

Krajowy Plan Odbudowy to program reform i inwestycji, który daje nową szansę na dynamiczny rozwój Polski i poprawę jakości życia Polaków - zapewniła wicepremier Jadwiga Emilewicz podczas Impact'20 Connected Edition. Rząd również ujawnił szczegóły nowego programu.

18
11.08.2020 15:39

KOMISJA EUROPEJSKA
 / 
Polski samochód elektryczny. Fabryka powstanie z unijnych funduszy?

Powstaje polski samochód elektryczny, pomogą środki unijne z funduszu odbudowy? - Bardzo mocno stawiamy, by elektryfikować transport indywidualny. Chcielibyśmy rozwijać postawę, że warto tego typu pojazdy kupować, ale też rozwijać sprzęt, który jest oparty o komponenty produkowane w Polsce - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Nie wyobrażam sobie, by przy uruchomieniu tego rodzaju produkcji rząd nie był głównym klientem, będąc niejako przykładem. Będziemy ten projekt przedstawiać w negocjacjach z Komisją Europejską. Środków jest dużo, ale nigdy nie jest tak, że wystarczy na wszystko - dodał.

567
29.07.2020 8:11

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Strefy wolne od LGBT bez pieniędzy. Wiceminister oczekuje wsparcia od Rafała Trzaskowskiego

- Nie ma zgody na to, żeby unijni urzędnicy ze względu na swoje "widzimisię" i lewacką ideologię zabierali pieniądze polskim samorządom - tak o decyzjach Komisji Europejskiej mówi wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. I oczekuje reakcji... Rafała Trzaskowskiego.

76
27.07.2020 10:23

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Na co pójdą pieniądze z Unii? "Wpłynęło 116 przedsięwzięć"

Gigantyczna pula środków z Unii Europejskiej na odbudowę gospodarki. Na co Polska wyda unijne środki? - Trzeba je dobrze zainwestować, by odbudować gospodarkę po kryzysie, ale też ruszyć ją do przodu. Zainwestować w drogi, infrastrukturę, a przede wszystkim w rozwój przedsiębiorczości - powiedziała w programie "Money. To się liczy" minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. - Na razie wpłynęło 116 przedsięwzięć z różnych resortów, pracujemy nad nimi. Rozmawiamy też o przedsięwzięciach z obszaru czystej energii - czyste powietrze, gospodarka odpadami czy ściekami. Wszystko jest jeszcze na etapie negocjacji - dodała.

235
02.07.2020 12:21

UE
 / 
Pieniądze z UE w zamian za praworządność. Zdecydowane stanowisko szefa Rady Europejskiej

Szef Rady Europejskiej Charles Michel chce, by dostęp do unijnych pieniędzy był powiązany z przestrzeganiem praworządności w krajach członkowskich.

bCZGuBLX
131
29.02.2020 7:28

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Nowe podatki dla całej UE. Sprytna zagrywka premiera? "Prounijne rozwiązanie"

Premier Mateusz Morawiecki proponuje wprowadzenie nowych podatków dla całej Unii Europejskiej: podatku cyfrowego, od jednolitego rynku europejskiego oraz od śladu węglowego. - Podatek cyfrowy to dobre rozwiązanie. Polska pokazuje, że chce prounijnych regulacji. Czyli, że nie tylko chcemy brać pieniądze, ale też wskazujemy skąd je brać. To konstruktywne rozwiązanie - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Musiałek z Klubu Jagiellońskiego. - Należy szukać nowych źródeł finansowania, dlatego podatek cyfrowy jest dobrym rozwiązaniem. Kolejny, czyli od śladu węglowego też jest ciekawy i wpisuje się w ekologiczną agendę Unii Europejskiej. Jest tylko problem techniczny, jak ten ślad mierzyć i jak go opodatkować - dodał ekspert.

44
07.05.2019 11:03

POLSKA
 / 
Pieniądze z UE przejdą Polsce koło nosa? Hubner: wszystko w naszych rękach

Problemy z praworządnością mogą sprawić, że Polsce koło nosa przejdą duże pieniądze z UE. Mówi się, że to może być nawet 100 mld zł. - Cechą nowe budżetu UE jest przesunięcie środków z polityk np. spójności do programów, w których trzeba będzie startować w konkursach i do nich trzeba być bardzo dobrze przygotowanym – powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Danuta Hubner, europosłanka. – Nie ma powodu, by Polska nie była dużym beneficjentem tych programów. Praworządność bez wątpienia będzie także ważnym kryterium i Polska może stracić.

