Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Będzie 15. emerytura? Rząd ma być hojny przed wyborami

1164
Podziel się:

W przyszłym roku, przed wyborami, zostanie wypłacona nie tylko 13., 14. emerytura, ale także 15 - to nieoficjalne ustalenia serwisu Wyborcza.biz. Informuje on także, że jest na to zgoda Jarosława Kaczyńskiego. Według wstępnych szacunków koszt tych dodatkowych świadczeń dla seniorów, na których w wyborach liczy PiS, może wynieść ponad 30 mld zł.

Będzie 15. emerytura? Rząd ma być hojny przed wyborami
Rząd ma rozważać wypłatę nie tylko 13. i 14 emerytury, ale także 15. (PAP, Radek Pietruszka)

Jak się dowiaduje Wyborcza.biz, w przyszłym roku wyborczym ma zostać wypłacona także 15.emerytura - według dzienikarzy zgodę na to wydał Jarosław Kaczyński.

"Piętnastka ma zostać wypłacona jednorazowo, tylko w 2023 r. I bez kryterium dochodowego" - czytamy. Serwis donosi, że wszystkie dodatkowe świadczenia dla emerytów mogą kosztować budżet ponad 30 mld zł.

Serwis sugeruje, że to rodzaj kiełbasy wyborczej i przypomina wyniki ostatnich sondaży, które wskazują, że PiS po wyborach straci władzę. "A jeśli PiS chce wygrać wybory, musi postawić na emerytów" - czytamy.

14. emerytury dla seniorów

W tym roku łączna kwota przeznaczona na 13. i 14. emeryturę wyniosła prawie 25 mld zł.

Czternastkę chcemy zmienić w trwałe świadczenie. Nie takie jednoroczne, jak było początkowo planowane, tylko trwałe – zapowiedział na początku października prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Inflacja poza kontrolą. "Drożyzna rozlała się na całą gospodarkę"

Prawo do otrzymania 14. emerytury mają osoby, które 24 sierpnia, czyli w dzień poprzedzający pierwsze wypłaty, pobierali jedno z długoterminowych świadczeń, np. emeryturę, rentę czy świadczenie przedemerytalne. "Czternastki" nie otrzymają osoby ze świadczeniem zawieszonym, np. z powodu przekroczenia limitów dorabiania.

Świadczenie na rękę w pełnej wysokości wynosi 1217,98 zł. Na pełną kwotę mogą jednak liczyć osoby, których świadczenie podstawowe np. emerytura, renta nie przekracza 2900 zł brutto. W przypadku osób ze świadczeniem o wysokości powyżej 2900 zł "czternastka" będzie zmniejszana zgodnie z zasadą złotówka za złotówkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1164)
Bez Perspekty...
2 miesiące temu
Przyznawać co Kwartał takie 12,13,15,18 ma STAŁ w USTAWIE i po sprawie na WIEKI?
Doktor
2 miesiące temu
Te emerytury to kiełbasa wyborcza, przekupstwo najbiedniejszych emerytów, niszczenie na długie lata finansów państwa. nie liczy się dobro Ojczyzny a tylko wybory.
pisówka moher...
4 miesiące temu
Po co robić z emerytów idiotów??? Należy podwyższyć tylko emerytury i nie naliczać podatku i będzie OK!!!!!
No NIE!!!
4 miesiące temu
Najlepiej rządzić czyjąś kasą. Kiedy naród zrozumie że to nie PIS dał - to przecież nasze pieniądze z naszych podatków, z inflacji, z vat-u, wyciągane z naszych gardeł. To Ty płacisz za ten drogi węgiel, energię, za prywatne wizyty u lekarzy specjalistów, za te zakupy w sklepie w zawyżonych cenach. Żaden rząd nie ma własnych pieniędzy, to są NASZE pieniądze. Pisirząd okrada własny naród a potem przekupuje tych najsłabszych - emerytów i rencistów, którym nadal pierze mózg, w wiadomym celu - WYBORCZYM.
jan
4 miesiące temu
Najlepiej zrobić od razu 24 emeryturę tak żeby w jednym miesiącu były dwie.
...
Następna strona