Trwa ładowanie...
bDSdaRCJ

Notowania

Pgnig – Wszystkie wiadomości

29.07.2020 8:59

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem prezes PGNiG Jerzy Kwieciński

Dziś w "Money. To się liczy" gościem będzie Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG, b. minister finansów. Rozmawiamy m.in. o sytuacji polskiego górnictwa i fuzji PGNiG z PKN Orlen. W drugiej części o sytuacji branży bukmacherskiej mówi Łukasz Kieza z portalu zakłady.pl. Zapraszamy od 9.15.

2
24.07.2020 9:06

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". PKN Orlen przejmie PGNiG

Dziś w "Money. To się liczy" tematem przejęcie PGNiG przez Orlen. Gościem będzie Grażyna Piotrowska-Oliwa, b. prezes PGNiG, prezes Virgin Mobile Polska. Z wiceministrem rozwoju Krzysztofem Mazurem porozmawiamy o środkach unijnych z Funduszu Odbudowy. Zapraszamy od 9.15.

7
23.07.2020 14:57

GIEŁDA
 / 
Orlen przygotowuje się do przejęcia PGNiG

Jak podaje PKN Orlen, rozpoczęły się prace nad wnioskiem koncentracyjnym do Komisji Europejskiej. Obie spółki podpisały umowę o współpracy i zachowaniu poufności.

284
14.07.2020 13:13

GIEŁDA
 / 
Fuzja gigantów i przejęcie PGNiG. Notowania mocno w górę

We wtorek na rynku pojawiły się dwie ważne informacje. KE wyraziła zgodę na połączenie Orlenu z Lotosem. Z kolei Orlen poinformował, że podpisał list intencyjny w sprawie przejęcia PGNiG. Zarówno kurs akcji Lotosu, jak i PGNiG idzie w górę o około 6 proc.

89
02.07.2020 10:43

CENY GAZU
 / 
Rosyjskie media: Gazprom ma małe szanse na skuteczne odwołanie od przegranej z PGNiG

Gazprom przegrał z PGNIG i musiał oddać polskiemu koncernowi 1,5 mld dolarów. Rosjanom zostaje jeszcze droga odwoławcza, ale - jak ocenia "Niezawisimaja Gazieta" - szanse Gazpromu podczas apelacji od wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie są minimalne.

bDSdaRCL
44
16.06.2020 16:51

ENERGETYKA
 / 
Ceny gazu w dół. URE zatwierdziło taryfę PGNiG

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził taryfę PGNiG Obrót Detaliczny, która będzie obowiązywała od 1 lipca do 31 grudnia 2020 r. Ceny gazu dla gospodarstw domowych spadną o 10,6 proc. Stawki opłat abonamentowych pozostały niezmienione.

4
16.06.2020 11:57

SPÓR
 / 
Gazprom odda 6 mld zł PGNiG. "Potężne pieniądze. To pokazuje, jak duże były nadużycia"

Spór PGNiG i rosyjskiego Gazpromu trwał kilka lat, ale w końcu polska strona może świętować sukces. Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy otrzymać ponad 6 mld zł niesłusznie naliczonych za zakup gazu. - To zdecydowanie jest sukces PGNiG, to także prawna korekta funkcjonowania Gazpromu, który nadużywał dominującej pozycji - powiedział w programie "Money. To się liczy" Janusz Steinhoff, były minister gospodarki. - Gazprom musi podlegać normalnej konkurencji. 6 mld zł to potężne pieniądze. To dowodzi jednego - jak mocno Gazprom nadużywał tej pozycji dominującej na naszym rynku, ponieważ ceny gazu były zdecydowanie wyższe niż ceny na rynku europejskim - dodał.

332
15.06.2020 13:29

ENERGETYKA
 / 
Gazprom zwróci PGNiG 1,5 mld dolarów. Rosjanie mają czas do końca miesiąca

Spór PGNiG i rosyjskiego Gazpromu trwał kilka lat, ale w końcu polska strona może świętować sukces. Jeszcze w tym miesiącu powinniśmy otrzymać ponad 6 mld zł niesłusznie naliczonych za zakup gazu.

16
04.06.2020 10:18

WYNIKI
 / 
Zysk PGNiG niższy o prawie 30 procent. Prezes wskazuje na ciepłą zimę i spadek cen ropy

O ponad 300 mln zł spadły zyski jednej z największych państwowych spółek. PGNiG wskazuje na sporą utratę wartości aktywów związaną z wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego w Polsce i za granicą.

bDSdaRCR
8
02.06.2020 17:28

GAZ Z ROSJI
 / 
Gazprom nie może się pogodzić z przegraną z Polską. Składa skargę do sądu

Dwa miesiące temu, po sześciu latach procesu, Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał korzystny dla polskiego PGNiG wyrok: Gazprom sprzedawał nam gaz po zawyżonej cenie i musi oddać spółce spore pieniądze. Rosjanie właśnie zaskarżyli tę decyzję.

