Forum

Komentarze użytkownika "konserwa"

Komentarze użytkownika: konserwa

Re: Sondaż wyborczy: PO bierze ponad połowę

konserwa / 2011-01-13 13:51 / Tysiącznik na forum
Hop, hop czy ta informacja jest odpowiedzią na raport MAKu i kłopoty z zajęciem stanowiska przez premiera. Proszę zrobić sondaż co zrobiłbyś na miejscu premiera i tu odpowiedzi, byle wyniki były przed 15 bo chłop nie będzie wiedział jak zareagować.
konserwa / 2011-01-13 14:04 / Tysiącznik na forum
A jak ty myślisz wcześniej czy później ludzie wyjdą na ulice, kiedy zobaczą jak okrada ich ten rząd, ile im przyjdzie płacić za jabłka, chleb, kiedy będą konać w kilkuletnich kolejkach do lekarzy specjalistów. Wystarczy iskra.
konserwa / 2011-01-13 14:08 / Tysiącznik na forum
Cóż wyżej wymieniony pewno był chowany na dziełach Marksa i Engelsa z przypisami Lenina.

Re: Polacy nie zauważyli jak bardzo się wzbogacili

konserwa / 2011-01-13 23:53 / Tysiącznik na forum
I tak i nie. Per saldo wzbogaciliśmy się bo nawet w Albanii ludzie się bogacą. Jednocześnie mamy największy wskaźnik rozpiętości płac od tej najniższej do najwyższej. W żadnym normalnie rozwiniętym kraju tak nie jest np w krajach skandynawskich, Niemczech czy we Francji.

