Trwa ładowanie...
bEKOAxPF
Notowania

Branża Hotelarska – Wszystkie wiadomości

Brakuje rąk do pracy. Hotele i restauracje apelują do rządu
125
09.07.2021 7:57

ZATRUDNIENIE
 / 
Brakuje rąk do pracy. Hotele i restauracje apelują do rządu

Nawet 100 tys. pracowników poszukują sektory hotelarski i turystyczny. Drugie tyle potrzebuje gastronomia. Pracownicy jednak nie kwapią się z podjęciem pracy. Przedsiębiorcy potrzebują odbicia po długim lockdownie i zwracają się do rządu o wsparcie obniżenie składek.

Koronawirus. Hotele sprawdzą, czy jesteś zaszczepiony. Gowin: przygotowujemy wykładnię
19
18.06.2021 10:33

OBOSTRZENIA
 / 
Koronawirus. Hotele sprawdzą, czy jesteś zaszczepiony. Gowin: przygotowujemy wykładnię

Już w przyszłym tygodniu ma być jasne, w jaki sposób hotelarze sprawdzą, czy dana osoba jest w pełni zaszczepiona przeciwko COVID-19 - zapewnił w Radiu Zet wicepremier Jarosław Gowin. Przyznał też, że na dziś nie ma podstawy prawnej, pozwalającej sprawdzać, czy osoba jest zaszczepiona.

Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"
188
16.06.2021 12:55

WAKACJE
 / 
Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"

Bon turystyczny pomaga branży hotelarskiej? - Ciężko ocenić jego pozytywne efekty. Zaistniał w zeszłym roku, ale na krótko. Został przegłosowany w lipcu, a od wczesnej jesieni wróciły obostrzenia. Jest też część osób, która nie wykorzystała bonu, natomiast uważam, że już teraz powinna być decyzja o odnowieniu tego bonu po marcu 2022 roku. Co więcej, wielu ekspertów uważa, że bon turystyczny powinien być możliwy do wykorzystania nie w okresie wysokim, czyli letnim, ale w okresie wiosennym lub jesiennym - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Łuczyński, prezes Polskiej Izby Hotelarzy. - Jest też inicjatywa w Senacie, żeby bon turystyczny został rozszerzony o seniorów. To będzie decyzja strategiczna, trzeba pobudzić popyt. Teraz jest pobudzony, bo jest okres wakacyjny, natomiast co będzie jesienią i zimą? Co z hotelami konferencyjnymi? Moim zdaniem bon dla seniorów to idealne rozwiązanie. Wiele osób dzięki takiemu bonowi po raz pierwszy odwiedziło hotel. Bon turystyczny dla seniorów we Włoszech czy Hiszpanii w okresie poza sezonem to jest standard, powinno się to wprowadzić - dodał.

Szturm Polaków na długi weekend. W tych miejscowościach noclegu nie znajdziesz
2
01.06.2021 15:23

HOTELE
 / 
Szturm Polaków na długi weekend. W tych miejscowościach noclegu nie znajdziesz

- To właściwie pierwszy długi weekend, odkąd odmrożone zostały noclegi, dlatego Polacy ruszyli szturmem na pobyty w różnych miejscach w Polsce - opowiadała Anna Kryjer z serwisu Nocowanie.pl. Gdzie zatem trudno o nocleg? Boże Ciało 2021 i wynikający z niego długi weekend Polacy chcą spędzić przede wszystkim w górach. Jak tłumaczyła ekspertka w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski zdobyć pokój na południu Polski to trudne zadanie.

Nadchodzi długi weekend. Tam znajdziesz pokój na ostatnią chwilę, pustki w hotelach
173
01.06.2021 13:46

HOTELE
 / 
Nadchodzi długi weekend. Tam znajdziesz pokój na ostatnią chwilę, pustki w hotelach

Polacy ruszyli szturmem do znanych miejscowości wypoczynkowych na pierwszy długi weekend, w którym mogą działać hotele. Są jednak w Polsce lokalizacje, o których mało który wczasowicz wie, a mają sporo do zaoferowania. - Mogę polecić takie kierunki, jak, chociażby, Roztocze, okolice Zwierzyńca czy Suśca - poleca Anna Krygier z serwisu Nocowanie.pl. Noclegi można znaleźć również w dużych miastach. - W związku z tym, że dużo osób szuka pokojów w górach, to myślę, że dużo miejsc dla naszych turystów będzie jeszcze nad morzem - dodaje eksperta w programie "Newsroom" WP. Znalezienie pokoju na ostatnią chwilę jest zatem możliwe.

bEKOAxPH
Otwarcie hoteli. Na południu pustki, na północy gości nie brakuje
88
08.05.2021 14:12

TURYSTYKA
 / 
Otwarcie hoteli. Na południu pustki, na północy gości nie brakuje

8 maja to długo wyczekiwana data przez hotelarzy. Na północy kraju gości nie brakuje. "Wszystkie miejsca, które możemy udostępnić, są dzisiaj zajęte" - słyszymy od pracownicy gdyńskiego hostelu. Na południu jest natomiast pusto. Ale tutaj tłumów nikt się teraz nie spodziewał.

