Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Groszowe emerytury. "Przepracowali w życiu miesiąc, dostają na konto po 20 gr."

- Groszowe emerytury to duży problem dla ZUS. Zakład wypłaca 20-groszowe emerytury a ich obsługa jest przecież dużo droższa - przyznał w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. - Były zgłaszane postulatu likwidacji tych emerytur, ale na razie nic się nie wydarzyło. Ciężko postawić granicę, od jakiej kwoty zaczyna się świadczenie groszowe. Przydałaby się reforma. Rozwiązaniem jest jednorazowa wypłata całej kwoty, np. 50 zł. Takie emerytury otrzymują ludzie, którzy w ciągu 50 lat przepracowali np. tylko jeden miesiąc. Jest ich kilkaset tysięcy w Polsce. Zapłacili jedną składkę i zgromadzili kilka lub kilkadziesiąt złotych. Ta kwota jest dzielona na okres reszty życia i wypłacana w absurdalnych kilkugroszowych kwotach co miesiąc. Problem jest rosnący, to pokaźny elektorat, a przecież tu też chodzi o wypłaty trzynastek i czternastek. To jest wyborczy bonus, którym gra władza.

617
Podziel się:
KOMENTARZE
(617)
Ania
3 lata temu
I niech mają taka jak wypracowali.
asad
3 lata temu
,,Jest ich kilkaset tysięcy w Polsce. " i co w związku z tym? Jedyny problem to obsługa tych ,,emerytów" i nic więcej ! Emerytura jest taka jaką sobie wypracowałeś, TY, a nie inni. Nikt na nikogo nie zasuwa ,każdy ma swoje konto i to są JEGO pieniądze na którym ZUS i państwo położyło łapę i decyduje ile ci z tego odda. Kombinowanie jak nie pracować a dostać emeryturkę to czyste złodziejstwo .
emeryt -
3 lata temu
Ja przepracowałem w PRL-u 30 lat i otrzymuję przez wszystkie lata 1,1zł. emerytury , zaś średnia krajowa regularnie jest podnoszona . Dlaczego nie podnosi się analogicznie emerytur ??? - Jak dzisiaj wyżyć z 1 tys.zł. ?
PUM PUM PUM
3 lata temu
Ja nie rozumiem, jak można przepracować w życiu miesiąc.-Każdemu kasa na życie jest potrzebna chociaż po to by jeść i mieć gdzie mieszkać.- Na jakąś minimalną egzystencję.-Chyba,że ktoś takiemu daje na pełne utrzymanie, to niech mu i emeryturę da.-takie rzeczy to tylko w Erze. Ja mam w miarę ustawionych starych, którzy jak wszyscy kochają pieniądze, ale oni mają dla siebie, a ja muszę tyrać za najniższą krajową.-jak mi się samochód zesrał, to wziąłem pożyczkę z PKO na remont, bo starzy mi nie dali.- Twój kredyt -twój problem- nigdy nie miałem taryfy ulgowej.Nawet jak miałem trudny okres w życiu gdzie po opłatach na jedzenie nie miałem, to rodziców to nie obchodziło.-nie kumam jak to działa???
Anna
3 lata temu
Do mogo maja pretensje?
...
Następna strona