Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Emerytury. Obietnice wyborcze prezydenta: "Tych pieniędzy po prostu nie ma"

- Może być problem z realizacją tych wszelkich "nastek" emerytalnych, bo w sposób prosty tych pieniędzy w budżecie nie ma. Każda "nasta" emerytura to jest od 10 do 13 mld zł i na takie obciążenie naszego budżetu na pewno nie będzie stać w najbliższych latach – mówi w programie „Money. To się liczy” Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego, komentując wyborcze obietnice Andrzeja Dudy. Prezydent szedł do wyborów z obietnicą 13. i 14. emerytury. W trakcie kampanii podniósł poprzeczkę, mówiąc też o 15. i 16. emeryturze. Ekspert ma wątpliwości czy ustawa wprowadzająca 14. emeryturę zostanie uchwalona w tym roku. Jest natomiast przekonany, że nie będzie ona finansowana wprost z budżetu państwa. Typuje, że rządzący będą szukali innego rozwiązania, żeby koszt "czternastki" nie zwiększał deficytu.

emerytury
101
Podziel się:
KOMENTARZE
(101)
buba
3 lata temu
Wszystko to jest odrealnione. PiS z chęci utrzymania władzy za wszelka cenę (czytaj też obsadzenia wysokopłatnych stanowisk w agendach państwowych dla swoich ludzi) traktuje finanse jako narzędzie do zyskiwania zwolenników. Dyskusje są ciągle o jakichś ponadnormalnych świadczeniach: bony, 13, 14, 15, zwolnienia specjalne, 500, 300 itd. Wszystko kosztem niedoinwestowania kapitału społecznego (szkolnictwo, zdrowie, opieka), inwestycji produkcyjnych (oprócz mierzei), samorządów itd. Ta zabawa zakończy się nędznym trwaniem w najlepszym wariancie, albo po prostu zapaścią.
Sarah
3 lata temu
Jak nie ma to sie dodrukuje albo wyemituje obligacje z wykupem za 30 lat.
znafca
3 lata temu
Duda znowu przekona ciemny lud :"mówili że piniędzy nie ma a my te pieniądze znależliśmy."
Polak
3 lata temu
Ci co roztrwonili kilkadziesiąt milionów na wybory które się nie odbyły oraz interesy z szemranymi kontrahentami powinni odpowiedzieć przed sądem i społeczeństwem . O obiecankach z kampanii wyborczej fani PiSu niech zapomną. !!!!!!
ccccccccccccc...
3 lata temu
Kraj chory a ta choroba to wysokie ego.
...
Następna strona