Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Pieniądze z OFE na indywidualne konta Polaków. Ile zostanie przelane?

Jeszcze na początku 2020 roku szacunki mówiły, że z OFE na Indywidualne Konta Emerytalne (lub do ZUS, jeśli zdecydujemy się na taką opcję) zostanie wypłacone każdemu średnio 10 tys. zł. - Musimy jednak brać pod uwagę dwie okoliczności. Doszło do kilkunastoprocentowego spadku aktywów po stronie funduszy, choć mam nadzieję, że lekko to odrobimy. A po drugie: cały czas działa "suwak", czyli systematyczne przesuwanie środków osób, które zbliżają się do wieku emerytalnego, z OFE do ZUS-u. W przybliżonej wartości możemy mówić o 9-10 tys. zł na osobę ubezpieczoną - wyjaśniał w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. Jak zapowiedział, jest szansa, że ustawa w tej sprawie wejdzie w życie w lutym przyszłego roku.

80
Podziel się:
KOMENTARZE
(80)
Tyle warte są...
4 lata temu
10 000 / 25 lat / 12 miesięcy = 33,33zl
J23
4 lata temu
Wszystkie misie są takie same. PO zabrało połowę z OFE, a PIS zabiera się za resztę.
re5yu
4 lata temu
PRZECIEZ ja mam umowe z ofe ze to sa moje pieniądze to co umowa nie wazna a pis robi co chce i pieniądze robią co chcą --co znaczy moja umowa?
Michau
4 lata temu
OFE to miały być "prywatne" pieniądze. Dziś nie dość, że fundusze kuleją i już jesteśmy na stracie, to jeszcze rząd sobie zabierze z tego 15%. Nazywa to ODDANIEM pieniędzy, UWOLNIENIEM pieniędzy, a przy okazji straty powiedza, że tym bardizej należało je uwolnić i jednoczesnie przykryją kradzież 15% stratą OFE.
Anty PiS
4 lata temu
Przerzucają te pieniądze i pobierają ponownie podatek i to nas obywateli po raz kolejny okradają!!!
...
Następna strona