80
01.06.2020 11:29

PGNIG
 / 
PGNiG chce odzyskać od Gazpromu ponad 6 mld zł. Kwieciński: jest szansa

- Już w tej chwili dostajemy od Gazpromu niższe faktury – mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Gość programy "Money. To się liczy" zaznaczył, że za gaz Polska płaci już według nowej formuły cenowej. PGNiG wygrał niedawno ważny spór z rosyjskim dostawcą Gazpromem, dzięki czemu płaci mniej za nowe dostawy, a ponadto ma szansę odzyskać ponad 6 mld zł za poprzednie lata. – Mamy obecnie bardzo dobry biznesowy dialog z Gazpromem – zaznaczył Jerzy Kwieciński. Prezes PGNiG nie chciał jednak mówić o szczegółach tych rozmów. – To są rozmowy biznesowe i wolałbym nie rzucać tutaj żadnymi terminami i uzgodnieniami – dodał.

156
01.06.2020 11:14

PGNIG
 / 
Ceny gazu. Rachunki będą wyższe

– Ceny gazu dla Kowalskiego na tak niskim poziomie, jak dziś w dłuższej perspektywie się nie utrzymają – mówi Jerzy Kwieciński, prezes PGNiG. Gość programy "Money. To się liczy" zaznaczył, że podwyżki są nieuniknione, ale nie będą aż tak drastyczne. PGNiG wygrał niedawno ważny spór z rosyjskim dostawcą Gazpromem, dzięki czemu płaci mniej za nowe dostawy, a ponadto ma szansę odzyskać ponad 6 mld zł za poprzednie lata. Równocześnie od tygodni ceny ropy utrzymują się poniżej 30 dolarów za baryłkę, a ceny gazu są z nimi ściśle powiązane. – Przez wiele lat ceny gazu z Rosji były cenami zawyżonymi, nierynkowymi – podsumował prezes PGNiG.

5
01.06.2020 8:20

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Tańszy gaz dla Polski. Gościem prezes PGNiG

Dziś w "Money. To się liczy" rozmawiamy o sytuacji na rynku gazu. Gościem będzie prezes PGNiG Jerzy Kwieciński. W drugiej części o tym, jak będą wyglądały wakacyjne loty i kiedy ruszą, mówi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air. Zapraszamy od 9.15.

bDSdaRCS
1
26.05.2020 15:07

DYWIDENDA
 / 
Państwowe spółki zaciskają pasa. A PGNiG podzieli się zyskiem

Zarząd PGNiG rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2019 roku na dywidendę przeznaczyć 520,05 mln zł, co oznacza wypłatę 9 gr na akcję - poinformowała spółka we wtorek. To jedna z niewielu spółek Skarbu Państwa, która w tym roku podzieli się zyskiem z akcjonariuszami i zasili państwowy budżet.

164
15.05.2020 10:30

SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA
 / 
Państwowe spółki nie podzielą się zyskiem. Tak cięcie dywidend odbije się na budżecie

Przez kryzys spowodowany epidemią, PKO BP i PZU dostały od KNF czerwone światło w kwestii wypłaty dywidend. Niektóre spółki Skarbu Państwa - nieobjęte tą rekomendacją - dywidendy wypłacą, ale znacznie mniejsze niż w poprzednich latach. Przez to do budżetu trafi około 3 mld zł mniej niż przed rokiem.

3
05.05.2020 12:29

GIEŁDA
 / 
PGNiG kupiło udziały w złożach w Norwegii. Prezes mówi o Baltic Pipe

Spółka zależna PGNiG kupiła udziały w dwóch złożach w Norwegii. Dzięki temu przyszłe wydobycie gazu przez spółkę zależną ma zwiększyć się o 100 mln m sześc. rocznie. Liczba posiadanych koncesji na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, w których PGNiG Upstream Norway posiada udziały, wzrosła do 31.

38
29.04.2020 19:20

DOSTAWY GAZU
 / 
PGNiG wygrał z Gazpromem. Rosyjski koncern zastosuje się do orzeczenia arbitrażu

Gazprom zadeklarował, że będzie stosować nowych warunków cenowych kontraktu jamalskiego, które narzucił na koncern Trybunał Arbitrażowy. Skoryguje także faktury, które wcześniej wystawił spółce PGNiG.

216
24.04.2020 14:59

ENERGETYKA
 / 
PGNiG: Gazprom nie stosuje się do wyroku Trybunału Arbitrażowego

Gazprom zignorował wyrok Trybunału Arbitrażowego i nie skorygował faktur. Tak twierdzi PGNiG i faktury opłaca zgodnie z ustaleniami Trybunału, a nie kwotami widniejącymi na rachunkach od Gazpromu.