Notowania

wiadomości
14.09.2011 18:47

Białoruś-opozycja-Łukaszenka-ułaskawienia

Prezydent Aleksander Łukaszenka ułaskawił kolejnych 11 osób, skazanych na na kary więzienia za udział w opozycyjnej demonstracji po wyborach prezydenckich 19 grudnia ubiegłego roku. Jak poinformowała służba prasowa prezydenta, Łukaszenka zdecydował, ze mogą wyjśc na wolność, kierując się zasadami humanizmu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na razie nie są znane nazwiska kolejnych ułaskawionych. Wcześniej prezydent Białorusi ułaskawił 13 osób. Media przypominaja, że w sumie w związku z demonstracją opozycji 19 grudnia skazanych zostało 41 opozycjonistów. Z tym, że część osób otrzymało wyroki w zawieszeniu. Z wyliczeń mediów wynika, że po kolejnym ułaskawieniu w więzieniach i aresztach pozostanie już mniej niż 10 osób, które uważa sie za więźniów politycznych.
Dotychczasowe ułaskawienia objęły mniej znanych polityków. W więzieniach nadal przebywali między innymi byli kandydaci na urzad prezydenta Andrej Sannikau, Mikoła Statkiewicz i Źmicier Wus. Wyzwolenia i rehabilitacji wszystkich więźniów politycznych na Białorusi domaga się Zachód. Od tego uznależnia rozpoczęcia dialogu i poprawy relacji z Mińskiem.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz