Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2010-05-15 00:31 / portfel / Tysiącznik na forum
zażartował sobie z nas, przeciez to wytrawny uczestnik rynku
kalot / 2010-05-10 19:19 / portfel / Tysiącznik na forum
a to jest jeszcze bardzo dużo czasu na zadecydowanie
mozemy poobserwować jak zachowaja sie podmioty na rynku w kontekście ostatnich zawirowań i wówczas będzie ten właściwy czas na ostateczną decyzję
kalot / 2010-05-10 18:07 / portfel / Tysiącznik na forum
a kiedy dead line?
kalot / 2010-04-19 15:11 / portfel / Tysiącznik na forum
nic innego jak koniec żałoby narodowej
kalot / 2010-04-19 14:20 / portfel / Tysiącznik na forum
no i rzeczywiście zblizanie się godz. 14 zachęciło inwestorów aby sie dali ponieść dalszej fali wyprzedaży
co to oznacza?
najpewniej na Ropczycach nie zarobię;]
warto jednakże zwrócić uwagę na to, że spadamy najsilniej, choć nie rośliśmy najmocniej
sądzę, że końcówka tego miesiąca odpowie na kilka pytań co do kierunku ruchów indeksów
kalot / 2010-04-15 00:03 / portfel / Tysiącznik na forum
to poważna spółka ale popadła w tarapaty
teraz ma spore szanse na spory kontrakt (odsyłam do materiałów) i na tej podstawie, oraz mizernej wyceny tudziez wykresów i niezłej kondycji naszej giełduy tak napisałem i sie tego nie wstydzę:]
kalot / 2010-04-14 23:48 / portfel / Tysiącznik na forum
chplera ich wie po co tak piszą
gdybym dał się wodzic za nos musiałbym dokładac do interesu, a to mi sie nie uśmiecha;]
kalot / 2010-04-14 23:05 / portfel / Tysiącznik na forum
naturalnie, że przepowiadają, najlepiej poczytać "ich" dokładnie i codziennie
przepowiadają co drugi dzień
ja nie po to dziś kupowałem, aby jutro z rańca sprzedawać
oczywiście zależy jaki kto zbudował portfel

Najwyższy Czas!

kalot / 2010-04-14 18:22 / portfel / Tysiącznik na forum
warto kupować Techmexa, a nie zajmować się spekulacją co gdzie i i kiedy
kalot / 2010-04-14 13:29 / portfel / Tysiącznik na forum
jak trzeba uciekać to lepiej mieć zabezpieczenie
kalot / 2010-04-14 13:14 / portfel / Tysiącznik na forum
na wielu z nich całe obroty nie siegaja 3tys. dziennie, a zreszta niewiele tam jest ciekawych
myslę, ze to gra spekulacyjna, a nie "normalne" inwestowanie jak należy
kalot / 2010-04-14 11:52 / portfel / Tysiącznik na forum
rzeczywiście omijam je gł. z powodu kłopotów aby nabyć odpowiednią pulę choc oczywiście np. Ergis też był kupowany na raty
kupić to jeszcze pół biedy, ale co począć gdy chcesz sprzedać a kurs spada, albo nie ma obrotów? kłopoty
kalot / 2010-04-10 09:39 / portfel / Tysiącznik na forum
witaj
jeśli się przyjrzysz szerokiemu wykresowi to zauważysz, że w połowie stycznia mieliśmy korektę i dopiero 3 tyg. temu przebiliśmy ostatnie szczyty, zatem do kolejnej korekty trochę czasu jeszcze brakuje
oczywiście może się zdarzyć że kłopoty Grecji czy nagłe ochłodzenie stosunku z Rosją wprowadzi zamęt w oczekiwaniach rynku, ale wówczas będzie o tym wystarczająco głośno, aby nie było trezba tego powtarzać
w moim przypadku przeceniłem mozliwości Ergisu i częściowo ją wypchnałem z portfela bo tam niewielkie obroty, a fascynacji dotąd nie było, ale bedę ją jeszcze trzymał
zysk owszem jest ale to inwestycja dwuletnia i nałozył się na to okres dynamicznej hossy zatem bez euforii radziłbym patrzeć na zyski
ciekawą spółką jest ABM, jednak ostatnio wzrosła a ja tylko patrzyłem na te wzrosty, zatem moze po korekcie
niedoszacowane są spółki informatyczne, a przecież ta branża będzie się rozwijała
Budimex, Eurocash czy Puławy zadeklarowały sporą dywidendę, jeszcze tylko walne musi to klepnąć, ale przeważnie to tylko formalnosć szczególnie, gdy jest większościowy właściciel
trudno wszystkie wymienić ale z ciekawością przyglądam sie Ropczycom i Variantowi
kalot / 2010-03-29 11:21 / portfel / Tysiącznik na forum

