Forum

Komentarze użytkownika "konserwa"

Komentarze użytkownika: konserwa

konserwa / 2010-04-12 12:08 / Tysiącznik na forum
Wierzę tak po ludzku w smutek i wyrazy współczucia od zwykłych Rosjan. Nie wierzę, albo trudno mi uwierzyć w rzeczywistą żałobę polityków rosyjskich. Te dwie grupy trzeba oddzielić grubą kreską.

Re: Trumny Marii i Lecha Kaczyńskich wystawiono w Pałacu Prezydenckim

konserwa / 2010-04-13 15:53 / Tysiącznik na forum
Mam wrażenie, że część komentatorów to wychowankowie Szkła Kontaktowego TVN, Gazety Wyborczej i tym podobnych mediów. Do prześmiewców, jeśli ktoś nie potrafi uszanować swojego Prezydenta jest nikim, jeśli ktoś obśmiewa takie cechy jak miłość ojczyzny, patriotyzm jest nikim. Jest kundlem co to nie zna swojego miejsca i tuła się po ulicach. Wiem, że łatwo napisać różne komentarze jeśli podpisujesz się inicjałem, łatwe wtedy szydzić i kopać. Myślałem, że choć tego nie będzie po tragedii smoleńskiej.
Kaczyński jako pierwszy prawicowy prezydent i ze względu na swoje zasługi w prowadzeniu polityki historycznej Katyń, Powstanie Warszawskie, Polacy na wygnaniu (losy sybiraków) i wiele innych jak najbardziej zasłużył na Wawel. Mimo to uważam, że jako b. lubiany i ceniony prezydent Warszawy, katolik wierny rocie złożonej przez Jana Kazimierza na Jasnej Górze powinien spocząć w Warszawie w Świątyni Bożej Opatrzności w Wilanowie.
konserwa / 2010-04-13 16:00 / Tysiącznik na forum
Mój drogi Twój Wałęsa byłby cieniutki, gdyby nie tacy ludzie jak Anna Walentynowicz, Gwiazdowie czy wreszcie Lech Kaczyński. Twój "bohater" będąc prezydentem nawet nie zająknął się o Pani Annie na której plecach doszedł do zaszczytów.
Jeśli Twój przewodnik będzie tak zakłamany jak TVN, Gazeta Wyborcza, Przekrój czy Polityka to z pewnością nie znajdzie pozytywnych cech w prezydenturze L. Kaczyńskiego.
Gębę łatwo komuś przyprawić teraz może wypadałoby powiedzieć przepraszam??!!
konserwa / 2010-04-13 16:03 / Tysiącznik na forum
To dyskusja akademicka bo w czy lepszy był Mickiewicz od Herberta??? A jeden leży na Wawelu a drugi nie. To nie rozsądek to raczej subiektywne zdanie.

Nie to nie ja bym się nie upierał przy Wawelu, ale przykro kiedy komunizm wygrywa w Krakowie.

