Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2011-02-23 13:01 / portfel / Tysiącznik na forum
nie spotkałem dotąd takiego poglądu, zatem zakładam, że masz nań copyright:]
a co RPP zrobi tego nie wiem, a mam podstawę sądzić, że prezes też nie wie, bo wywiad z nim niczego nie wyjaśnił i wyglądało to tak jakby czekał na dyrektywy, albo tylko na dalszy rozwój wypadków, diabli wiedzą
wyższe ceny ropy, gazyu i energii nie pozostaną bez wpływu na ceny i przy nich 1%vatu up to mikrob a jeśli uwzględnimy, że trzeba szarakom obiecać coś aby się nie odwrócili od rządzących przy urnach to możemy spodziewać się niewesołych wieści w tym roku
nie pomagają nam też przepychanki wobec OFE, bo tu rozgrywa się walka w łonie koalicji rządzącej i Platformersi robią wrażenie, ze chcieliby się z niej wycofać rakiem i mniemam, że to jest główna przyczyna mało żwawych ruchów indeksów bardziej tego niż przereklamowany dług publiczny
kalot / 2011-02-23 11:09 / portfel / Tysiącznik na forum
wiesz Anonimie_03 to dość ryzykowna oferta intelektualna sugerująca nastawienie deflacyjne w sytuacji gdy zawalili tamtejszy rynek pokryzysowym pustym pieniądzem, a do tego pokazują w tych latach wzrost gospodarczy wyższy niż w Unii
jest wprawdzie osłabienie zainteresowania obligacjami USA, ale to trwa już dość długo; sądzę, że zmniejszyło się zainteresowanie płynące z Azji, ale przecież Rostowski w tym tygodniu też sprzedał tylko połowę tego co planował!
Ameryka jeszcze nie umarła:]
kalot / 2011-02-22 13:33 / portfel / Tysiącznik na forum
w zasadzie to porażka

jeszcze o deficycje

kalot / 2011-01-15 11:40 / portfel / Tysiącznik na forum
Wiele osób tu i gdzie indziej zastanawiało się jaka jest przyczyna tak silnego zadłużania się sektora publicznego u nas i wydać się może, że jedna myśl podchwycona odbija się echem przez wszystkie znane mi fora niekoniecznie żerujące na ekonomii
Winny rząd
W pewnym sensie jest to racja, ale nie można pominąć podstawowej wiedzy na jaką składają się poszczególne czynniki budżetu centralnego tudzież gminnego który na potęgę się zadłuża, ale o tym jakby ciszej
Pamiętacie zapewne zastrzeżenia do wydatkowanych pieniędzy z UE, że za mało i za wolno; otóż teraz jest więcej i szybciej, ale to nie będzie trwać wiecznie, bo za 2 lata budżet Unii nie będzie już tak szczodry, a po przejściu na płatnika netto będzie już krucho
Każda inwestycja dofinansowana z Europejskiego budżetu wymaga środków własnych i wydaje się, że sprzymierzeńców naszego Państwa to nasze tempo inwestycji (zaniedbane niegdyś) powinno radować; tymczasem ku mojemu zdziwieniu jest inaczej, są narzekania
Przewiduję, że jak skończa się tak ogromne środki, o któryk pisałem to obecny układ odejdzie w niesławie moin za zadłuzanie i już następcy (czy to starzy czy jacyś nowi) nie zająkna się ile wybudowano w tej dekadzie, a może lepiej nawet jakiś krótszy okres zarysować; jeżdżąc po kraju widziałem wiele całkiem dużych inwestycji, o których nie znalazłem informacji w prasie, a i stadiony, które powstana będą nam służyć przez lata, zatem proponuje nie przesadzać z krytyką zanim nie pozna się dokładniej praprzyczyn zjawiska
Nie piszę tu szczególnie do konkretnych osób, ale wyrażam swoje przekonanie, że gdybyśmy wystąpili z UE deficyt sektora publicznego zmniejszyłby się o ponad połowę
pozdrawiam
kalot / 2010-12-17 23:56 / portfel / Tysiącznik na forum
nie wydaje mi się, aby indeks taki sam w sobie mógł być sygnałem do wzrostów czy spadków
być może jako wskaźnik wspomagający, to tak? taki na wyprzedzenie wahnięcia, najprędzej korekty
kalot / 2010-12-03 10:52 / portfel / Tysiącznik na forum
Ale w tym tygodniu juz nie da się zarobić na nich, no chyba, że niespodzianka by była, za to u bratanków euforia:]
kalot / 2010-10-28 11:07 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj Longterm
to piękna laudacja, panegiryk niemalże ale warto, pamietać, że przed wojną (przed każdą) ludzie też mieli emocje, wykłocali sie w ich imię a nawet zabijali czy to skrycie czy w pojedynkach, nawet gdy już były zabronione
pozdrawiam
kalot / 2010-10-25 07:45 / portfel / Tysiącznik na forum
znajomy pytał mnie o okcje naszej rodzimej giełdy i czy warto je kupić?, odparłem, ze warto kupić wszystko co przynosi zyski, a giełda przynosi udziałowcom i w różnych częściach świata przynosi zyski akcjonariuszom, tu będzie podobnie
kupić można wprawdzie niewiele, ale i zakup na rynku wtórnym powinien przynieśc zyski
kalot / 2010-10-20 17:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Czasami denerwuje nas demokracja i wybory, bo nasz kandydat przegrał, bo na kimś się zawiedliśmy jednak totalitaryzmy zazwyczaj zawieszają funkcjonowanie giełd, albo likwidują je całkowivie co musi budzić w nas awersję do każdego ktoby chciał tak nam uczynić;]
We mnie budzi dlatego wolę troche niestrawności w telewizorze podczas oglądania wiadomości niż odcięcie od źródła przyjemności i nie ukrywajmy dochodu

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2010-10-19 10:49 / portfel / Tysiącznik na forum
znowu podkusiły siły nieczyste i znów w plecy, a przecież tyle jest dobrych spółek
wystrzegaj się, wystrzegaj się, wystrzegaj się byle czego!!!
i zapamietaj co tu napisałeś
kalot / 2010-10-15 10:04 / portfel / Tysiącznik na forum
ja chciałbym wtrącić swoje 3 grosiki do tego co napisałeś
odnoszę wrażenie, że ludzie w swojej masie traktują giełde jak grę na wyścigach konnych dążąc do szybkiego przepływu pieniądza i szybkich zysków; tacy ludzie niechybnie straca swój majątek, który przejmą od nich wytrawniejsi uczestnicy rynku, których jest znacznie mniej
jeśli zatem umiałeś dorobić się domku, a na giełdzie niekoniecznie dobrze Ci poszło to wniosek nasuwa się sam ;]
ale skoro nie możesz już czerpać zysków z poprzedniej działalności, albo wręcz nie chcesz a masz ostry pociąg do handlu giełdowego to jest na to prosta rada
po dużej korekcie, albo najlepiej na początku hossy wystarczy kupić blue chipy; kiedyś pisałeś, że mieszkasz poza Polską o ile mnie pamięć nie myli, to takie jakie są w ofercie na tamtejszym rynku
na nich nie stracisz, choć zyski będą nie tak pokaźne jak na mniejszych spółkach
nabierzesz pewności siebie (odzyskasz ją) i zaczniesz zarabiać
pozdrawiam
kalot / 2010-10-13 19:04 / portfel / Tysiącznik na forum
też o tym aspekcie chciałem napisać, ale nieco w innym kontekście
otóż przypomnę, że we wszystkich chyba miastach pojawiła się w latach 80 czy 90 tych możliwośc wykupienia mieszkań komunalnych przekwalifikując je na własnościowe za 20% ceny a zakładowych jeszcze taniej
można powiedzieć, że mnożnik wyniósł więcej niz tyrzykrotnie i jesli ktoś ma tylko (sic!) takie mieszkanie i niewiele poza nim to z pewnością załapie się do zwycięsców
warto pamiętać jednakże że nie zawsze właściciel mieszkania czy samochodu jest zamożnyym człowiekiem, nawet mogło mu sie pogorszyć na standarcie jeśli np. przeszedł na emeryturę
kalot / 2010-10-06 10:26 / portfel / Tysiącznik na forum
z ciekawością zajrzałem, zainteresowawszy sę cóż to za żółte;]
rzeczywiście ciekawe, ale wykres zachęciłby mnie do redukcji tej pozycji


pozdrawiam
kalot / 2010-10-01 09:30 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
w przypadku PKO to mamy 2 zdażenia z ostatnich dni; podwyższony rating oraz wspierająca rekomendacja
cena 50 zł jest możliwa, ale najpierw musimy się zmierzyć z oporem na 45,50, który przy silniejszym wybiciu jest do pokonania w jednym podejściu
jednakowoż w tej fazie wzrostów spółka jest zbyt wysoko wyceniana i tak, ale broni się monopolem na emisji i prawdopodobnie to właśnie ten aspekt decyduje o takiej wycenie, bo jak utrzymują klieci nadal poziom obsługi ustępuje wielu innym bankom
kalot / 2010-09-25 10:28 / portfel / Tysiącznik na forum
a ja spodzieam się czegoś wręcz odwrotnego: korekta zakończy się wybiciem na dwie raty i tym razem trafnie przewidywało wielu analityków, że jesień będzie porą na kolejna fazę wzrostów

Najnowsze wpisy