Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|
aktualizacja

PiS może z Orlenem popełnić fatalny błąd. "To jest naprawdę groźne"

- W tak trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się świat, trzeba szczególnie ostrożnie podchodzić do tego typu ruchów. One mogą być naprawdę groźne – tak o przejęciu Lotosu przez Saudi Aramco mówi w programie Money.pl Marek Kossowski, były prezes PGNiG-u z lat 2003-2005. Saudyjczycy od lat współpracują z Rosją, a ostatnio dowiedzieliśmy się, że chcą zacieśnić relacje biznesowe przy rosyjskim LNG. Przed współpracą z Aramco przestrzegali także Piotr Woźniak, również były prezes PGNiG oraz Piotr Naimski, usunięty ze stanowiska pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej. Czy rzeczywiście jest to zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju? – Temat kontraktów zawartych przez Orlen wydaje się być sprawą, którą powinna podjąć Rada Bezpieczeństwa Narodowego – twierdzi Marek Kossowski.

54
Podziel się:
KOMENTARZE
(54)
Real
rok temu
Pisowska propaganda jest pokazem niekompetencji, bufonady, głupoty i politycznego zacietrzewienia połączonego ze służalczym warcholstwem wobec polityki światowego terroryzmu i neokolonializmu Anglosasów na czele z USA. Anglosaska awantura na Ukrainie i kosztem Ukrainy od antykonstytucyjnego zamach stanu w 2014 roku poprzez okres szkolenia w W. Brytanii i Kanadzie nacjonalistyczno-banderowskich grup zbrojnych (tzw. ochotniczych oddziałów kierowanych latach 2014-22 przeciwko ludności Donbasu) do otwartego konfliktu zbrojnego odbywa się pod stałą kontrolą nacjonalistycznych władz Ukrainy realizowaną przez Anglosasów. Wciągnięcie do wojny NATO, w tym służalcza gorliwość na rzecz USA obecnych pisowskich władz Polski źle służy i Polsce i całej Europie. Na polityce samobójczych sankcji to przede wszystkim Europa straciła rynek tanich surowców Rosji i chłonny rynek zbytu fundując sobie stagnację, inflację, drożyznę i regres gospodarczy. Kapitał inwestycyjny odpływa z państw sankcyjnych pozbawionych tanich surowców (34 państwa, które w różnym stopniu wsparły sankcje) do państw nie dławionych neokolonialną polityką Anglosasów wobec Rosji. A Rosja przestawia się na nowe rynki głównie Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Na świecie jest 208 państw, a Rosja ma wiele do zaoferowania od surowców i żywności po technologię i technikę wojskową. NATO przegrywa "poligon Ukraina" gospodarczo. Rosja nie może przegrać "poligonu Ukraina" militarnie. Do tego dochodzą sąsiadujące Chiny szykanowane przez USA. Również dlatego, że obecna Ukraina to ziemie rdzennie ruskie, macierz współczesnej Rosji (Ruś Kijowska), zamieszkiwana zasadniczo przez Rusinów, dla których, aż 48% (do roku 2014 - początek wielkiej emigracji) j. rosyjski był językiem rodzinnym. Również dlatego, że społeczeństwo Rosji (wbrew naszej propagandzie) popiera w ponad 80% politykę swojej władzy.
demon1
rok temu
a co tu się dziwić...czy to populiści czy demokraci, państwa na całym świecie są poddane władzy mutli koncernów, to oni ustalają gdzie, jakie inwestycje i za jakie ceny_ manipulują wszystkim i wszystkimi aby uzyskać zyski…tak się dzieje w każdej branży. Niemcy (miasto Hamburg) sprzedają 30% udziałów portu w Hamburgu Chińczykom, aby być dalej konkurencyjnym na świecie, mimo to, że tracą władzę nad tak ważnym punktem strategicznym. czyli po prostu świat rozgrywa się na giełdach WallStreet, Shanghai Composite, itd... a szczytem tego są spotkania elit świata na World Economic Forum Davos / CH. Morawiecki i wielu innych też tam jeździ, bo tam się otwarcie mówi o fuzji, przejęciach różnych firm i wiążące się z tym korzyści, a że to ryzykowne - to nic nowego...
Pracownik lid...
2 lata temu
Te "experty" to teraz takie mundre ??? A gdzie byli jak mieli władze w łapkach??? A, no tak, zgarniali pod siebie.
Jshd
2 lata temu
Pis to jest zaraza a ludzie my nic z tym nie robimy
marian
2 lata temu
Konkurencja jest korzystna dla Firm i dla Klienta. Połączenie Lotosu z Orlenem to błąd biznesowy.
...
Następna strona