Forum

Komentarze użytkownika "konserwa"

Komentarze użytkownika: konserwa

konserwa / 2010-12-29 12:03 / Tysiącznik na forum
Nie do końca się z kolegą zgadzam. Mam własne przykłady kiedy osoba dostaje emerytury 800zł i żeby utrzymać się przy życiu dorabia jakieś 500 zł. Druga osoba ma emerytury 2500 zł a dorabia za 2000 zł. To co obie osoby opodatkować bo pracują dodatkowo. Trzeba być elastycznym i ustalić jakieś progi, bo tylko dzięki możliwości pracy część uboższych emerytów nie stoi w kolejce po zapomogi. Drogi kolego nie tylko są bogaci, bywają tez biedni Polacy. Jeśli chodzi o liczbę bezrobotnych to podzieliłbym ja przez 2 bo jest różnica miedzy bezrobotnym a jedynie zarejestrowanym, który i tak na czarno pracuje.
Ciekaw jestem jak załatwisz dwuetatowych profesorów wyższych uczelni co szatniarkę w ich miejsce zatrudnisz ?? Czasami dwuetatowość wiąże się z brakiem ludzi o odpowiednim stopniu wykształcenia albo predyspozycjach zawodowych.
konserwa / 2010-12-29 12:17 / Tysiącznik na forum
Drogi kolego z dwojga złego wolę OFE niż ZUS. Przykład ZUS przysyła mi sprawozdanie rachu machu i ciachu mam 900 zł emerytury nie wiem skąd się wzięło, dlaczego tyle i pewno jeno rachmistrz ZUS wie choć i on pewnie ma kłopoty z wytłumaczeniem. Powinny być indywidualne konta emerytalne, gdzie wiem ile składam i jak gospodaruje się moimi pieniędzmi. OFE przy całych negatywach (na początku zbyt duże opłaty za prowadzenie kont) jest namiastką rzeczywistego rachunku. W sprawozdaniu przesyłają mi ile wpłacił im ZUS pieniędzy, jaka jest kwota całości i w jaki sposób pieniądze są inwestowane. Jedynie transparentność może uratować system emerytalny a nie chachmęcenie. Trzeba zastanowić się jak zrobić, żeby spłacić starych emerytów i skąd wziąć na to pieniądze tak aby nowi składali już tylko na siebie na swoje konto.
W działanie sprawiedliwe ZUS nie wierzę. A ludzie powinni spróbować uwierzyć wolnemu rynkowi i konkurencji na rynku emerytur. W końcu gros pieniędzy w wieku emerytalnym w krajach zachodnich pochodzi z prywatnych firm ubezpieczeniowych.

Re: Mrozy, ulewy, wichury. To będzie rok żywiołów

konserwa / 2010-12-29 12:27 / Tysiącznik na forum
Nie trzeba być specjalistą by wiedzieć, że skoro śnieg pada i jest go dużo to nas po roztopieniu podtopi, szczególnie, że wody po ostatnim roku zostało dużo. Zwykle kiedy zaczyna się zima wcześniej to i wcześniej się kończy. A tak szczerze to prognoza tygodniowa obarczona jest 50% błędem, "ano panie bedzie padać abo ni". A tak jak to powiadał pewien mój stary znajomy - "nie strasz nie strasz bo się ......."
Osobiście mam zamiar cieszyć się każdą pogodą w Nowym Roku czego wszystkim Państwu życzę.
konserwa / 2010-12-29 13:14 / Tysiącznik na forum
A czy to nie w stołecznym mieście od jakiegoś czasu PO wygrywa co chce??? Widziały gały co brały.

Re: Plany PO: wygrane wybory i dokończenie ofensywy legislacyjnej

konserwa / 2010-12-29 21:46 / Tysiącznik na forum
Cztery lata nie wystarczyły na ofensywę ??? Chłopaki potrzebują dużego rozpędu. Ciekawe czy hasłami wyborczymi będą podatek liniowy 3 x 30% ??? A może darmowe bilety na Zieloną Wyspę?? Tylko skąd biorą jeszcze kretynów, którzy w te bajki wierzą ????
konserwa / 2010-12-29 21:50 / Tysiącznik na forum
Dziękuję dgen jesteś wielki!!! Tylko czy czytają to zwolennicy PO????
konserwa / 2010-12-30 10:01 / Tysiącznik na forum
To tak dla PRu. Przez 3 miesiące ceny niewiele się zmienią a kiedy wszyscy zapomną pójdą o 10% w górę by w promocji spaść o 5% co daje i tak na czysto ok2% zysku. Proste nie????
konserwa / 2010-12-30 10:03 / Tysiącznik na forum
Ach zapomniałem - a ludzie i tak zagłosują na PO bo miało być drożej a staniało. Taka jest wiedza ekonomiczna w naszym społeczeństwie.

Re: Najbardziej leniwi i pracowici europosłowie

konserwa / 2010-12-30 10:09 / Tysiącznik na forum
Nie jest ważna ilość lecz jakość przemówienia. Więc poza obecnościami, które mówią co nieco o solidności posłów, drugi parametr nie jest taki ważny.( "dzwon jest taki głośny bo pusty jest w środku") to hasło może dotyczyć europosłów nie wystarczy zabierać głos jeszcze trzeba mieć coś ważnego do powiedzenia.

Re: Dubieniecki: rozważam zawiadomienie o możliwości zamachu na prezydenta

konserwa / 2010-12-30 10:21 / Tysiącznik na forum
Z tego co wiem prokuratura wojskowa wcale nie odrzuciła tezy o zamachu!!! To dlaczego np tede jest w 100% pewien, że nie był to zamach??? A może kolega ma jakieś inne wiadomości ?? Myślę, że to co robi Dubieniecki jest zabiegiem prawnym, który może spowoduje, że ktoś na poważnie zajmie się śledztwem bo to co teraz się dzieje to gra pozorów i duża nieudolność. Każdy nawet na półinteligentny prawnik to widzi.
konserwa / 2010-12-30 10:24 / Tysiącznik na forum
Widzę nutę ironii w kolegi poście. Ciekaw jestem czy kolega też jest taki pewny przyczyn "wypadku" Sikorskiego w Gibraltarze???

Re: Bronisław Komorowski królem wpadek 2010

konserwa / 2010-12-30 10:28 / Tysiącznik na forum
Zabrakło jeszcze jednego gościa co to głosowania urządza przy pustej sali a mianowicie szefa komisji hazardowej p. Sekuły. Przepraszam, że przypomniałem bo może to być niepoprawne politycznie dla miłośników PO.
konserwa / 2010-12-30 10:32 / Tysiącznik na forum
On się boi ducha prezydenta Kaczyńskiego i Pani prezydentowej i kilku osób, które pracowały w kancelarii prezydenta. Może w pałacu namiestnika straszy????

Re: Prezydentura? Putin ustali z Miedwiediewem

konserwa / 2010-12-30 10:36 / Tysiącznik na forum
Uwaga rusza machina demokratyczna w Rasiji czyli chłopaki się umawiają.
konserwa / 2010-12-30 10:43 / Tysiącznik na forum
Myślę, że gdyby Kaczyński poleciał z Tuskiem nie byłoby dzisiaj całego zamieszania. Jednak "jaj" zabrakło Tuskowi, żeby wielkiemu bratu powiedzieć, że albo jadę ja z prezydentem, albo w ogóle ot gwoli ścisłości.

Najnowsze wpisy