konserwa / 2010-04-13 22:52 / Tysiącznik na forum
Widać, że budowa Nowej Huty przez Bieruta przynosi efekty. Krakowie ty nie dojrzałeś do tego honoru, żeby Prezydent spoczywał na Wawelu. Wstyd za Krakowian, zawiozłem tam mojego syna, żeby pokazać groby wielkich naszego narodu. Myślę, że to była moja ostatnia moja wizyta w moim ukochanym Krakowie.
Znacznie godniejszym miejscem byłaby Świątynia Opatrzności Bożej, w ukochanej przez prezydenta Warszawie.
Wstyd Krakowianie, że wpuściliscie na Skałkę Miłosza, który sam mówił, że jest bardziej związany z Litwą niż Polską a teraz boicie się po śmierci Kaczyńskiego.
Swoją drogą, że propozycja miejsca wyszła od Dziwisza a wszyscy mówią za GW, że to na wniosek rodziny Para Prezydencka ma spocząć na Wawelu. Kolejny raz Polacy jak barany kłócą się nad grobami swoich przywódców.
konserwa / 2010-04-13 22:56 / Tysiącznik na forum
To hańba leżeć prawdziwemy Warszawiakowi u centusiów. Niech pochowają kiedyś Kwaśniewskich to ich bajka.
konserwa / 2010-04-13 23:00 / Tysiącznik na forum
Od kiedy to Królewski Kraków ma lewackie poglądy, może od czasów Nowej Huty. Przykro, ale Panie Marku ma Pan tyle wspólnego z Krakowem co ja z Nowym Jorkiem.
konserwa / 2010-04-13 23:02 / Tysiącznik na forum
To może Bolka vel Wałęsę
konserwa / 2010-04-13 23:07 / Tysiącznik na forum
Drogi obywatelu język polski ma to do siebie, że są odpowiednie literki jak np ł,ą czy ę. Jeśli elyta krakowska tak pisze to znaczy, że duch Nowej Huty wygrał.
konserwa / 2010-04-13 23:11 / Tysiącznik na forum
A znasz powiedzenia Marszałka Piłsudskiego ??? To spieprzaj dziadu brzmi jak muzyka w mych uszach.
konserwa / 2010-04-13 23:17 / Tysiącznik na forum
Jaka większość???? Tych 200 krzykaczy przed kurią w Krakowie, którzy może raz w życiu byli w katedrze na Wawelu. Przed pałacem prezydenckim są tysiące spójrz, porównaj a potem sam zapytaj się w duchu za co go tak ludzie kochali. Masz kłopoty z optyką i prostą matematyką, czy 100 tys jest więcej niż 200 czy nie????? Żal mi Ciebie, skąd w tobie Tyle nienawiści. Jesteś stworzony albo przez Gazetę Wyborczą, albo Radio Maryja.
konserwa / 2010-04-13 23:30 / Tysiącznik na forum
Drogi Marku to nie Jarosław Kaczyński wymyślił Wawel lecz Dziwisz. Wybór miał pogodzić Polaków, ale widać, że jest inaczej. Tym bardziej, że TVN i GW umiejętnie problem podgrzewają i jak tu uwierzyć w szczerość słów red Michnika. Krakowianie zostali zaangażowani w ten spór. A co do wybitności leżących Polaków to co do niektórych lekko bym polemizował. Rządy niektórych królów leżących na Wawelu wcale nie były takie cudowne dla Najjaśniejszej RP. Tak samo rechotem historii jest położenie obok siebie Mickiewicza i Słowackiego tak panowie kochali się za życia.
konserwa / 2010-04-14 12:18 / Tysiącznik na forum
Dojrzałość szczególnie młodych polaków (tych było najwięcej podczas protestu) w czasie trudnym dla Polski jest żadna. Wstyd, bo nawet teraz przyprawiona "gęba' prezydentowi ważniejsza jest niż jego prawdziwy wizerunek. Tak ogłupiał Stalin do dzisiaj mamy problemy z tożsamością wielu Rosjan. Tak ogłupiał Hitler. A teraz tak zostali ogłupieni w znacznej części Polacy szczególnie młodzi Polacy. Czy nie potrafimy zachować się godnie nawet w czasie żałoby?
konserwa / 2010-04-14 12:24 / Tysiącznik na forum
Czy gdyby Mickiewicz sympatyzował z PISem nie mógłby być wieszczem narodu i dobrym poetą?????
konserwa / 2010-04-14 12:29 / Tysiącznik na forum
A co Daniel Passent jako czołowy ateista miałby decydować w jakim kościele spocznie Prezydent??? Ludzie decyzja należy do właściciela Katedry czyli Kościoła Katolickiego i zarządzającego Katedrą Kard. Dziwisza. To, że przedstawiciel mniejszości masońskiej w polskim kościele ma odmienne zdanie mnie wcale nie dziwi.

Najnowsze wpisy