na przełomie 90/2000

rzeczywiście były takie stopy, ale wówczas nie rządził Belka, można powiedzieć, że wręcz przeciwnie:]
natomiast bezrobocie wynikało po części z tego, że nasz kraj to wielkie fabryki, wielkie budowy a to równiez nie sprzyjało przekształceniom, głównie w początkowej fazie. zupełnie inaczej było w sąsiednich Czechach, gdzie przeciętny zakład pracy liczył 9 razy mniej pracowników podczas praskiej wiosny
ceny będą rosły w szybszym tempie niż powiedzmy w Niemczech, to chyba oczywiste, gdyż jesteśmy takim tygryskiem Europy,
warto spojrzeć co się zdarzyło z PKB w obu tych państwach w ostatnich 2-3 latach, ale nawet i wcześniej
fabryki rtamze będa zamykane i część przeniosą do nas to pytam gdzie bedzie rosło bezrobocie, a gdzie spadało
problem bezrobocia jest jednak szerszy i widać, że światu przydałby sie nowy pomysł na poradzenie sobie z kolejnymi milionami wykształconych i niewykształconych ludzi. dla ktorych nie ma zatrudnienia i gdy ten świat otrząśnie sie z kryzysu również wielu zostanie na lodzie
na razie maja tylko taki pomysł, aby zwiększać etaty urzędnicze i to jest koło zamknięte, bo obniża się rentowniość zwiększa podatki, a systemy emerytalne mają się coraz gorzej
pozdrawiam
kalot / 2010-03-27 23:16 / portfel / Tysiącznik na forum
ale widzisz pomyliłeś przyczyny niektórych zjawisk i nie ma tu żadnego usprawiedliwienia, wydaje się, że Twoja niechęć jest wpisana w dorabianie niefortunnych wniosków
fala emegiracji ma się nijak do obsady stanowiska szefa eNBePu i chyba zaden znany ekonomista choćby taki z licencjatem obroninym na tróję z minusem na wieczorowych studiach nie będzie wspierał tak karkołomnej teorii gdyz ciąnąć ją należałoby autorytatywnie stwierdzić, ze obecne powroty to zasługa obecnego prezesa inaczej bowiem byś zdegradował się Anonimie logicznie
emigracja po prostu ruszyła wówczas kiedy po temu powstały możliwości i nie sposób temu zaprzeczyć, a gdy sie nasyciło zaczęli ludzie wracać
trudno przypuszczać, aby w najbliższych latach pojawiła się nowa fala wyjazdów i to bez względu jak się będzie nowy guru nazywał
zapętliłeś się w swojej złości do tego stopnia, że nie zauważyłeś faktu, że przedstawicieli zwykle obraduje dziewięciu i każdy ma jeden głos, aż do momentu, gdy wyłania sie z głosowania remis, a wówczas tylko ten kto rządzi ma dwa głosy
a jeszcze co ma do tego energia elektryczna?
zazwyczaj piszesz w sposób wyważony i mozna sie zgodzić, czasami delektować, ale dziś już nie
mam nadzieje, że znajdziesz jakieś ciekawsze argumenty na poparcie swoich tez, tak aby były czytelne dla większej grupu pisarzy, bo na razie nikt się nie odniósł chyba ze strachu, aby nie być uznanym za dyletanta skoro już tym sie zajmuję
tym niemniej pozdrawiam

Najnowsze wpisy