Re: Kłopotek o Klichu: Jest jedno honorowe wyjście

konserwa / 2011-01-14 19:23 / Tysiącznik na forum
Owszem minister odpowiada za wojsko a więc wojskowe lotnictwo, do którego należał TU154, ale również za przygotowanie wizyt obu i premiera i prezydenta odpowiada MSZ tak więc minister Sikorski i jego podwładni. Jednak za całość odpowiada premier Donald Tusk nie mówię o skoku na kasę w OFE, o szopce z Grabarczykiem i PKP, ale fiasko polityki zagranicznej ogólnie wschodniej czyli z Białorusią, Rosją, ale i z Litwą.
Plują nam w twarz, a premier myśli, że deszcz pada. Skoro zgadza się z raportem MAK, a ten mówi o winie Polaków to pierwszy odpowiedzialny za to jest on sam premier, czyli logicznie powinien podać się do dymisji. Jeśli uważa, że tezy raportu są niewłaściwe to powinien siebie i swoich podwładnych bronić "ma jaja lub ich nie ma".
konserwa / 2011-01-17 12:27 / Tysiącznik na forum
Mam pytanie odkładam pieniądze od 20 lat pracy a od 10 lat jestem w OFE. Pytanie jak myślisz ile zarobiły moje pieniądze w ZUSie a ile w OFE. Prosta odpowiedź w ZUSie nic nie zarobiły bo zostały już wypłacone innym emerytom a w OFE średnio zarobiły 35% (mimo kryzysu i spadków na giełdzie w 2008 roku). Jeśli ktoś obraca Twoimi pieniędzmi to jeśli zarabia dla Ciebie to i dla siebie musi mieć dochód (podobnie jak w bankach na lokatach). Kompletnie nie rozumiem oburzenia, że OFE pobierają prowizję to jest zupełnie normalne. Jedynie co mi się nie podoba to ograniczenia w OFE czyli przymus kupowania polskich papierów dłużnych i brak możliwości podjęcia większego ryzyka jak na 3 filarze.
konserwa / 2011-01-17 12:29 / Tysiącznik na forum
Jeśli w ciągu 10 lat (mimo kryzysu) moje pieniądze zarobiły 35% to ja uważam, że jest ok. Ile zarobiłyby w ZUS?????? Obawiam się, że null.
konserwa / 2011-01-17 12:39 / Tysiącznik na forum
A może nie lądowali????
konserwa / 2011-01-17 12:44 / Tysiącznik na forum
Ot masz odpowiedź. Mimo iż na niego nic nie mają to trzeba go obrzucić błotem część z pewnością zostanie.
konserwa / 2011-01-19 10:10 / Tysiącznik na forum
Drogi kolego gadasz bzdury. Nie było żadnej próby lądowania, a jedynie zejście do wysokości decyzyjnej, z której wg stenogramów pilot zdecydował o odejściu, dlaczego samolot nie odleciał tego nie wiemy (eksperci przypuszczają, że zbyt późno stery przejął pilot (bo automat nie zareagował na próbę odejścia) z drugiej strony problemy z określeniem wysokości co pewno też było błędem pilotów, ale trzecie to błędne informacje z wieży kontroli lotów w Smoleńsku. Wszystko to nałożyło się, że było zbyt późno żeby poderwać samolot.
Wina była po stronie Polskiej i Rosyjskiej fifty fifty a jednostronność raportu MAK jest po prostu arogancją wobec Polaków. Taka jest wielka różnica między demokracją Polską a demokracją Rosyjską (homo sovieticus)
konserwa / 2011-01-19 10:12 / Tysiącznik na forum
A nie lepiej poszukać żywych organizatorów tej wyprawy np ministra Arabskiego, ministra Klicha, ministra Sikorskiego i ich szefa Donalda Tuska. Tak zorganizowali wyprawę, że doszło do wypadku.
konserwa / 2011-01-19 10:21 / Tysiącznik na forum
Wg stenogramów nie mieli zamiaru lądować. Na wysokości decyzyjnej padła komenda odchodzimy powtórzona przez drugiego pilota a co się stało dlaczego nie odeszli??? Wczoraj wieloletni pilot to tłumaczył, że chcieli zrobić to na automatycznym pilocie (a ten działa na takie komendy gdy na ziemi jest ILS). Potem pilot "szarpnął" (cytuję eksperta) stery i próbował odchodzić, ale byli już zbyt nisko. Oczywiście błąd pilota, ale tez błąd wieży, że nie korygowała ścieżki schodzenia samolotu. Bezsprzecznie wina leży po obu stronach.
konserwa / 2011-01-19 10:27 / Tysiącznik na forum
Drogi kolego już na ten temat kiedyś dyskutowaliśmy, Gdyby obie strony i rządowa i prezydencka się dogadały wcześniej nie byłoby o czym pisać. Naprowadzili ich Rosjanie, a że specjalistów maja palce lizać i prawników i PRowców także raport MAK może o tym świadczyć. W państwie gdzie rządzi (homo sovieticus) winę zawsze ponosi druga strona a partia ma zawsze rację. Szkoda, że nasi tego nie rozumieją i żrą się zamiast wspólnie występować tak jak Rosjanie.
konserwa / 2011-01-19 10:31 / Tysiącznik na forum
Oj durak ty durak. Jeśli wina była to fifty, fifty i o to ludziom chodzi. Najłatwiej bić się w cudze piersi a tak wygląda raport MAK.
konserwa / 2011-01-19 10:43 / Tysiącznik na forum
Odbiję piłeczkę a zachowanie Klicha było w porządku. Pytanie Czy nie powinien pan bronić swojego generała (Błasika)?? Odpowiedź przecież broniłem w mowie pogrzebowej - odpowiedź Klicha. Trudno to komentować bo nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać.
Nie raz nie dwa zdarzało mi się wieźć szefa po piwie, ale gdybym spowodował wypadek to przypuszczam, że policja nie pobierała by krwi na sprawdzenie alkoholu pasażerowi samochodu. To członkowie załogi mają być trzeźwi a nie wszyscy pasażerowie na pokładzie samolotu. Oj grubymi nićmi jest szyty ten raport MAK.

Najnowsze wpisy