11
25.01.2019 12:20

UNIA EUROPEJSKA
 / 
Fundusze UE. Tylko w 2018 r. Polska wyjęła z unijnej kasy ok. 11 mld euro

Ministerstwo Finansów opublikowało saldo rozliczeń z Unią Europejską za rok 2018. Polska wpłaciła do unijnej kasy 4,5 mld euro. Wypłaciła ponad 15 mld euro. Zatem dostaliśmy 11,5 mld euro (ok. 49,5 mld zł według średniego kursu euro z piątku). Od początku członkostwa w Unii otrzymaliśmy 107,5 mld euro (ok. 462 mld zł).

22.10.2018 14:22

ŚRODKI UNIJNE
 / 
"Największe wyzwanie dla samorządów? Pieniądze" – nie wątpi burmistrz Milanówka

- Największym wyzwaniem dla samorządów w tej kadencji będzie pozyskiwanie pieniędzy – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Wiesława Kwiatkowska, burmistrz Milanówka. Wyjaśniła, że pieniądze ze środków unijnych są już bardziej ograniczone niż w przeszłości, a żeby w ogóle się o nie ubiegać, gminy muszą wykazać, że posiadają w budżecie własne środki na inwestycje. - Bez tego nie ma co nawet aplikować – wyjaśniła.

bCZGuBMd
190
29.01.2018 6:20

ŚRODKI UNIJNE
 / 
O tym wykresie mówił nawet premier. Thomas Piketty przemilczał pewne informacje

Unia Europejska zabiera więcej niż nam daje. Tak w skrócie można opisać tezę postawioną przez głośnego francuskiego ekonomistę Thomasa Piketty'ego, którego nazywano już "nowym Marksem". Zanim jednak uznamy rewelacje za podstawę do krytyki wspólnoty, przyjrzyjmy się temu, co wykres pomija.

45
08.11.2016 17:22

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Środki unijne dla Polski. Co z zablokowanymi 4 miliardami dla Polski?

Polska wraz KE powinna rozwiązać problem zablokowanych 4 mld zł ze środków unijnych do grudnia, później może nastąpić przerwa, a następnie zawieszenie płatności - poinformowało źródło unijne.

20.03.2016 14:02

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Opóźnia się wydawanie pieniędzy z UE. Resort rozwoju ma nowy pomysł

Wiceminister rozwoju, Jerzy Kwieciński wyjaśnia, że w ciągu dwóch lat obowiązywania unijnego budżetu Polska wydała ułamek kwoty, którą wcześniej planowano.

29.02.2016 17:55

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Wykorzystanie środków unijnych na wsi pozostawia sporo do życzenia

Audytorzy UE, którzy skontrolowali kilka krajów, w tym Polskę, skrytykowali sposób wydawania środków na obszarach wiejskich, wskazując, że niektóre z projektów przyczyniły się wprawdzie do ich rozwoju, ale dostępne sumy pozwalały osiągnąć "znacznie więcej".

bCZGuBMe
09.02.2016 7:42

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Środki unijne. Uratowaliśmy pieniądze, które Bruksela chciała dać Hiszpanii

W Brukseli walka o fundusze dopiero się rozpoczyna i Polsce przyjdzie stoczyć jeszcze niejedną bitwę.

30.12.2015 12:54

MATEUSZ MORAWIECKI
 / 
PO twierdzi, że środki unijne nie są zagrożone. "Morawiecki mija się z prawdą"

Wydatkowanie środków europejskich nie jest zagrożone, Polska była i jest liderem, jeśli chodzi o wydatkowanie tych środków; wicepremier Mateusz Morawiecki mija się z prawdą - przekonywali w środę politycy PO.

17.10.2014 18:33

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Bieńkowska: Do 2020 r. więcej środków na wsparcie przedsiębiorców

W nowej perspektywie finansowej mogą liczyć na ok. 20 mld euro - podała przyszła komisarz Unii Europejskiej.

31.07.2012 17:24

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Unia dofinansuje modernizację Teatru Wielkiego-Opery Narodowej

Remont Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie będzie możliwy dzięki 16,5 mln zł dofinansowania z środków unijnych.

11.02.2010 17:00

ŚRODKI UNIJNE
 / 
Wadowice otrzymały 8 mln zł na rewitalizację ze środków unijnych

Rodzinne miasto Karola Wojtyły Wadowice (woj. małopolskie) otrzymało 8
milionów zł unijnego dofinansowania na rewitalizację centrum. Odnowiony zostanie m.in. plac Jana
Pawła II, który co roku odwiedza ponad 400 tys. turystów.