Oblegane hotele w czerwcowy weekend. Na południu kraju kończą się wolne pokoje
61
07.05.2021 14:57

TURYSTYKA
 / 
Oblegane hotele w czerwcowy weekend. Na południu kraju kończą się wolne pokoje

To będzie długo wyczekiwany długi weekend. Branża turystyczna na początku czerwca będzie już otwarta, choć wciąż nie w pełni. Jak słyszymy od hotelarzy - terminarze pękają w szwach, bo pokoje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Problem jest tylko jeden. Z restauracjami.

Kupno Tekstyliów Hotelowych - Na co zwrócić uwagę?
06.05.2021 9:54

HORECA
 / 
Kupno Tekstyliów Hotelowych - Na co zwrócić uwagę?

Sposób pielęgnacji pościeli i ręczników w hotelach oraz pensjonatach dalece odbiega od domowych metod. Tekstylia hotelowe są poddawane bardzo wysokiej temperaturze oraz dezynfekcji. Pościel jest maglowana. Przy dobrze obłożonym hotelu oraz rezerwacjach na krótki okres czasu zarówno pościel hotelowa, jak i ręczniki hotelowe są bardzo często prane. Jeśli zaopatrzymy hotel w pościel złej jakości, bardzo szybko się ona zużyje. Nasi goście natomiast nie będą ukrywać rozczarowania.

Wakacje 2021. Hotele szykują się na pełne otwarcie
2
05.05.2021 14:59

WAKACJE
 / 
Wakacje 2021. Hotele szykują się na pełne otwarcie

8 maja odmrożone zostaną hotele, ale tylko częściowo, będą mogły przyjmować do 50 proc. miejsc. A co z wakacjami? Branża zwarta i gotowa, szykuje się na pełne odmrożenie? - Na pewno w maju nie otworzymy wszystkich hoteli, dlatego że nie ma takiego popytu. Ten jest głównie w weekendy, poza nimi jest bardzo niskie obłożenie. Czekamy na otwarcie rynku zagranicznego i na wakacje. Wtedy mamy zamiar otworzyć się w pełni - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - Ograniczenie do 50 proc. jest bezsensowne, bo w niektóre dni mogłoby być dużo wyższe obłożenie, a w niektóre jest dużo poniżej 50 proc. Dlatego mówię, że jest to bezsensowne i nic nie daje. Mobilności to nie zmniejszy, bo ci, którzy chcą wyjechać i tak wyjadą, znajdą sobie prywatne kwatery. Jednak to nie ci ludzie są winni, winni są ci, którzy podejmują decyzje, które nie mają uzasadnienia, są dla nas krzywdzące i niesprawiedliwe - dodał.

bEKOAxPN
Otwarcie hoteli. Ceny drastycznie wzrosną? Hotelarz odpowiada
3
05.05.2021 14:47

WAKACJE
 / 
Otwarcie hoteli. Ceny drastycznie wzrosną? Hotelarz odpowiada

Od 8 maja hotele mogą ponownie przyjmować gości, jednak z limitem 50 proc. miejsc. Hotelarze, chcąc odrobić miesiące strat, drastycznie podniosą ceny noclegów? - Naturalną rzeczą będzie walka o klienta, więc ceny będą atrakcyjne. Wiadomo, że w wakacje będzie duże obłożenie, więc im szybsza rezerwacja, tym lepsza cena. Oczywiście będzie dużo taniej niż za granicą - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. Był też pytany o testowanie gości na obecność COVID-19. - Po co się testować, skoro w hotelach ludzie się nie zakażają? Do restauracji nie można pójść, a na spacerze ryzyko jest znikome. Po to są ograniczenia, maseczki, szczepienia, a na zewnątrz ludzie się nie zarażają - odpowiedział Wróblewski.

Hotele na sprzedaż, są ich setki. "Desperacja, brak pieniędzy, rozczarowanie"
112
05.05.2021 12:02

TURYSTYKA
 / 
Hotele na sprzedaż, są ich setki. "Desperacja, brak pieniędzy, rozczarowanie"

Właściciele hoteli wyprzedają majątek, nie wytrzymali lockdownu. - Aktualnie setki hoteli są na sprzedaż, od mniejszych po większe. Nawet Polski Holding Hotelowy publicznie mówi, że dostał kilkadziesiąt ofert hoteli na sprzedaż od zdesperowanych właścicieli. Ludzie mają dość, część podmiotów nie dostała dofinansowania, część jest rozczarowana, bo pomoc jest za mała - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - Połączenie desperacji, braku pieniędzy, zadłużenia, rozczarowania i rozgoryczenia powoduje, że jest bardzo dużo hoteli na sprzedaż - dodał.

Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"
105
05.05.2021 11:48

TURYSTYKA
 / 
Otwarcie hoteli a bon turystyczny. "Zmarnowanie pieniędzy"

Bon turystyczny pomógł branży hotelarskiej? - To zbyt mała kwota, jest wydawana nie tylko w hotelach. Nie oceniam tego negatywnie, ale tak naprawdę odpalenie bonu na wakacje to było zmarnowanie pieniędzy. To był bardziej program socjalny, obniżyło koszty turystom, którzy i tak przyjeżdżają w wakacje. Dodatkowe pieniądze do hoteli nie napłynęły, tylko płatności były inaczej realizowane - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - W wakacje bon nie ma żadnego sensu, ma sens poza wakacjami, a poza wakacjami było promowane niekorzystanie z bonu i powstrzymywanie się od wyjazdów. Uważam, że jest to nielogiczne. Oczekujemy natychmiastowego otwarcia w 100 proc. Dlaczego jest tak, że salony fryzjerskie działają, a spa w hotelach nie mogą działać. Skąd jest limit 50 proc.? Nie ma żadnego uzasadnienia medycznego. Dlaczego 50 proc., a nie 80 czy 25? To z palca wzięte liczby, po prostu bez sensu - dodał.

Otwarcie hoteli do połowy miejsc. Hotelarz: "nie można tak funkcjonować"
3
05.05.2021 11:25

TURYSTYKA
 / 
Otwarcie hoteli do połowy miejsc. Hotelarz: "nie można tak funkcjonować"

8 maja kolejny etap odmrażania gospodarki, hotele będą mogły przyjmować gości, ale do 50 proc. dostępnych miejsc. - Jesteśmy gotowi, ale nie przesadzałbym, że jest to huczne otwarcie, bo to jest otwarcie na 50 proc. To tak, jakby mieć połowę wynagrodzenia, nie można tak funkcjonować - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. - Restauracje funkcjonujące tak, że jedzenie jest dostarczane do pokoi to jest wadliwe rozwiązanie i nie zmniejsza interakcji między gośćmi, bo potrzeba bardzo dużo obsługi. To zwiększa koszty, przy 50 proc. obłożeniu można je pokryć, ale do tego dochodzą długi z poprzednich miesięcy. W ciągu ostatnich 14 miesięcy hotele były otwarte tylko przez 5 miesięcy. W tym czasie straciliśmy kilkadziesiąt milionów złotych, musieliśmy sprzedać część nieruchomości. To otwarcie będzie trudne - dodał.

bEKOAxPO
Konferencja premiera. Morawiecki: hotele otwarte od 8 maja
32
28.04.2021 10:25

OBOSTRZENIA
 / 
Konferencja premiera. Morawiecki: hotele otwarte od 8 maja

Premier Mateusz Morawicki na środowej konferencji dotyczącej luzowania obostrzeń zapowiedział, że hotele zostaną otwarte od 8 maja. - Postanowiliśmy największe grupy branż otwierać w odstępach dwutygodniowych. Po to, by obserwować, jak wpływa to na dane dotyczące zakażeń i obłożenia szpitali - wyjaśnił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kara dla Booking.com. Narazili klientów na niebezpieczeństwo
4
31.03.2021 19:37

KARA ZA WYCIEK DANYCH
 / 
Kara dla Booking.com. Narazili klientów na niebezpieczeństwo

Holenderski Urząd Ochrony Danych Osobowych (nałożył 475 tys. euro kary na Booking.com. Powodem jest zbyt późne zgłoszenie przez największy portal rezerwacyjny w Europie kradzieży danych osobowych kilku tysięcy jego klientów.

Turyści omijają Polskę. Ruch spadł o prawie 95 procent
14
23.03.2021 15:11

KORONAKRYZYS
 / 
Turyści omijają Polskę. Ruch spadł o prawie 95 procent

Na początku roku sytuacja epidemiczna w Polsce była dużo lepsza niż teraz, ale i tak statystyki pokazują, że obywatele innych krajów szerokim łukiem omijali nasz kraj. Liczba turystów spadła w styczniu poniżej 25 tys., a rok wcześniej było ich grubo ponad 400 tys. więcej.

Konferencja o obostrzeniach. Hotelarze są załamani. "To już nie ma sensu"
673
28.01.2021 13:59

HOTELE
 / 
Konferencja o obostrzeniach. Hotelarze są załamani. "To już nie ma sensu"

Hotele, restauracje i kluby fitness nadal zamknięte. Rząd wydłużył narodową kwarantannę co najmniej do 14 lutego. Dla branży hotelarskiej to fatalna wiadomość. "Decyzje na podstawie intuicji, a nie dowodów naukowych" - oburza się hotelarz.

Otworzą hotele pomimo obostrzeń. "Zmusza do tego ich dramatyczne położenie"
94
17.01.2021 12:21

KORONAWIRUS
 / 
Otworzą hotele pomimo obostrzeń. "Zmusza do tego ich dramatyczne położenie"

Niektóre hotele nie będą czekać, aż rząd "odmrozi" ich branże i otwierają swoje przedsiębiorstwa, albo zrobią to w najbliższych dniach. Rozumie ich Marcin Mączyński z Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, który zwraca uwagę, że firmy objęte obostrzeniami często są już w dramatycznym położeniu.